TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во „Св. Софија“: Концерт на „Терем“ квартет на Охридско лето

Вечер - 21.07.2019

Во Црквата „Св. Софија“, во рамките на Охридско лето, утревечер (22 јули), со почеток од 21 часот ќе настапи „Терем“ квартет во состав Андреј Константинов-сопран домбра и Андреј Смирнов – бајан/хармоника – двајцата Национални уметници на Русија, ...

Извонредниот „Терем“ квартет вечерва на „Охридско лето“

OhridNews - 22.07.2019

Во рамки на фестивалот „Охридско лето“, вечерва, 22 јули, во катедралната црква Св. Софија, концерт ќе одржи „Терем“ квартет од Русија. „Терем“ квартетот е основан во 1986 година од страна на студенти од фолклорно-инструменталниот оддел на државниот ...

Охрид вечерва ќе „игра“ по нотите на рускиот квартет „Терем“

+инфо - 22.07.2019

Единаесеттиот ден на годинешното издание на „Охридско лето“ резеривран за концертот на рускиот „Терем“ квартет од Санкт Петербург, во состав Андреј Константинов-сопран домбра, Андреј Смирнов- бајан/ хармоника, Алексеј Барсчев –алт домбра и Владимир ...

Концерт на квартетот „Терем“ од Санкт Петербург на „Охридско лето“

Локално - 22.07.2019

Единаесеттиот ден на годинешното издание на „Охридско лето“ резеривран за концертот на рускиот „Терем“ квартет од Санкт Петербург, во состав Андреј Константинов-сопран домбра, Андреј Смирнов- бајан/ хармоника, Алексеј Барсчев –алт домбра и Владимир ...

Концерт на квартетот „Терем“ од Санкт Петербург на „Охридско лето“

Опсервер - 22.07.2019

Единаесеттиот ден на годинешното издание на „Охридско лето“ резеривран за концертот на рускиот „Терем“ квартет од Санкт Петербург, во состав Андреј Константинов-сопран домбра, Андреј Смирнов- бајан/ хармоника, Алексеј Барсчев –алт домбра и Владимир ...

Квартетот „Терем“ на „Охридско лето“

Република - 22.07.2019

Уникатниот руски квартет „Терем“ќе гостува на фестивалот „Охридско лето“ збогатувајќи ја музичката програма со целовечерен концерт што ќе се одржи вечерва во црквата „Света Софија“ со почеток во 21 часот.

Рускиот квартет „Терем“ вечерва на „Охридско лето“

Слободен Печат - 22.07.2019

Квартетот „Терем“ е своевиден руски феномен, уникатен ансамбл кој руската фолклорна музика ја издигнува до за неа непознати висини Уникатниот руски квартет „Терем“ ќе гостува на фестивалот „Охридско лето“ збогатувајќи ја музичката програма со ...

Концерт на квартетот „Терем“ од Санкт Петербург на „Охридско лето“

Независен - 22.07.2019

Единаесеттиот ден на годинешното издание на „Охридско лето“ резервиран за концертот на рускиот „Терем“ квартет од Санкт Петербург, во состав Андреј Константинов-сопран домбра, Андреј Смирнов- бајан/ хармоника, Алексеј Барсчев –алт домбра и Владимир ...

Концерт на квартетот „Терем“ од Санкт Петербург на „Охридско лето“

MakPress - 22.07.2019

Единаесеттиот ден на годинешното издание на „Охридско лето“ резеривран за концертот на рускиот „Терем“ квартет од Санкт Петербург, во состав Андреј Константинов-сопран домбра, Андреј Смирнов- бајан/ хармоника, Алексеј Барсчев –алт домбра и Владимир ...

Концерт на квартетот „Терем“ од Санкт Петербург на „Охридско лето“

А1 On - 22.07.2019

Единаесеттиот ден на годинешното издание на „Охридско лето“ резеривран за концертот на рускиот „Терем“ квартет од Санкт Петербург, во состав Андреј Константинов-сопран домбра, Андреј Смирнов- бајан/ хармоника, Алексеј Барсчев –алт домбра и Владимир ...

Рускиот квартет „Терем“ настапува во охридска „Св. Софија“

Руска реч - 22.07.2019

Вечерва со почеток во 21 часот во црквата „Св. Софија“ во Охрид ќе настапи квартетот „Терем“ од Санкт Петербург. Според руската новинарска фела, Квартетот „Терем“ заедно со музејот „Ермитаж“, театарот „Марински“ и Рускиот музеј се главни ...