TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицотакис: Нашиот став за Косово не се менува

Макфакс - 12.02.2024

Премиерот на Грција Киријакос Мицотакис изјави дека нивниот став во однос на Косово не е променет и дека Грција со загриженост ги следи настаните. „Нашиот став во однос на Косово останува непроменет, сметаме дека европското посредување и дијалог се ...

Мицотакис од Белград: Ставот на Грција за Косово останува непроменет

Во Центар

Александар Вучиќ по средбата со Кирјакос Мицотакис: “Целта е Србија да направи ‘квантен скок’ и да има БДП од 100 милијарди евра до крајот на 2027 година“

Во Центар

ФОТО: Со заедничка фотографија пред гол Вучиќ и Мицотакис испратија порака за соработка на братските народи

Слободен Печат

Мицотакис: Нашиот став за Косово не се менува

Кајгана

Мицотакис: Ставот на Грција за Косово не се менува

24Инфо

Мицотакис: Нашиот став за Косово не се менува

Точка

Слободен Печат Press24 MTM

ЛАДЕН ТУШ ЗА ПРИШТИНА, Мицотакис испрати јасна порака од Белград: Не го менуваме ставот за Косово

Вечер Прес - 12.02.2024

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис изјави дека Грција нема да го признае Косово и дека ставот на Атина по ова прашање останува непроменет. – Секогаш кога сум во Белград се чувствувам како дома и сакам да ви се заблагодарам за гостопримството.

Мицотакис испрати јасна порака од Белград: Грција нема да го признае Косово

Република

Мицотакис: Грција нема да го смени ставот - за нас Косово не е држава

Press24

Мицотакис испрати јасна порака од Белград: Грција нема да го признае Косово

Lider

Вучиќ: Србија е цврсто посветена да го забрза својот пат кон ЕУ, но очекуваме јасни сигнали

Макфакс - 12.02.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави по средбата со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис, дека во разговорот посочил дека Србија е цврсто решена да го забрза европскиот пат кон ЕУ, но дека очекува јасни сигнали за поддршка од Европа на тој ...

Вучиќ: Србија е цврсто посветена да го забрза својот пат кон ЕУ, но очекуваме јасни сигнали

Опсервер

Вучиќ: Србија е цврсто посветена да го забрза својот пат кон ЕУ, но очекуваме јасни сигнали

Точка

Вучиќ: Србија е посветена на својот пат кон ЕУ, но сакаме јасни сигнали

Press24

Вучиќ: Србија е посветена на својот пат кон ЕУ, но сакаме јасни сигнали

Република

Вучиќ: Србија е посветена на својот пат кон ЕУ, но сакаме јасни сигнали

Lider

Вучиќ: Србија е цврсто посветена да го забрза својот пат кон ЕУ, но очекуваме јасни сигнали

Centar

Вучиќ-Мицотакис: Разговори и за осовременување на линијата Белград-Солун преку Северна Македонија и коридорот ...

Бизнис Вести - 12.02.2024

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис во Белград разговарале за соработката во енергетскиот сектор, енергетиката, нафтоводите, гасоводи, набавка на гас, обновливи извори на енергија, ветерни ...

Вучиќ-Мицотакис: Разговори и за осовременување на линијата Белград-Солун преку Македонија и коридорот Пиреј-Будимпешта

Либертас

Вучиќ-Мицотакис: Осовременување на линијата Белград-Солун преку Северна Македонија и коридорот Пиреј-Будимпешта

Рацин

Вучиќ-Мицотакис: Разговори и за осовременување на линијата Белград-Солун преку Македонија

Канал5

Вучиќ и Мицотакис договoрија завршување на брзата пруга, останува делницата низ Македонија

МКД

Вучиќ-Мицотакис: Разговори и за осовременување на линијата Белград-Солун и коридорот Пиреј-Будимпешта

24Инфо

Вучиќ-Мицотакис: Разговори и за осовременување на линијата Белград-Солун преку Македонија и коридорот Пиреј-Будимпешта

MakPress