TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Патник кој падна од крузер во Мексиканскиот залив пронајден жив по 15 часа во море

Слободен Печат - 26.11.2022

Патник кој исчезна од брод за крстарење во Мексиканскиот залив е спасен откако поминал повеќе од 15 часа на море, соопшти американската крајбрежна стража, пренесува Би-би-си. 28-годишниот маж бил во барот на Carnival Valor со својата сестра во ...

Нереално видео. Човек паднал од крузер, 15 часа подоцна бил пронајден жив во морето. Спасувачите: „Ова е чудо“

Во Центар - 26.11.2022

Во четвртокот вечерта, американската крајбрежна стража спаси маж кој паднал од брод за крстарење во текот на ноќта од среда кон четврток. Официјалните лица сè нарекуваат чудо на Денот на благодарноста, кој се прослави во САД во четвртокот.

„Чудо за Денот на благодарноста“:Патник од брод крстосувач спасен по петнаесет часа поминати во море

Вечер Прес - 26.11.2022

Патникот кој исчезна од крузер во Мексиканскиот залив е спасен по 15 дена поминати во морето, соопшти Американската крајбрежна стража. Овој 28-годишен маж бил во барот на бродот „Карнивал валор“ со својата сестра во средата вечерта, но не се вратил ...

ПАДНАЛ ОД КРУЗЕР, А ПОСЛЕ 15 ЧАСА ИМ МАВТАЛ НА СПАСУВАЧИТЕ ДА ГО ИЗВАДАТ ОД ВОДА - феномен досега незапаметен од ...

Фактор - 27.11.2022

Патник кој исчезна од брод за крстарење во Мексиканскиот залив е спасен по повеќе од 15 часа на море, соопшти американската крајбрежна стража, пренесува Би-би-си. 28-годишниот маж бил во барот на Carnival Valor со својата сестра во средата вечерта, ...

ВИДЕО: Паднал од брод за крстарење во Мексиканскиот залив, по 15 часа снимен во вода како мавта на спасувачите

А1 On - 27.11.2022

Патник кој исчезна од брод за крстарење во Мексиканскиот залив е спасен по повеќе од 15 часа на море, соопшти американската крајбрежна стража, пренесува Би-би-си. 28-годишниот маж бил во барот на Carnival Valor со својата сестра во средата вечерта, ...

Патник паднал од брод за крстарење: По 15 часа во вода, им мавтал на спасувачите да го видат

Centar - 27.11.2022

Патник кој исчезна од брод за крстарење во Мексиканскиот залив е спасен по повеќе од 15 часа на море, соопшти американската крајбрежна стража, пренесува Би-би-си. 28-годишниот маж бил во барот на Carnival Valor со својата сестра во средата вечерта, ...