TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Мозаик на Ѓоковиќ од тениски топчиња во чест на историскиот успех

Слободен Печат - 08.03.2021

Голем мозаик од тениски топчиња со ликот на Новак Ѓоковиќ, денеска е поставен на платото на тенискиот центар Новак во Белград. Мозаикот е висок 3.8 метри и е широк 2.7 метри и за негова изработка беа искористени 2.177 тениски топчиња , а е дело на ...

Новак Ѓоковиќ испиша историја – тенисерот го сруши светскиот рекорд!

ММС

Историски ден, Ѓоковиќ го помина Федерер и стана тенисерот кој најдолго време бил на врвот

МКД

Новак Ѓоковиќ е историски број еден

Слободен Печат

Новак Ѓоковиќ апсолутен рекордер на АТП листата

OhridNews

Најголем на сите времиња – Новак се запиша во историјата, кралот на тенисот!

Екипа

ИСТОРИЈА: Ноле е апсолутен рекордер со 311 недели на врвот на АТП листата!

SportMedia

Sport 1 СуперСпорт Независен Спортклуб Спортски Спортманија Gol.mk

Не сум ни помислил да се пензионирам, вели Федерер кој му се враќа на тенисот по 14-месечна пауза

Сакам да кажам - 07.03.2021

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер вели дека воопшто не размислувал за пензионирање за време на неговата 14-месечна пауза од тенисот и се враќа на терените затоа што смета дека приказната уште не е завршена.

Федерер: Поради Мајкл Џордан бев сериозно навлечен…

Спортклуб

Ѓоковиќ за најтешкиот момент во кариерата: Плачев, мислев дека удрив во ѕид

Спортски - 06.03.2021

Новак Ѓоковиќ го откри најтешкиот момент во кариерата, а станува збор за поразот од Јирген Мелцер во четвртфиналето на Ролан Гарос 2010 година. Ѓоковиќ тогаш водеше со 2-0 во сетови, со брејк во третиот сет, но на крајот загуби, а сега призна дека ...

Ѓоковиќ за најтешкиот момент: Пред 11 години си ја расплакав душата (ВИДЕО)

Канал5

Ѓоковиќ го откри моментот кога беше на дното во својата кариера

Gol.mk

Ѓоковиќ го откри најтешкиот момент во кариерата: Плачев како мало дете…

Екипа

“Роланд Гарос” според планот, навивачите во уште поголем број

Курир - 06.03.2021

Организаторите на вториот Гренд слем турнир во тенис Роланд Гарос, убедени се дека оваа година се ќе се одвива според планот и ќе биде со присуство на публика. Турнирот минатата година беше организиран во октомври, а дневно во комплексот можеа да ...

Добар сигнал од Париз: Ролан Гарос според планот – навивачите ќе бидат пресреќни

Спортклуб

Ролан Гарос ќе се одржи според планот со присуство на навивачи

СуперСпорт

Ѓоковиќ се подготвува за Мајами, ќе игра и на турнирот во Белград

Слободен Печат - 06.03.2021

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ, после освојувањето на „Австралија опен“, ќе се врати на теренот на крајот на март кога ќе учествува на Мастерсот во Мајами (САД), објавено е на веб-страницата на српскиот ас.

Ѓоковиќ се враќа на терените на турнирот во Мајами

SportMedia

Ѓоковиќ се враќа на турнирот во Мајами, ќе настапи и во Белград

Курир

Ноле го откри најтешкиот момент: Мислев дека се распаѓам, плачев…

SportMedia - 06.03.2021

Новак Ѓоковиќ говореше за својата кариера, за моментите кои од денешна гледана точка сметка дека биле најтешки, иако дел од нив се случиле пред 11 години. Спрскиот тенисер откри дека најтешко му паднал поразот од Јирген Мелцер во четвртифналето на ...