TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Нов пораз на Шкупи, Македонија остана без претставник во Европа!

Gol.mk - 29.07.2021

Фудбалерите на Санта Клара и втор пат го победија Шкупи (2-0), па со вкупни 5-0 се пласираа во следното квалификациско коло за пласман во Конференциската лига на УЕФА. Избраниците на Гоце Седлоски покажаа подобра игра од онаа во Скопје , но немаа ...

Евроавантурата заврши за македонските клубови: Шкупи вторпат поразен од Санта Клара!

Sport 1 - 29.07.2021

Португалска Санта Клара без поголеми проблеми го победи вторпат македонскиот вицепрвак Шкупи, сега со 2-0 на Азорските острови, колку само формално да го запечати третото коло во квалификациите за Конференциската лига и да го елиминира чаирскиот ...

Шкупи со пораз и на реваншот со Санта Клара, заврши со настапите во Лигата на Конференции (ВИДЕО)

ТВ21 - 30.07.2021

Вечерва Шкупи на гостувањето кај Санта Клара на Азорските острови на Атлантикот, го загуби и вториот меч, со што е елиминиран од Лигата на Конференции со вкупни 0:5. Санта Клара со два гола во првиот дел стигна до победата од 2:0, а чаирчани во ...

Шкупи со нов пораз од Санта Клара се прости од Европа

24Фудбал - 30.07.2021

Со поразот на Шкупи од Санта Клара од 2-0 заврши настапот на македонските клубови во Европа. И ова лето македонските клубови имаа неславно учество во квалификациите во европските купови. Шкупи очекувано загуби од Санта Клара, но барем може да се ...

Седлоски на пресот: Задоволен сум од настапот на мојот тим и покрај грешките за двата гола!

SportMedia - 30.07.2021

Шкупи и во вториот меч загуби од Санта Клара, овојпат на нејзин терен, на Азорските острови со 0:2. Па така со вкупни 0:5 е елиминиран во 2.квалификациско коло во Конференциската лига. Сепак, за разлика од првиот меч во Скопје, момците на Гоце ...

Санта Клара пресилна за Шкупи и во реваншот

Дерби - 29.07.2021

Фудбалерите на Шкупи претрепеа уште еден пораз во дуелите со Санта Клара во рамките на Конференциската лига на УЕФА. Минатата седмица португалскиот претставник славеше на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје со 3-0, додека пак вечерва во ...

Шкупи и покрај поразот не разочара на Азорските острови! (ВИДЕО)

SportMedia - 29.07.2021

Очекувано, со оглед на квалитетот на Санта Клара, и посебно по резултатот од првиот меч, вечерва на далечните Азорски острови и Шкупи доживеа елиминација од Европа. Па така ниту еден наш клуб не го дочека ниту август на евро сцената.

И Шкупи, со втор пораз од Санта Клара, го заврши европското лето (ВИДЕО)

Екипа - 29.07.2021

И со втор пораз од португалската Санта Клара, овој пат од 2-0 на гостински терен, фудбалерите на Шкупи ги завршија натпреварите ова лето во УЕФА Конференциската лига. По триумфот од 3-0 на првиот меч во Скопје, Португалците беа поголеми проблеми ...

Толку беше и од Шкупи во Европа (Видео)

Спортманија - 30.07.2021

Чаирчани втор пат загубија од португалскиот ривал Македонија нема да има ниту еден претставник во понтамошните натпревари во европските фудбалски купови, откако вечерва елиминација доживеа и Шкупи.

Санта Клара со предност од 2-0 против Шкупи на полувремето (ВИДЕО)

Екипа - 29.07.2021

Екипата на Шкупи сосема извесно е пред елиминација во 2. квалификациско коло од УЕФА Конференциската лига, откако на реванш-дуелот против португалската Санта Клара има негатива на полувремето од 2-0.

Шкупи во „невозможна мисија“ на Азорските острови

Екипа - 29.07.2021

Фудбалерите на Шкупи се пред безмалку „невозможна мисија“ да ја анулираат предност од 0-3 на португалската Санта Клара од дуелот во Скопје во 2. квалификациско коло за УЕФА Конференциската лига.

Шкупи вечерва ќе гостува кај силна Санта Клара, амбициите се да се даде максимумот!

SportMedia - 29.07.2021

Вечерва од 22 часот по македонско време, екипата на Шкупи ќе го одигра реваншот против силната Санта Клара во рамките на 2.квалификациско коло во Конференциската лига. Познато е дека првиот меч во Скопје пред една недела заврши со триумф на еден од ...

Шкупи со нов пораз од Санта Клара се прости од Европа

МКД - 30.07.2021

Со поразот на Шкупи од Санта Клара од 2-0 заврши настапот на македонските клубови во Европа. И ова лето македонските клубови имаа неславно учество во квалификациите во европските купови. Шкупи очекувано загуби од Санта Клара, но барем може да се ...

Шкупи против Санта Клара во Португалија пред „невозможна мисија“

Gol.mk - 29.07.2021

Шкупи го мина првото коло во Конференциската лига на УЕФА преку косовски Лапи (славеше во Скопје со 3-0, во Приштина одигра 1-1), а ждрепката посака да вкрсти копја со силната Санта Клара која одигра перфектно во првиот натпревар во Македонија и ...

Шкупи на полноќ пристигна на Сао Мигел, остров среде Атлантскиот океан!

SportMedia - 29.07.2021

По повеќечасовен лет, експедицијата на Шкупи, на полноќ пристигна на Азорските острови. Поточно на островот Сао Мигел во градчето Понта Делгада, кое има не повеќе од 3.500 жители, каде вечерва на стадионот „Сао Мигел“ ќе го одигра реваншот против ...

Шкупи гостува кај Санта Клара – со негатива од 0:3

Спортклуб - 29.07.2021

Шкупи денеска во реванш натпреварот од второто квалификациско коло во Конференциската лига, ќе гостува кај Санта Класа во Португалија. Португалскиот тим носи од Скопје убедлива предност (0:3), па на тимот од Чаир ќе му биде потребно големо чудо за ...

Вечерен предизвик за Шкупи во Португалија, можe ли до пресврт!?

Дриблинг - 29.07.2021

Вториот претставник на Македонија во квалификациите од Конференциската лига на УЕФА, Шкупи вечерва гостува на „Понта Делгада“ во Португалија кај Санта Клара. По поразот од 3:0 во Скопје, тимот на Гоце Седлоски има тешка задача на денешното гостување.