TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кожув се раздели со петмина, па ангажира исто толку нови кошаркари!

Sport 1 - 29.02.2024

Македонскиот прволигаш Кожув направи голем ремонт пред продолжение на сезоната и се раздели со петмина кошаркари, а потоа претстави исто толку нови играчи. Кожув соопшти дека од екипата си заминале Кришнан, Артисон, Хукиќ, Пандев и Слејтер, додека ...

Големи промени во Кожув: Петмина си заминаа, две познати имиња се вратија

Дерби - 29.02.2024

Екипата на Кожув има турбулетна сезона и во досегашниот дел на шампионатот забележа само три победи во 17. натпревари што секако е учинок со кој не е задоволна управата на клубот од Гевгелија.

Кожув направи „чистка“ и го врати Брендон Пен во Гевгелија

Gol.mk - 29.02.2024

Македонскиот кошаркарски прволигаш, КК Кожув , направи сериозна „чистка“ во својот табор и во текот на зимскиот преоден рок се раздели со петмина кошаркари (четворица странци), а воедно се засили со исто толку нови имиња.

Промени во Кожув: Заминаа петмина, дојдоа исто толку кошаркари

Екипа - 29.02.2024

Кошаркарскиот клуб Кожув претрпе драстични измени во играчкиот кадар, откако клубот објави дека се разделил со пет кошаркари, и на нивно место донел исто толку. Од клубот објавија дека се разделија со Кришнан, Артисон, Слејтер, Хукиќ и Пандев.

КК Кожув се раздели со петтмина, а донесе исто толку нови имиња! (ФОТО)

SportSport - 29.02.2024

КК Кожуф потврди дека се разделил со петтмина кошаркари, а воедно успеал да ангажира исто толку во своите редови во финишот на преодниот рок. Клубот во периодот додека траеше преодниот рок за засилувања се раздели со :Kришнан,Артисон,Слејтер,Хукиќ и ...

Гостивар се засили со досегашниот плејмејкер на Кожув

Gol.mk - 29.02.2024

Македонскиот прволигаш, КК Гостивар , официјално доведе уште едно американско засилување за остатокот од сезоната во Првата кошаркарска лига. Станува збор за Колин Слејтер, кој досега настапуваше за екипата на Кожув и беше меѓу најдобрите поединци.

Гостивар се засили со досегашен кошаркар на Кожув!

SportSport - 29.02.2024

Досегашниот кошаркар на Кожув, Колин Слејтер од денеска и официјално е ново име во таборот на Гостивар. Раководството на гостиварци на социјалните мрежи веќе му посака добредојде на Американецот, кој во овој дел од сезоната за гевгеличани имаше во ...

Гостивар направи промена на странските играчи

Кош - 29.02.2024

На еден ден пред крајот на преодниот рок, Гостивар го отпушти Кенет Џонс и на негово место го донесе Колин Слејтер. Новиот играч на гостиварци, во досегашниот дел од сезоната настапуваше за Кожув и беше еден од подобрите во тимот, но не ја преживеа ...

По пет години, Караколев се врати во Кожув

Кош - 29.02.2024

Поранешниот македонски репрезентативец Никола Караколев го напушти Еуро Никел и до крајот на сезоната ќе игра во тимот на Кожув. Штипјанецот побарал и добил дозвола од својот досегашен клуб да си замине, а ќе биде голем адут на Кожув во борбата за ...