TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДСЗИ извршиле вонреден инспекциски надзор во 18 модуларни болници

Фокус - 20.09.2021

Државниот санитарен и здравствен инспекторат извршил вонредни инспекциски надзори во 18 модуларни болници лоцирани во следните градови: Скопје , (ЈЗУ УКИБФС, ЈЗУ УК за педијатрија и ЈЗУ УК заапулмологија) ЈЗУ КБ Штип, ЈЗУ ОБ Кочани, ЈЗУ ОБ Струмица, ...

ДСЗИ извршиле вонреден инспекциски надзор во 18 модуларни болници

Либертас

Здравствениот инспекторат влезе во 18 модуларни болници, објавија што затекнале

Скопје1

МЗ: ДЗС не констатираше недостатоци во модуларните болници

ТВ21

ДСЗИ констатира: Нема недостатоци во модуларните болници

Слободен Печат

МЗ:ДСЗИ не констатира недостатоци во модуларните болници

Centar

МЗ: ДЗС не констатираше недостатоци во модуларните болници

Локално

Курир Скопје инфо Frontline Кумановски м. Канал5 Република Фактор Нетпрес

Штипската модуларна болница преполна со пациенти

Канал5 - 20.09.2021

Штипската модуларна болница е преполна со пациенти, во неа денеска се хоспитализирани 51 пациенти, а капацитетот и е за 47. Додадени се дополнителни четири кревети, бидејќи во текот на вчерашниот ден имало наплив на пациенти од целиот источен регион.

Штипската модуларна болница преполна со пациенти

Слободен Печат

Штипската модуларна болница е преполна: Хоспитализирани 51 пациент, а капацитетот е за 47

Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници, но не реагирал

Сител - 20.09.2021

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице Заев. Тие не се грижат за здравјето и животот на граѓаните.

Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници, но не реагирал

Република

Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници но не реагирал, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници, но не реагирал

Курир

ВМРО-ДПМНЕ БАРА НЕЗАВИСНА ИСТРАГА Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници, но не реагирал

+инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници

Нетпрес

Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници, но не реагирал

Опсервер

Република Lider Кајгана Press24 Фокус Либертас Канал5 Скопско Ехо

МЗ: ДСЗИ не утврди недостатоци во модуларните болници во државава

24 Вести - 20.09.2021

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) при вонредните инспекциски надзори во 18 модуларни болници во државава не констатира недостатоци, соопшти Министерството за здравство. Извршени се вонредни инспекциски надзори во клиниките за ...

ДСЗИ не утврди недостатоци во модуларните болници во државава

Независен

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: ДСЗИ не најде маани во модуларните болници во државава

Денешен

МЗ: ДСЗИ не утврди недостатоци во модуларните болници во државава

Опсервер

МЗ: ДСЗИ не утврди недостатоци во модуларните болници во државава

OhridNews

Здравство: Државниот санитарен и здравствен инспекторат при вонредните инспекции во 18 модуларни болници не констатира недостатоци

CivilMedia

МЗ: ДСЗИ не утврди недостатоци во модуларните болници во државава

Вечер Прес

Вечер Прес Кајгана Фокус

Обезбедувањето на болницата забележало дека насилно бил оштетен механизмот за затварање не електричното ормарче

Опсервер - 20.09.2021

На 18.09.2021 од Општата болница Прилеп во СВР Битола – ОВР Прилеп било пријавено дека обезбедувањето на болницата забележало дека насилно бил оштетен механизмот за затварање на вратничето од електричното ормарче со осигурачи, поставено пред влезот ...

Саботажа или не: МВР Излезе со информација во врска со инцидентот во модуларната во Прилеп

Centar

Се истражува оштетувањето на електричната табла до прилепската модуларна болница каде има 17 пациенти

Слободен Печат - 19.09.2021

Нема никакви проблеми со функционирањето на модуларната болница по Прилеп по инцидентот со оштетувањето на таблата за напојување со електрична енергија кој го истражува полицијата, информираат кусо од болницата.

Се истражува оштетувањето на електричната табла во прилепската модуларна болница

Lider

Во Прилеп се истражува кој ја оштетил електричната табла до модуларната болница

МКД

Се истражува оштетувањето на електричната табла до прилепската модуларна болница

Кајгана

Обезбедени снимки од безбедносните камери кај модуларната болница во Прилеп

Фокус

Се истражува случајот со електричната табла во модуларната болница во Прилеп: Земени се снимки од камерите

360 степени

Се истражува оштетувањето на електричната табла до прилепската модуларна болница

Press24

Либертас Frontline ТВ21 Опсервер Република Вечер Прес +инфо CivilMedia

Оштетена електричната инсталација и во прилепската модуларна болница

24 Вести - 19.09.2021

Уште еден обид за саботажа на модуларна болница во земјава - по страшниот пожар во Тетово, овојпат во Прилеп пријавен e случај на физичко оштетување на табла за електрична енергија во модуларната болница, што можело да доведе до загрозување на ...

Се истражува кој ја оштети со хебла електричната табла во Модуларната болница во Прилеп

Телма

Оштетена таблата со струја во модуларната болница во Прилеп

Алсат-М

Обид за саботажа или кражба -со хебла оштетена табла за струја во прилепската модуларна болница

Канал5

Мислеле дека вратата на таблата за струја ја отворил силниот ветер, но сфатиле дека е насилно оштетена

ММС

Во ковид модуларната болница во Прилеп, оштетена таблата за струја

4NEWS

МЗ: Оштетена таблата за електрична енергија во модуларната во Прилеп, пациентите не биле во опасност

360 степени

Скопје1 Фактор Мета Вечер Прес Скопско Ехо CivilMedia Слободен Печат +инфо

Мистериозен инцидент: Некој физички ја оштетил таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

Centar - 19.09.2021

Општа болница Прилеп до Министерството за внатрешни работи синоќа пријави случај на физичко оштетување на таблата за електрична енергија од модуларната болница. Обезбедувањето на болницата забележило дека таблата од надворешната страна на болницата ...

Пријавено оштетување на таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

ТВ21

Со хебла се обидел да ја искрши таблата за електрична енергија од модуларната болница во Прилеп – внатре биле хоспитализирани 17 пациенти!

Курир

Во Прилеп некој се обидел да ја оштети таблата за струја на модуларната болница

МКД

Пријавено оштетување на таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

Слободен Печат

МЗ: Со хебла е оштетена таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

Канал5

Оштетена таблата за електрична енергија од модуларната болница во Прилеп

Независен

Либертас MTM Press24 Р.С.Европа 24Инфо Фокус Сител Телма

За Филипче и Заев поважни се грчките плажи од истрагата во Тетово, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 19.09.2021

И во криминалот и во одморот се заедно, Венко Филипче и семејството Заеви, Зоран и Вице, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Видовме од фотографиите по социјалните медиуми дека за Филипче и Заев поважни се грчките плажи од животот на 14-те изгорени во Тетово.

ВМРО-ДПМНЕ: За Филипче и Заев поважни се грчките плажи од животот на 14-те изгорени во Тетово

Сител

ВМРО-ДПМНЕ: За Филипче и Заев поважни се грчките плажи од животот на 14-те изгорени во Тетово

Канал5

За Филипче и Заев поважни се грчките плажи од животот на 14-те изгорени во Тетово

Република

ВМРО-ДПМНЕ: За Филипче и Заев поважни се грчките плажи од животот на 14-те изгорени во Тетово

Курир

ВМРО-ДПМНЕ за фотографијата на Филипче и Вице Заев: Поважни им се плажите отколку животот на граѓаните

Фактор

ВМРО-ДПМНЕ: За Филипче и Заев поважни се грчките плажи од животот на 14-те изгорени во Тетово

Слободен Печат

Lider Нетпрес MakPress