TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како расите на кучиња ја стекнуваат својата популарност?

Алсат-М - 22.07.2019

Според истражувањето на Америчкиот кинолошки завод, најпопуларно куче, барем кога е САД во прашање е лабрадор ретривер. Лабрадорот се наоѓа на првото место најпопуларни кучиња веќе неколку децении.

Дечко си ја запросил девојката со мал златен ретривер (фото)

Црнобело - 22.07.2019

Џоел Бут го има рецептот за запросување кое ниту една девојка не може да го одбие, а притоа и ги доби симпатиите од целиот свет. Џоел ја запросил неговата девојка Кади, со која бил заедно 3 години – со мало кутре златен ретривер.