TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Целосно е евакуиран аеродромот во Белград по дојавата за бомби во два авиона (ВИДЕО)

Канал5 - 29.02.2024

На аеродромот Никола Тесла во Белград вечерва околу 19 часот и 10 минути дошло до вистинска драма, откако добиле анонимна дојава за бомба. Неофицијално, станува збор за авионите на авиокомпаниите Wizz Air и Air Montenegro, објави Телеграф.

(Видео) Драматична снимка од белградскиот аеродром по дојавата за бомба: патници се симнуваат од авион на тобоган

Макфакс - 29.02.2024

Вечерва околу 19 часот и 15 минути на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ добиена е дојава за поставена бомба. Аеродромот во моментов е затворен, а последниот авион тргнал во 18:45 часот. Сите закажани летови потоа се одложени.

Драма на аеродромот во Белград: Евакуирани се патниците поради дојава за бомба (ВИДЕО)

Канал5 - 29.02.2024

На аеродромот „Никола Тесла“ во Белград вечерва се случила вистинска драма, откако добиле анонимна дојава за бомба. По пријавувањето на бомбата, патниците веднаш биле евакуирани, д ознава Телеграф.

Се огласи „Ер Монтенегро“ по дојавата за бомба во нивен авион на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград

А1 On - 29.02.2024

Сообраќајот на белградскиот аеродром е во прекин поради дојава за бомба во авионот на компанијата „Ер Монтенегро“. „Дојавата за бомбата настанала во моментот кога леталото било на земја. Авионот го проверуваат безбедносните служби на Република ...

(ВИДЕО) Драматична снимка од евакуацијата на патниците од „Ер Монтенегро“

А1 On - 29.02.2024

Сообраќајот на белградскиот аеродром е во прекин поради дојава за бомба во авионот на компанијата „Ер Монтенегро“. Како што неофицијално дознава Танјуг, пилотот при еден лет добил дојава за бомба, по што повикал полиција, бидејќи на еден од ...

Дојава за бомба на белградскиот аеродром „Никола Тесла“

Макфакс - 29.02.2024

Вечерва околу 19 часот и 15 минути на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ пристигнала дојава за бомба. По пријавувањето за наводната бомба, патниците биле веднаш евакуирани. Аеродромот е затворен, а летовите се пренасочени кон Темишвар, јавуваат ...

Дојава за бомба во авион на белградскиот аеродром, патниците се евакуирани

А1 On - 29.02.2024

Како што дознава српски Курир, на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград вечерва имало вистинска драма, откако била добиена анонимна дојава за бомба. По пријавувањето за наводната бомба, патниците биле веднаш евакуирани.

Дојава за бомба на летот Белград – Подгорица на Ер Монтенегро

24Инфо - 29.02.2024

Вечерашниот лет на „Ер Монтенегро“ од Белград за Подгорица доцни бидејќи кога патниците се качувале во авионот имало дојава дека во авионот има бомба, објави „Дан“ од сигурни извори. Споменатиот авион во текот на денот слетал на белградскиот ...

Затворен аеродромот „Никола Тесла“, пилотот на „Ер Монтенегро“ добил дојава за бомба

Бизнис Вести - 29.02.2024

Црногорската авиокомпанија „Ер Монтенегро“ вечерва соопшти дека сообраќајот на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград е прекинат поради дојава за бомба во авион на „Ер Монтенегро“. „Дојвата за бомба се случила во моментот кога авионот бил на земја.

ВИДЕО Драматична снимка од евакуацијата на аеродромот во Белград, пилотот пријавил…

4NEWS - 29.02.2024

Аеродромот „Никола Тесла“ во Белград е затворен поради дојава за бомба која ја добил пилотот на летот пред полетувањето. Откако добил информација за бомбата, пилотот повикал полиција, бидејќи еден од патниците му изгледал сомнително.

Дојава за бомба во авион на „Ер Монтенегро“

Локално - 29.02.2024

Вечерашниот лет на „Ер Монтенегро“ од Белград за Подгорица доцнел бидејќи било пријавено дека во авионот имало бомба кога патниците се качувале, јавуваат црногорските медиуми. Споменатиот авион во текот на денот слетал на белградскиот аеродром од ...

Евакуација на аеродромот „Никола Тесла“: Патниците го напуштиле авионот поради закана за бомба

4NEWS - 29.02.2024

На аеродромот Никола Тесла во Белград вечерва е добиена анонимна дојава за бомба, што доведе до евакуација на патниците. Како што дознава Еуроњуз Србија, пријавата е примена во 19 часот и 15 минути и во тек се контрадиверзантски увиди.

Дојава за бомба на белградскиот аеродром „Никола Тесла“

Опсервер - 29.02.2024

Вечерва околу 19 часот и 15 минути на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ пристигнала дојава за бомба. По пријавувањето за наводната бомба, патниците биле веднаш евакуирани. Аеродромот е затворен, а летовите се пренасочени кон Темишвар, јавуваат ...

Дојава за бомба на белградскиот аеродром „Никола Тесла“

Точка - 29.02.2024

Вечерва околу 19 часот и 15 минути на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ пристигнала дојава за бомба. По пријавувањето за наводната бомба, патниците биле веднаш евакуирани. Аеродромот е затворен, а летовите се пренасочени кон Темишвар, јавуваат ...

Дојава за бомба на летот Белград – Подгорица на Ер Монтенегро

Слободен Печат - 29.02.2024

Вечерашниот лет на „Ер Монтенегро“ од Белград за Подгорица доцни бидејќи кога патниците се качувале во авионот имало дојава дека во авионот има бомба, објавуваат регионалните медиуми. Споменатиот авион во текот на денот слетал на белградскиот ...

Видео: Дојава за бомба на белградскиот аеродром „Никола Тесла“

Скопје инфо - 29.02.2024

Вечерва околу 19 часот и 15 минути на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ пристигнала дојава за бомба. По пријавувањето за наводната бомба, патниците биле веднаш евакуирани. Аеродромот е затворен, а летовите се пренасочени кон Темишвар, јавуваат ...

(Видео) Драматична снимка од белградскиот аеродром по дојавата за бомба: патници се симнуваат од авион на тобоган

Опсервер - 29.02.2024

Вечерва околу 19 часот и 15 минути на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ добиена е дојава за поставена бомба. Аеродромот во моментов е затворен, а последниот авион тргнал во 18:45 часот. Сите закажани летови потоа се одложени.

[ВИДЕО] Драматична снимка од белградскиот аеродром по дојавата за бомба: патници се симнуваат од авион на тобоган

Точка - 29.02.2024

Вечерва околу 19 часот и 15 минути на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ добиена е дојава за поставена бомба. Аеродромот во моментов е затворен, а последниот авион тргнал во 18:45 часот. Сите закажани летови потоа се одложени.