TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Том Круз за секој збор заработува над 7.000 долари

Канал5 - 31.01.2023

Том Круз (60) е најплатениот актер во светот за улогата во продолжението на „Top Gun: Maverick“, а лани заработи 100 милиони долари. Според податоците на веб-страницата „Казумо“, Круз заработува 7.091 долари по изговорен збор или 205.639 долари за ...

205.639 Долари за 10 секунди дијалог, еве кој е најплатениот актер

Хитпортал - 31.01.2023

Зад себе има блескава актерска кариера и многу филмски хитови но публиката ја освои со филмовите „Топ Ган“ и „Невозможна мисија“. Денеска Том Круз е сеуште активен во својата работа и според последните хонорари се вбројува меѓу најплатените ...

ТОМ КРУЗ Е НАЈПЛАТЕН ПО ИЗГОВОРЕН ЗБОР А дали знаете колку чини тој збор?

+инфо - 31.01.2023

Се проценува дека Круз заработува 7.091 долари по изговорен збор, односно 205.639 долари за 10 секунди дијалог. Холивудскиот актер Том Круз го крена светот на нозе со улогата во филмот „Топ Ган“, а потоа и со франшизата „Невозможна мисија“.

НЕВЕРОЈАТЕН ИЗНОС – Том Круз е најплатениот актер во Холивуд, еве колку заработува по изговорен збор

Екран - 31.01.2023

Том Круз е најплатениот актер во Холивуд, а земајќи ја предвид неговата заработка во текот на кариерата, објавена е и сумата што ја заработува по изговорен збор. Актерските вештини на Круз во комбинација со неговата деловна острина и продукцијата на ...

Ова е најплатениот холивудски актер, а еве колку заработува само од еден изговорен збор

Точка - 31.01.2023

Том Круз е најплатениот актер во Холивуд, а земајќи ја предвид неговата заработка во текот на кариерата објавен е и износот којшто го заработува по изговорен збор. Актерските вештини на Круз во комбинација со духот за работа и продукцијата на ...

„Еден збор – еден алтан“: Колку заработува Том Круз по изговорен збор?

Слободен Печат - 30.01.2023

Можеби веќе знаете дека Том Круз е најплатениот актер во светот, но можете ли да погодите колку пари заработува по изговорен збор? Она што е интересно за Том Круз е тоа што глумеше во некои од најпознатите филмови во децениите зад нас, но и денес е ...

Том Круз е најплатениот холивудски актер, еве колку заработува по изговорен збор

Вечер Прес - 31.01.2023

Том Круз глумеше во некои од најпознатите филмови во децениите зад нас, а и денес е меѓу најбараните актери кои ги полнат кината со секој нов филм. Својот главен пробив во светот на мегаѕвездите го направи со филмот Топ Ган, чие продолжение, Топ ...

Том Круз е најплатениот холивудски актер, заработува 7 илјади долари по изговорен збор

Кајгана - 31.01.2023

Том Круз е најплатениот актер во Холивуд, а земајќи ја предвид неговата заработка во текот на кариерата, објавена е и сумата што ја заработува по изговорен збор. Актерските вештини на Круз во комбинација со неговата деловна острина и продукцијата на ...

Том Круз е најплатен актер: Еве колку заработува за само ЕДЕН изговорен ЗБОР

Курир - 31.01.2023

Холивудскиот актер Том Круз го крена светот на нозе со улогата во филмот „Топ Ган“, а потоа и со „Невозможна мисија“. Круз најчесто можеме да го видиме во акциони филмови, а како што пренесува веб-страницата Casumo, се проценува дека Круз заработува ...