TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фото: Силна бура со обилни вренежи од дожд во Грција, има загинати

Канал5 - 09.08.2020

По силната бура која го погоди грчкиот остров Евиа откриени се три жртви, повозрасна брачна двојка о осумесечно бебе. Поради бурата и обилниот дожд десетици луѓе останале заробени во своите куќи и автомобили, соопшти полицијата на Грција.

ВИДЕО: Страшно невреме зафати го грчкиот остров -луѓе останаа заробени во нивните куќи, а има и жртви

Press24 - 09.08.2020

По катастрофалното невреме на грчкиот остров Евиа, откриени се три жртви - постара двојка и осуммесечно бебе, а десетици луѓе беа заробени во нивните куќи или автомобили, соопшти грчката полиција.