TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Перез со порака до Рамос: Мора да мислиме на следната сезона без тебе… 🎥

СуперСпорт - 15.04.2021

Шпанскиот медиум „Ел Чирингито“ ги следи случувањата во Реал Мадрид, па сега објави снимка со која потврди дека Серхио Рамос заминува од шампионот. Рамос ја одбил новата понуда на Флорентино Перез, кој потоа му кажал дека ќе мора новата сезона да ја ...

Пукна тиквата помеѓу Перез и Рамос, капитенот го напушта Реал

Точка

„El Chiringuito“ го пренесе разговорот на Перез и Рамос

SportMedia

ФОТО: Што правеше Зидан по крвничкиот старт на Касемиро врз Милнер?

Gol.mk - 15.04.2021

Почетокт на мечот меѓу Ливерпул и Реал Мадрид донесе неколку тензични моменти. Најпрво судијата пропушти да го санкционира Џејмс Милнер поради грубиот старт врз Карим Бензема . Гостите покажаа дека нема да дозволат таков третман, па возвратија ...

Капитенот на Ливерпул го посочи клучот за елиминацијата: Приказната ќе беше поинаква ако променевме едно нешто

Дерби

Капитенот на Ливерпул го посочи клучот за елиминацијата: Приказната ќе беше поинаква ако променевме едно нешто

Точка

ВИДЕО: Ливерпул испадна од Лигата на шампионите, на Клоп му е сеедно кој ќе биде првак

Дриблинг - 15.04.2021

Јирген Клоп и Ливерпул ги завршија настапите во Лигата на шампионите, менаџерот на актуелниот првак на Англија со изјава која предизвика многу коментари. Вчера на прес-конференцијата по натпревар Германецот беше запрашан за тоа кој е негов фаворит ...

Девојка објави слика од ногата на фудбалер на Реал: Изгледа лошо, но… 📸

СуперСпорт

ВИДЕО: Ливерпул промашуваше како никогаш, Реал во полуфинале со Челзи!

Gol.mk

Клоп објасни кој беше клучен момент на мечот на „Енфилд роуд“

Спортманија

ВИДЕО: Херојот на Зидан е белгискиот голман- Куртоа го спречи Ливерпул да стигне до полуфинале

Дриблинг

Реал си е Реал! „Црвените“ напаѓаа насилно, но Кралевите се оние кои слават на „Енфилд“

Sport M

Реал Мадрид не е како Барселона, Ливерпул не мрдна од НУЛА, Борусија го има посакуваниот резултат

Спортманија

Sport 1 Gol.mk Спортски Спортманија Дриблинг Дриблинг Спортклуб

Перез до Рамос: Мораме да ја планираме новата сезона без тебе 🎥

Спортски - 15.04.2021

Шпанскиот медиум „Ел Чирингуито“ кој често пати знае да дојде до вистински ексклузиви денес тврди дека Серхио Рамос си заминува од Реал Мадрид. Овој медиум пренесува дека капитенот на „кралевите“ ја одбил понуидата за нов договор, а првиот човек ...

ВИДЕО: Хулиганите на Ливерпул го нападнаа и оштетија автобусот на Реал Мадрид

Дриблинг - 15.04.2021

Навивачите на Ливерпул го нападнаа и делимично оштетија автобусот во кој се превезуваа фудбалерите на Ливерпул, пред мечот на Енфилд, кој заврши 0:0. Дел од фановите на Ливерпул го чекаа автобусот на шпанскиот тим и удрија кон него со факели, камења ...

ВИДЕО: Фановите на Ливерпул со камења го нападнаа автобусот на Реал Мадрид

Gol.mk

Клоп и Зидан ги избраа стартните постави, автобусот на Реал каменуван од хулиганите (Видео)

Дерби

Во Ливерпул со ракета погоден автобусот на Реал Мадрид

Оff.net

Нападнат автобусот со фудбалерите на Реал Мадрид!

Спортски

Навивачи на Ливерпул со камења го нападнале автобусот на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Sport 1

(ВИДЕО) Клупскиот автобус на Реал Мадрид нападнат на патот кон „Енфилд Роуд“

ММС

Спортклуб Sport M Слободен Печат СуперСпорт Спортманија Lider Локално +инфо

Модриќ: Преговорите за нов договор течат добро

Спортски - 14.04.2021

Лука Модриќ иако веќе има 35 години се уште игра во врвна форма и е еден од најдобрите поединци во тимот на Зидан. Хрватскиот плејмејкер откри дека преговорите за продолжување на соработката со Реал течат добри и очекува и следната сезона да игра на ...