TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Селективен камп на млади ракометарки во „Јане Сандански“ во Скопје

Курир - 28.02.2021

Во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје се одржа тренинг камп на селекција на талентирани ракометарки на возраст од 16-17 години, односно генерациите 2004/2005 година. На тренингот беа претседателот на РФМ Живко Мукаетов и генералниот секретар на ...

Иднината на македонскиот ракомет: Селективен камп за талентирани ракометарки (ФОТО)

Дерби - 28.02.2021

Фото: РФМ Ракометот е спорт број еден во нашата држава, па поради тоа треба максимално да се искористи целиот капацитет, потенцијал, талент за да се избере она најдоброто особено кога станува збор за играчи кои треба да го носат репрезентативниот ...

ФОТО: Женската ракометна иднина на собир во Скопје, Мукаетов посака среќа

Gol.mk - 27.02.2021

Ракометарки кои се генерација 2004/05 и 2006/07 се собраа во СЦ „Јане Сандански“, собир на кој 44 имиња имаа шанса да се сретнат со еминентни ракометни тренери од Македонија и пред нив да ги покажат квалитетите.

Селективен камп на млади ракометарки во СЦ „Јане Сандански“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 27.02.2021

Во СЦ „Јане Сандански“, вечерва се одржа тренинг камп на селекција на талентирани ракометарки на возраст од 16-17 години, односно генерациите 2004/2005 година. Младите ракометарки тренираа под „палката“ на неколку познати тренинг кои беа дел од овој ...

Во Скопје се селектираше „иднината на женскиот ракомет“ (Фотогалерија)

Екипа - 27.02.2021

Спортскиот центар „Јане Сандански“ беше местото на кое вечерва беше одржана селекција на талентирани ракометарки од генерациите 2004/2005. Младите ркаометарки имаа можност да се докажат пред неколку тренери кои беа дел од овој селективен тренинг, на ...