TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хорор: Масакрирани тела пронајдени во бунар во Мексико, војната на картелите зема замав

Сител - 15.09.2019

Форензичарите идентификуваа 44 тела кои се пронајдени закопани во еден бунар во мексиканската држава Халиско. Халиско е позната по најнасилните мексикански нарко картели, а ова е втора поголема гробница која е пронајдена во таа држава оваа година, ...

Во бунар во Мексико пронајдени остатоци од 44 тела

Н.Македонија - 15.09.2019

Форензичарите успеале да идентификуваат 44 тела, пронајдени во еден бунар во мексиканската држава Халиско, во непосредна близина на градот Гвадалахара, пренесуваат светските агенции. Локалните медиуми пренесуваат дека станува збор за човечки ...

Беснее војна меѓу нарко-картелите: Во бунар во Мексико пронајдени 44 тела

Макфакс - 15.09.2019

Форензичарите успеале да идентификуваат 44 тела, пронајдени во еден бунар во мексиканската држава Халиско, во непосредна близина на градот Гвадалахара, јавија светските агенции. Локалните медиуми пренесуваат дека станува збор за човечки остатоци кои ...

Хорор во Мексико: Во бунар најдени раскасапени 44 човечки тела

Press24 - 15.09.2019

Во бунар во мексиканската покраина Халиско , полицијата најде остатоци од 44 човечки тела. Форензичарите за судска медицина во Мексико идентификувале 44 тела пронајдени во бунар во мексиканската држава Халиско, недалеку од градот Гвадалахара.

Хорор во Мексико: Во бунар откриени човечки останки на 44 лица

Вечер - 15.09.2019

Во мексиканската сојузна држава Халиско откриени се човечки останки на 44 лица. Според веста на „Би-би-си“ (BBC), во почетокот на месецот на периферијата од градот Гвадалахара во 119 кеси се пронајдени коски на 44 лица.

Во бунар во Мексико пронајдени 44 тела, спакувани во 119 вреќи

ТВ21 - 15.09.2019

Локалните медиуми пренесуваат дека станува збор за човечки остатоци кои биле сместени во 119 црни вреќи. Телата биле откриени на почетокот на месецов кога локалните жители се пожалиле на неподносливата смрдеа што доаѓала оттаму.

Ужас во Мексико: Во бунар спакувани во 119 кеси најдени 44 раскасапени човечки тела

Пулс24 - 15.09.2019

Во мексиканската покраина Халиско, полицијата во бунар најде остатоци од 44 човечки тела. Форензичарите за судска медицина во Мексико идентификувале 44 тела пронајдени во бунар во мексиканската држава Халиско, недалеку од градот Гвадалахара.

Во бунар во Мексико пронајдени 44 тела, спакувани во 119 вреќи

Независен - 15.09.2019

Форензичарите успеале да идентификуваат 44 тела, пронајдени во еден бунар во мексиканската држава Јалиско, во непосредна близина на градот Гвадалахара, јавија светските агенции. Локалните медиуми пренесуваат дека станува збор за човечки остатоци кои ...

Во Мексико беснее војна меѓу нарко-картелите: Во бунар пронајдени 44 тела

PressingTV - 15.09.2019

Форензичарите идентификуваа 44 тела кои се пронајдени закопани во еден бунар во мексиканската држава Халисико, област позната по насилство на нарко-картелите. Ова е втора по големина гробница пронајдена во Хелисико годинава, потсетува БиБиСи .

МОНСТРУОЗНО: 44 тела пронајдени распарчани во бунар во Мексико

Фактор - 15.09.2019

Форензичарите во Мексико идентификувале 44 распрачани тела фрлени во бунар во државата Халиско. Човечки остатоци се пронајдени надвор од градот Гвадалахара во 119 црни вреќи во бунар. Телата во гоелм дел се исечени, така што патолозите морале да ...

Пронајдени 44 раскасапени тела, се сомнева дека се убиени студенти

Курир - 15.09.2019

Фрлени во бунар во мексиканската покраина Халиско во близина на градот Гвадалахара, полицијата најде фрлени остатоци од човечки тела, за кои форензичарите утврдиле дека им припаѓаат на 44 луѓе.

Во Мексико најдени 44 тела во 119 вреќи фрлени во бунар

1tv - 15.09.2019

Фрлени во бунар во мексиканската покраина Халиско во близина на градот Гвадалахара, полицијата најде фрлени остатоци од човечки тела, за кои форензичарите утврдиле дека им припаѓаат на 44 луѓе.

Во бунар во Мексико пронајдени 44 тела, спакувани во 119 вреќи

MakPress - 15.09.2019

Форензичарите успеале да идентификуваат 44 тела, пронајдени во еден бунар во мексиканската држава Јалиско, во непосредна близина на градот Гвадалахара, јавија светските агенции. Локалните медиуми пренесуваат дека станува збор за човечки остатоци кои ...

Во бунар во Мексико пронајдени 44 тела откако жителите се пожалиле на неподнослива смрдеа

Точка - 15.09.2019

Форензичарите успеале да идентификуваат 44 тела, пронајдени во еден бунар во мексиканската држава Халиско, во непосредна близина на градот Гвадалахара, јавија светските агенции. Локалните медиуми пренесуваат дека станува збор за човечки остатоци кои ...

Во Мексико најдени 44 тела во 119 вреќи фрлени во бунар

Либертас - 15.09.2019

Фрлени во бунар во мексиканската покраина Халиско во близина на градот Гвадалахара, полицијата најде фрлени остатоци од човечки тела, за кои форензичарите утврдиле дека им припаѓаат на 44 луѓе.

Во бунар во Мексико пронајдени 44 тела, спакувани во 119 вреќи

А1 On - 15.09.2019

Форензичарите успеале да идентификуваат 44 тела, пронајдени во еден бунар во мексиканската држава Јалиско, во непосредна близина на градот Гвадалахара, јавија светските агенции. Локалните медиуми пренесуваат дека станува збор за човечки остатоци кои ...

Мексико: Во бунар пронајдени 44 мртви луѓе

Денешен - 15.09.2019

Форензичарите успеале да идентификуваат 44 тела, пронајдени во еден бунар во мексиканската држава Јалиско, во непосредна близина на градот Гвадалахара, јавија светските агенции. Локалните медиуми пренесуваат дека станува збор за човечки остатоци кои ...

Во бунар во Мексико пронајдени 44 тела, спакувани во 119 вреќи

24Инфо - 15.09.2019

Форензичарите успеале да идентификуваат 44 тела, пронајдени во еден бунар во мексиканската држава Јалиско, во непосредна близина на градот Гвадалахара, јавија светските агенции. Локалните медиуми пренесуваат дека станува збор за човечки остатоци кои ...

Распарчени и спакувани во 19 вреќи: Пронајдени 44 тела во бунар во Мексико

Република - 15.09.2019

Форензичарите успеале да идентификуваат 44 тела, пронајдени во еден бунар во мексиканската држава Јалиско, во непосредна близина на градот Гвадалахара, јавија светските агенции. Локалните медиуми пренесуваат дека станува збор за човечки остатоци кои ...