TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четворица тинејџери кои исчезнале на кампување во Велс пронајдени мртви во нивниот превртен автомобил

Слободен Печат - 22.11.2023

Телата на четворицата тинејџери кои биле исчезнати откако заминале на викенд кампување се пронајдени во нивниот превртен автомобил, соопшти во вторникот британската полиција. Полицијата во Велс соопшти дека телата на момчињата, кои наводно биле на ...

Кампување на четворица тинејџери во Велс се претвори во трагедија:Да знаев, немаше да го пуштам

Канал5 - 21.11.2023

Четири тела биле пронајдени во автомобил за време на потрагата по група пријатели тинејџери кои исчезнале заедно на кампување во Сноудонија, Северен Велс, потврди полицијата. Учениците од шести клас, Џевон Херст, Харви Овен, Вилф Хендерсон и Хуго ...