TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рашфорд објасни зошто му го препушти пеналот на Марсијал иако имаше шанса да постигне хет-трик

Дерби - 29.10.2020

Маркус Рашфорд одигра фантастичен натпревар против РБ Лајпциг и беше моторот на Манчестер Јунајтед во убедливата победа од 5:0 против германскиот противник. Рашфорд во игра влезе на 25 минути до крајот на натпреварот и за тој период успеа да ...

Рашфорд по триумфот над Лајпциг: Треба да го искористиме овој интензитет на следните натпревари

Sport M - 29.10.2020

Манчестер, 29 октомври 2020 (МИА) – Напаѓачот на Манчестер jунајтед, Маркус Рашфорд е задоволен од синоќешната победа над Лајпциг во 2. коло од Лигата на шампионите. Премиерлигашот го победи бундеслигашот со убедливи 5:0.

„Џокерот“ на Солскјер: Решфорд го надмина рекордот на Мбапе!

Слободен Печат - 29.10.2020

Маркус Решфорд имаше одлична партија на вчерашниот натпревар за Манчестер јунајтед во победата од 5:0 во Лигата на шампионите против Лајпциг. Англискиот репрезентативец во игра влезе од 63 минута како замена за Мејсон Гринвуд, а потоа одговори на ...

Рашфорд со трите гола против РБ Лајпциг сруши рекорд на Мбапе во ЛШ

Gol.mk - 29.10.2020

Манчестер Јунајтед вчера во последните 25 минути од натпреварот го почести РБ Лајпциг со „петарда“ и со 5-0 го доби дуелот од второто коло во Лигата на шампионите. Маркус Рашфорд влезе во игра во 63. минута од натпреварот, а во 74., 78. и 92.

Рашфорд синоќа испиша историја во ЛШ

Спортски - 29.10.2020

Манчестер Јунајтед синоќа со 5:0 на домашен терен го победи Лајпциг во рамките на 2. коло од групната фаза во ЛШ. Рекорд во победата на својата екипа постави Рашфорд, кој постигна три гола, а во игра влезе во 63. минута.

Рашфорд постави нов рекорд во ЛШ

TopSport - 29.10.2020

Маркус Рашфорд со хет-трик го предводеше Манчестер Јунајтед, до убедливата победа над Лајпциг (5:0), во Лигата на шампионите. Рашфорд не беше во стартниот состав на Јунајтед, на теренот се појави во 63 минута.

Рашфорд испиша историја во Лигата на шампионите

Екипа - 29.10.2020

Манчестер јунајтед триумфираше со убедливи 5-0 во 2. коло од Лигата на шампионите против Лајпциг. Рекорд во триумфот на својата екипа запиша Рашфорд кој постигна три гола, а во игра влезе во 63. минута од средбата.

Затоа не беше синоќа во составот: Играч на Јунајтед позитивен на корона

Спортклуб - 29.10.2020

Манчестер Јунајтед синоќа настапи без едно од своите последни засилувања иако и во негово отсуство лесно излезе на крај со Лајпциг. Станува збор за Алекс Тељес за кого менаџерот Оле Гунар Солскјер по мечот објави дека не бил во комбинација затоа што ...

Маркус Рашфорд синоќа испиша историја во Лигата на шампионите

Спортклуб - 29.10.2020

Манчестер Јунајтед синоќа со дури 5:0 на домашен терен го совлада тимот на РБ Лајпциг во рамките на второто коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Никој не очекуваше такво издание и толку убедлива победа на Јунајтед против тимот кој пред ...

Рашфорд: Не можам да престанам да се смеам, ова го чекав долго време

Дриблинг - 29.10.2020

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд одигра перфектно против Лајпциг, влезе во игра во второто полувреме, постигна хет-трик и беше прогласен за играч на натпреварот. Солскјер по мечот побара од Рашфорд да го задржи фокусот и да оди чекор ...

Маркус Рашфорд со уникатно достигнување во Манчестер Јунајтед кое му успеало само на Оле Гунар Солскјер

Дерби - 29.10.2020

Екипата на Манчестер Јунајтед одигра уште еден одличен натпревар во Лигата на шампионите и со убедливи 5:0 славеше против тимот на Ред Бул Лајпциг. „Ѓаволите“ го надиграа својот противник во последните 25 минути од натпреварот кога на сцена стапи ...

Рашфорд испиша историја во ЛШ и го урна Мбапе од врвот! 🎥

СуперСпорт - 29.10.2020

Манчестер јунајтед синоќа славеше со 5-0 на домашен терен против Лајпциг во рамки на второто коло од групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ). Маркус Рашфорд постави рекорд во триумфот на Јунајтед, откако постигна три гола, но во игра влезе дури во ...

Рашфорд постигна хет-трик, но Солскјер испофали друг играч: Сигурен сум дека го покри секој лист од тревникот на „Олд ...

Дерби - 29.10.2020

Манчестер Јунајтед се прикажа во ново импресивно издание во Лигата на шампионите, па ако минатата недела го совлада ПСЖ, изминатава вечер го декласира Ред Бул Лајпциг на домашен терен. Тимот на Оле Гунар Солскјер беше „ѓаволски“ расположен за игра и ...

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

Sport M - 29.10.2020

Манчестер, 29 октомври 2020 (МИА) – Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд постигна хет-трик на синоќешниот натпревар од 2. коло на групната фаза од Лигата на шампионите против Лајпциг (5:0).

Чудото што го направи Рашфорд видено само четири пати во историјата на Лигата на шампионите

Спортманија - 28.10.2020

Напаѓачот на Манчестер јунајтед влезе во елитно друштво Манчестер јунајтед убедливо со 5:0 го победи Лајпциг и со шест бода е лидер во својата група од Лигата на шампиони. по првиот дел, Црвените ѓаволи водеа со 1:0, а гол шоу се случи откако во 63 ...

ВИДЕО: РБ Лајпциг со „петарда“ си замина од Манчестер, Халанд и Санчо го средија Зенит

Gol.mk - 28.10.2020

Манчестер Јунајтед остана перфектен во Лигата на шампионите и на својот „Олд Трафорд“ освои три нови бода на дуелот со РБ Лајпциг (5-0) во рамки од групата Х. Манчестер Јунајтед - РБ Лајпциг 5-0: Тимот на Оле Гунар Солскјер постигна голови кога беше ...

Солскјер потврди дека еден фудбалер на Јунајтед имал позитивен тест на коронавирусот

Дерби - 28.10.2020

Манчестер Јунајтед ја наполни мрежата на РБ Лајпциг во Лигата на шампионите, па менаџерот Оле Гунар Солскјер може да биде презадоволен по вториот триумф во серија во најелитното европско натпреварување.

Рашфорд влезе и даде три гола, само на уште еден играч на Јунајтед му успеало тоа

SportMedia - 28.10.2020

Маркус Рашфорд е херојот на Манчестер Јунајтед во вечерашната победа над Лајпциг од 5:0. Тоа е убедлив триумф на „Црвените ѓаволи“ во ЛШ по подолго време, а Рашфорд е само вториот фудбалер на Јунајтед кој реализирал хет-трик откако влегол во игра.

ВИДЕО: Хет-трик на Рашфорд, Јунајтед го декласираше Лајпциг на „Олд Трафорд“

Дриблинг - 28.10.2020

Манчестер Јунајтед се избори за убедлива победа од 5:0 против Лајпциг во 2 коло од групата Х во Лигата на шампионите. Избраниците на Солскјер одиграа одличен натпревар. Гринвуд погоди во 21 минута по асистенцијата на Погба.

ВИДЕО: Само Џеси Лингар знае како искрено да го насмее Пол Погба

Дриблинг - 28.10.2020

Џеси Лингард можеби оваа сезона не е ни во втор план на Солскјер во однос на тимот кој добива шанса за настап во Премиер лигата и во Лигата на шампионите, но поранешниот репрезентативец на Англија има нова улога.

Откриено зошто Манчестер јунајтед и натаму го чува Лингард во тимот (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.10.2020

Џеси Лингард добива многу мала минутажа во дресот на Манчестер јунајтед откако на клупата седна Оле Гунар Солшер. Сезонава поранешниот англиски репрезентативец нема одиграно ниту минута во Премиерлигата.

ВИДЕО: Хет-трик на Рашфорд против Лајпциг

Курир - 29.10.2020

Манчестер Јунајтед се избори за убедлива победа од 5:0 против Лајпциг во 2 коло од групата Х во Лигата на шампионите. Избраниците на Оле Гунер Солскјер одиграа одличен натпревар. Гринвуд погоди во 21 минута по асистенцијата на Погба.

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

Опсервер - 29.10.2020

Манчестер, 29 октомври 2020 () – Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд постигна хет-трик на синоќешниот натпревар од 2. коло на групната фаза од Лигата на шампионите против Лајпциг (5:0).

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

А1 On - 29.10.2020

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд постигна хет-трик на синоќешниот натпревар од 2. коло на групната фаза од Лигата на шампионите против Лајпциг (5:0). Тој стана вториот играч во клупската историја кој постигнал три гола на еден ...

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

Курир - 29.10.2020

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд постигна хет-трик на синоќешниот натпревар од 2. коло на групната фаза од Лигата на шампионите против Лајпциг (5:0). Тој стана вториот играч во клупската историја кој постигнал три гола на еден ...

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

Денар - 29.10.2020

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд постигна хет-трик на синоќешниот натпревар од 2. коло на групната фаза од Лигата на шампионите против Лајпциг (5:0). Тој стана вториот играч во клупската историја кој постигнал три гола на еден ...

Маркус Рашфорд со уникатно достигнување во Манчестер Јунајтед кое му успеало само на Оле Гунар Солскјер

Точка - 29.10.2020

Екипата на Манчестер Јунајтед одигра уште еден одличен натпревар во Лигата на шампионите и со убедливи 5:0 славеше против тимот на Ред Бул Лајпциг. „Ѓаволите“ го надиграа својот противник во последните 25 минути од натпреварот кога на сцена стапи ...

Рашфорд постигна хет-трик, но Солскјер испофали друг играч: Сигурен сум дека го покри секој лист од тревникот на „Олд ...

Точка - 29.10.2020

Манчестер Јунајтед се прикажа во ново импресивно издание во Лигата на шампионите, па ако минатата недела го совлада ПСЖ, изминатава вечер го декласира Ред Бул Лајпциг на домашен терен. Тимот на Оле Гунар Солскјер беше „ѓаволски“ расположен за игра и ...

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

MakPress - 29.10.2020

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд постигна хет-трик на синоќешниот натпревар од 2. коло на групната фаза од Лигата на шампионите против Лајпциг (5:0). Тој стана вториот играч во клупската историја кој постигнал три гола на еден ...

Рашфорд го повтори достигнувањето на Солскјер

Кумановски м. - 29.10.2020

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд постигна хет-трик на синоќешниот натпревар од 2. коло на групната фаза од Лигата на шампионите против Лајпциг (5:0). Тој стана вториот играч во клупската историја кој постигнал три гола на еден ...

Рашфорд по триумфот над Лајпциг: Треба да го искористиме овој интензитет на следните натпревари

Опсервер - 29.10.2020

Манчестер, 29 октомври 2020 () – Напаѓачот на Манчестер jунајтед, Маркус Рашфорд е задоволен од синоќешната победа над Лајпциг во 2. коло од Лигата на шампионите. Премиерлигашот го победи бундеслигашот со убедливи 5:0. – Тоа беше одличен перформанс.