TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД го обвинија Мадуро за наркотероризам, нудат 15 милиони долари за негово апсење (ВИДЕО)

МКД - 26.03.2020

САД го обвинија претседателот на Венецуела Николас Мадуро за наркотероризам и нудат 15 милиони долари за информации кои би довеле до негово апсење, јавуваат агенциите. Оваа одлука ја објави американскиот јавен обвинител Вилијам Бар.

САД даваат 15 милиони долари за апсење на Мадуро

Оff.net - 26.03.2020

САД го обвинија претседателот на Венецуела за нарко-тероризам, и понудија награда за информација која ќе доведе до негово апсење. До сега Мадуро беше обвинет за „водење корумпиран и брутален режим“.

САД го обвинија Николас Мадуро за шверц на дрога и понудија награда од 15 милиони долари за негово апсење

Сакам да кажам - 26.03.2020

САД ги обвинија претседателот на Венецуела Николас Мадуро и негови соработници за злосторства поврзани со шверц на дрога. Притоа е понудена награда од 15 милиони долари за секоја информација што ќе доведе до апсење на Мадуро, кого долго време го ...

САД нудат 15 милиони долари за информација за апсење на Мадуро: Обвинет е за „нарко-тероризам“

Локално - 26.03.2020

Државниот секретаријат на САД нуди 15 милиони долари како награда за информации што ќе доведат до апсење на венецуелскиот претседател, Николас Мадуро. По неуспешниот пуч минатата година, САД денес го обвинуваат Мадуро за „нарко-тероризам“.

САД нудат 15 милиони долари за апсење на Мадуро

Канал5 - 26.03.2020

САД го обвинија претседателот на Венецуела, Николас Мадуро за нарко тероризам. Тие нудат 15 милиони американски долари за информации кои би довеле до негово апсење, јавува Би-Би-Си. Оваа одлука ја објави државниот обвинител, Вилијам Бар.

САД се поготвуваат да го обвинат Мадуро за „наркотероризам“

А1 On - 26.03.2020

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се очекува да ја прогласи Венецуела за држава која го спонзорира тероризмот и ќе покрене обвинение против нејзиниот претседател Николас Мадуро, објави Си Ен Ен.

САД го обвинија Мадуро за наркотероризам и нудат 15 милиони долари за негово апсење

Макфакс - 26.03.2020

САД го обвинија претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, за наркотероризам. Американските власти нудат 15 милиони долари за информации што би можеле да доведат до негово апсење, јавува Би-би-си.

Се очекува администрацијата на Трамп да ја прогласи Венецуела за земја која го спонзорира тероризмот

Слободен Печат - 26.03.2020

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се очекува да ја прогласи Венецуела за држава која го спонзорира тероризмот и ќе покрене обвинение против нејзиниот претседател Николас Мадуро, објави Си-Ен-Ен.

САД се поготвуваат да го обвинат Мадуро за „наркотероризам”

24Инфо - 26.03.2020

– Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се очекува да ја прогласи Венецуела за држава која го спонзорира тероризмот и ќе покрене обвинение против нејзиниот претседател Николас Мадуро, објави Си Ен Ен.

САД се поготвуваат да го обвинат Мадуро за „наркотероризам“

Опсервер - 26.03.2020

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се очекува да ја прогласи Венецуела за држава која го спонзорира тероризмот и ќе покрене обвинение против нејзиниот претседател Николас Мадуро, објави Си Ен Ен.

САД се поготвуваат да го обвинат Мадуро за „наркотероризам“

Либертас - 26.03.2020

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се очекува да ја прогласи Венецуела за држава која го спонзорира тероризмот и ќе покрене обвинение против нејзиниот претседател Николас Мадуро, објави Си Ен Ен.

САД се подготвуваат да го обвинат Мадуро за „наркотероризам”

Вечер - 26.03.2020

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се очекува да ја прогласи Венецуела за држава која го спонзорира тероризмот и ќе покрене обвинение против нејзиниот претседател Николас Мадуро, објави Си Ен Ен.

САД го обвинија Мадуро за наркотероризам

Н.Македонија - 26.03.2020

САД го обвинија претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, за наркотероризам. Американските власти нудат 15 милиони долари за информации што би можеле да доведат до негово апсење, јавува Би-би-си.