TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вооружен грабеж во банка на НЛБ во Ѓорче Петров

Фокус - 17.01.2020

Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во Ѓорче Петров. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба. Како што соопштија од Банката, во моментов нивни претставници се во постојан контакт со клиентите ...

Уште еден вооружен грабеж во НЛБ – овој пат мета е експозитурата во Ѓорче Петров

360 степени - 17.01.2020

Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ банка во Ѓорче Петров. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба, соопштија од банката додавајќи дека во моментов нивни претставници се во постојан контакт со ...

Вооружен грабеж во Ѓорче, ограбена експозитура на НЛБ Банка

Алсат-М - 17.01.2020

Експозитурата на „НЛБ Банка“ во скопската населба Ѓорче Петров утрово е ограбена. Веста ја потврдуваат од менаџментот на банката од каде соопштуваат дека станува збор за вооружен грабеж и оти нема повредени лица.

Нова поволност за клиентите на Шпаркасе Банка Македонија и Охридска банка

Банкарство.мк - 17.01.2020

Како резултат на проширувањето на Шпаркасе Групацијата во Република Северна Македонија, со почетокот на новата година е воведена и нова поволност за клиентите на Охридска банка и Шпаркасе Банка Македонија.

Вооружен грабеж во експозитура на НЛБ Банка во Ѓорче Петров

ТВ21 - 17.01.2020

Утрово во експозитурата на НЛБ Банка во Ѓорче Петров се случил вооружен грабеж. Напаѓачот влегол со покриено лице и со оружје, додека во експозитурата имало клиенти. Сите клиенти и вработени се во добра состојба.

Зоран Јовановски именуван за член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка

+инфо - 17.01.2020

Зоран Јовановски моментално е главен советник на Управниот одбор на Стопанската комора на Македонија за економски прашања. Собранието на акционери на НЛБ Банка на вчерашната седницата одлучи да го именува Зоран Јовановски за независен член на ...

Зоран Јовановски нов член во Надзорниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје

Банкарство.мк - 17.01.2020

НЛБ Банка преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување односно Надзорниот одбор на Банката. “Врз основа на член 39 став 1 од Статутот на НЛБ Банка АД Скопје, Собранието на НЛБ Банка АД Скопје на ...

Ограбена банка во Ѓорче Петров

Expres - 17.01.2020

Вооружен грабеѓ се случи утрово во експозитурата на „НЛБ Банка“ во скопската населба Ѓорче Петров. Веста ја потврдија и од менаџментот на банката од каде соопштуваат сека наскоро ќе биде објавено колку пари се украдени.

Вооружен грабеж во НЛБ Банка во Ѓорче Петров

Скопје1 - 17.01.2020

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Сите клиенти кои се затекнаа во експозитурата, како и вработените на Банката се безбедни и се во добра состојба.

Зоран Јовановски именуван за независен член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка

еМагазин - 17.01.2020

Собранието на акционери на НЛБ Банка на седницата одржана на 16 јануари, годинава донесе одлука магистерот по економија Зоран Јовановски да биде именуван за независен член на Надзорниот одбор на НЛБ Банка, соопшти банката преку Македонската берза.

На 86 години ограбил банка во САД

ММС - 16.01.2020

Осумдесет и шест годишен човек од Јужна Каролина во САД, ограбил банка пукајќи од пиштол внатре во банката и кон автомобилите додека бегал, соопшти полицијата која набрзо потоа го уапси. Џилберт Вер, со маска на лицето влегол во подружницата на ...

86- годишен старец се обидел да ограби банка , но избегал премногу бавно

Канал5 - 15.01.2020

Грабежот на банка на филијалата на Bank of America во Гринвил, Јужна Каролина, бил решен по неколку минути откако е уапсен 86-годишниот сторител, кој се движел премногу бавно по грабежот. Грабежот се случил околу 9:30 часот во понеделникот кога ...

САД: Полицијата брзо успеала да уапси 86-годишен крадец, возел пребавно откако ограбил банка

Слободен Печат - 15.01.2020

Провалникот Гилберт Пол Вер (86) откако излегол од банката, не стигнал далеку. Имено, полицијата го запрела во сообраќајот на околу еден километар од банката. Грабежот во една филијала на „Bank of America“ во местото Гринвил во Јужна Каролина е ...

Вооружен грабеж во НЛБ во Ѓорче Петров, клиентите и вработените безбедни

Фактор - 17.01.2020

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Сите клиенти кои се затекнаа во експозитурата, како и вработените на Банката се безбедни и се во добра состојба, известија денеска од НЛБ Банка.

Вооружен грабеж во Ѓорче, ограбена експозитура на НЛБ Банка

Бриф - 17.01.2020

Експозитурата на „НЛБ Банка“ во скопската населба Ѓорче Петров утрово е ограбена. Веста ја потврдуваат од менаџментот на банката од каде соопштуваат дека станува збор за вооружен грабеж и оти нема повредени лица.

Вооружен грабеж во НЛБ Банка во Ѓорче Петров

Макфакс - 17.01.2020

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Од банката велат дека вработените и сите клиенти кои се затекнале во експозитурата за време на грабежот се безбедни и се во добра состојба.

Вооружен грабеж во Ѓорче, ограбена експозитура на НЛБ Банка

Банкарство.мк - 17.01.2020

Експозитурата на НЛБ Банка АД Скопје во скопската населба Ѓорче Петров утрово е ограбена, пренесува Алсат . Веста ја потврдуваат од менаџментот на банката од каде соопштуваат дека станува збор за вооружен грабеж и дека за среќа нема повредени лица.

Во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка утринава се случи вооружен грабеж

Бизнис Вести - 17.01.2020

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Сите клиенти кои се затекнаа во експозитурата, како и вработените на Банката се безбедни и се во добра состојба.

Ограбена експозитура на НЛБ Банка

Денар - 17.01.2020

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Сите клиенти кои се затекнаа во експозитурата, како и вработените на Банката се безбедни и се во добра состојба.

Вооружен грабеж среде бел ден во НЛБ „Тутунска банка“ во Ѓорче Петров

Сител - 17.01.2020

фотографијата е од вооружениот грабеж на Тутунска банка во Чаир Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Сите клиенти кои се затекнаа во експозитурата, како и вработените на Банката се безбедни и се во добра ...

Уште еден грабеж во Тутунска

Република - 17.01.2020

Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во „Ѓорче Петров“. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба. Како што соопштија од Банката, во моментов нивни претставници се во постојан контакт со ...

Грабеж утрово во експозитура на НЛБ во Ѓорче Петров, потврдија од банката

Нетпрес - 17.01.2020

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Сите клиенти кои се затекнаа во експозитурата, како и вработените на Банката се безбедни и се во добра состојба, известија во петокот од банката.

Вооружен грабеж во експозитура на НЛБ Банка во Ѓорче Петров

МКД - 17.01.2020

Сите клиенти кои се затекнале во експозитурата, како и вработените на Банката се безбедни и се во добра состојба. Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случил вооружен грабеж, информираат од НЛБ Банка.

Вооружен грабеж сред бел ден во експозитура на НЛБ Банка во Скопје

Вечер - 17.01.2020

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Сите клиенти кои се затекнаа во експозитурата, како и вработените на Банката се безбедни и се во добра состојба, потврдуваат од НЛБ Банка.

Ограбена експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров

еМагазин - 17.01.2020

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Сите клиенти кои се затекнаа во експозитурата, како и вработените на Банката се безбедни и се во добра состојба.

Вооружен грабеж во банка на НЛБ во „Ѓорче Петров“

А1 On - 17.01.2020

Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во „Ѓорче Петров“. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба. Како што соопштија од Банката, во моментов нивни претставници се во постојан контакт со ...

Вооружен грабеж во банка на НЛБ во „Ѓорче Петров“

Опсервер - 17.01.2020

– Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во „Ѓорче Петров“. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба. Како што соопштија од Банката, во моментов нивни претставници се во постојан контакт со ...

Ограбена експозитура на НЛБ банка во Ѓорче Петров

Канал5 - 17.01.2020

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Според официјалмното соопштение од НЛБ банка сите клиенти кои се затекнаа во експозитурата, како и вработените на Банката се безбедни и се во добра состојба.

Вооружен грабеж во банка во Ѓорче Петров, вработените се добри

Frontline - 17.01.2020

Во овој момент, претставници на Банката се во постојан контакт со клиентите и вработените кои биле присутни во експозитурата, ставајќи ја нивната безбедност и нивното здравје во преден план.

Вооружен грабеж во банка во Ѓорче

Press24 - 17.01.2020

Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во Ѓорче Петров. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба. Како што соопштија од Банката, во моментов нивни претставници се во постојан контакт со клиентите ...

Ограбена екпозитура на НЛБ Банка во Ѓорче Петров

24Инфо - 17.01.2020

Експозитурата на „НЛБ Банка“ во скопската населба Ѓорче Петров утрово била ограбена, потврдија од менаџментот на банката. -Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж.

Вооружен грабеж во банка на НЛБ во Ѓорче Петров

+инфо - 17.01.2020

Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во Ѓорче Петров. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба. Како што соопштија од Банката, во моментов нивни претставници се во постојан контакт со клиентите ...

Вооружен грабеж во НЛБ Банка во Ѓорче Петров

Телма - 17.01.2020

Вооружен грабеж се случил утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка. Од банката соопштија дека сите клиенти кои се затекнале во експозитурата, како и вработените на Банката се безбедни и се во добра состојба.

ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ ВО СКОПЈЕ: Утрово ограбена НЛБ банка во населбата Ѓорче Петров

Денешен - 17.01.2020

Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во „Ѓорче Петров“. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба. Како што соопштија од Банката, во моментов нивни претставници се во постојан контакт со ...

Вооружен грабеж на банка во Ѓорче Петров

Локално - 17.01.2020

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Сите клиенти кои се нашле во експозитурата, како и вработените на Банката се безбедни и се во добра состојба, потврдуваат од НЛБ Банка.

Вооружен грабеж во Ѓорче, ограбена експозитура на НЛБ Банка

Курир - 17.01.2020

Експозитурата на „НЛБ Банка“ во скопската населба Ѓорче Петров утрово е ограбена. Веста ја потврдуваат од менаџментот на банката од каде соопштуваат дека станува збор за вооружен грабеж и оти нема повредени лица.

Оружен грабеж во НЛБ Банка

Н.Македонија - 17.01.2020

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи оружен грабеж. Од банката велат дека вработените и сите клиенти кои се затекнале во експозитурата за време на грабежот се безбедни и се во добра состојба.

Оружен грабеж во банка на НЛБ во Ѓорче Петров

Слободен Печат - 17.01.2020

Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба. Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во Ѓорче Петров. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба.

Вооружен грабеж во НЛБ Банка во Ѓорче Петров

Точка - 17.01.2020

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Од банката велат дека вработените и сите клиенти кои се затекнале во експозитурата за време на грабежот се безбедни и се во добра состојба.

Утрово грабеж во банка на НЛБ во Ѓорче Петров

Скопје инфо - 17.01.2020

– Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во „Ѓорче Петров“. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба. Како што соопштија од Банката, во моментов нивни претставници се во постојан контакт со ...

Повторно ограбена банка на НЛБ во „Ѓорче Петров“

MakPress - 17.01.2020

Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во „Ѓорче Петров“. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба. Како што соопштија од Банката, во моментов нивни претставници се во постојан контакт со ...

Грабеж во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка

24 Вести - 17.01.2020

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Сите клиенти кои се затекнаа во експозитурата, како и вработените на Банката се безбедни и се во добра состојба.

Известување од НЛБ Банка за грабеж во експозитурата во Ѓорче Петров

ММС - 17.01.2020

Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ Банка во Ѓорче Петров. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба, стои во соопштението од НЛБ Банка испратено до јавноста.

Известување за грабеж во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка

ММС - 17.01.2020

Утринава во експозитурата Ѓорче Петров на НЛБ Банка се случи вооружен грабеж. Сите клиенти кои се затекнаа во експозитурата, како и вработените на Банката се безбедни и се во добра состојба.

Вооружен грабеж на банка во Ѓорче – присутните во експозитурата преплашени

Алфа - 17.01.2020

Ја легнале на земја и и држеле оружје на глава … сведочи пред камерата на Алфа, жител на општината Ѓорче Петров чија познаничка била присутна на грабежот кој се случи денеска во експозитура на НЛБ банка.

Вооружен грабеж во банка на НЛБ во Ѓорче Петров

24 Вести - 17.01.2020

Вооружен грабеж утринава се случи во експозитурата НЛБ банка во Ѓорче Петров. Затекнатите клиенти и вработените во експозитурата се во добра состојба . Како што соопштија од банката нивни претставници се во постојан контакт со клиентите и ...