TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илон Маск откри колку би чинел повратен билет до Марс

365 - 12.02.2019

Приоритет на Илон Маск е да го направи вселенското патување парично достапно и верува дека ќе дојде денот кога повратно патување до Марс ќе можат да си дозволат и обичните луѓе од земјите со развиени економии.

Маск: "Луѓето ќе можат да ги продадат своите домови на Земјата и да се преселат на Марс"

Точка - 12.02.2019

Основачот и директорот на компанијата Space X, Илон Маск тврди дека луѓето ќе можат без проблем да ја напуштат Земјата и да започнат живот на Марс. Маск со своите следбеници на Твитер сподели интересен став.

Илон Маск ја продава луксузната вила во Лос Анџелес за 4,5 милиони долари

Точка - 12.02.2019

Милијардерот Илон Маск одлучил да продаде една од своите луксузни вили во Лос Анџелес. Станува збор за вила која во 2014 година ја купил за 3,7 милиони, а која сега ја продава за 4,5 милиони долари, пишува “Forbes”.

Ѕирнете во професионалното CV од Илон Маск

Таратур - 12.02.2019

Кога ќе се спомене влијателна личност со врвни технолошки иновации и достигнувања од планетарен калибар, како што е Илон Маск, при споменување на неговото професионално Curriculum Vitae, сигурно многумина очекуваат неколку страници исполнети со ...

Поглед во луксузниот дом на Елон Маск

Кајгана - 12.02.2019

Милијардерот Елон Маск одлучи да ја продаде вилата во Лос Анџелес, купена во 2014 година за 3.7 милиони долари. Сега, истата ја продава за 4.5 милиони долари, пренесува Forbes. Вилата има четири спални соби, три бањи и карактеристична е по големите ...

Русите му одговорија на Илон Маск по повод моторите „Раптор“ и РД-180

Руска реч - 12.02.2019

„Едно е кога некој систем ќе се прилагоди да има одредени параметри, а сосема друго е стабилното функционирање на системот“, изјави за весникот „Взгљад“ Андреј Јонин, дописен член на Руската академија за космонаутика „К. Е.

Погледнете како изгледа CV-то на Елон Маск

Friday.mk - 12.02.2019

Да речеме дека сте Елон Маск, еден од највлијателните претприемачи во технолошката историја чија кариера опфаќа две децении успешни стартапи. Да речеме дека вашите достигнувања се движат од создавање на електронски плаќања, потикнување на пазарот на ...

Маск: Луѓето ќе можат да ги продадат своите домови на Земјата и да се селат на Марс

USB - 12.02.2019

Основачот и директорот на компанијата Space X, Eлон Маск тврди дека луѓето ќе можат без проблем да ја напуштат Земјата и да започнат живот на Марс. Маск со своите следбеници на Твитер сподели интересен став.

Конечно намалена цената на автомобилите на Tesla

Friday.mk - 11.02.2019

Компанијата Tesla е пионер во производство на електични автомобили и компанија која направи револуција на ова поле. Првите модели кои што се појавија во продажба, беа навистина со висока цена.

Tesla ја намалува цената на Model 3

Локално - 10.02.2019

Во октомври минатата година, производителот започна со испорака на верзијата со средниот опсег која поминува 418 километри во основната верзија за 45.000 долари, но само една недела подоцна моделот се зголеми на 46.000 долари Сите овие цени, сепак, ...

Tesla започна со испорака на Model 3 во Европа

USB - 10.02.2019

Година и половина откако потрошувачите во САД почнаа да ги прават своите нарачки, првите модели на Tesla Model 3 веќе стигнаа до своите сопственици во Европа. Првата група електрични автомобили пристигна на почетокот на неделава во Белгија, при што ...