TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Мизрахи без да јава стигна во Крушево, комита ѝ го води коњот

А1 On - 01.08.2020

Илинденската коњаница пристигна во Крушево, во пресрет на утрешното прославување на Илинден. Оваа година, коњаницата „Бигорски Манастир – Патот на црешовото топче“ ја предводи Рашела Мизрахи од ВМРО ДПМНЕ.

Реакција на генералниот секретар на Илинденскиот марш за инцидентот кај Гумење

Сител - 01.08.2020

Настанатата тепачка, ноќеска во Крушево на местото викано Гумење предизвика остри реакции од јавноста и општина Крушево. Во демант на информациите кои ги добија медиумите се произнесе генералниот секретар на овогодинешниот Илинденски марш Гоце ...

Првиот што изодел пешки од Долно Лисиче до Крушево со коњаницата: Кога трчаа и јас трчав, кога одеа и јас одев

Фактор - 01.08.2020

Момчето Томе Саздов на својот профил на Фејсбук објавува фотографии и видеа од неговиот поход. Имено тој е првиот што во 42 години традиција изоди пешки од Долно Лисиче(Скопје) до Крушево, за големиот празник Илинден.

Здружението Илинденски коњички марш од Горно Лисиче ги демантира информациите дека на Гумење нападнале крушевчанец

Алфа - 01.08.2020

По информациите кои се појавија во јавноста дека на Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири, со демант се јави здружението Илинденски коњички марш од Горно Лисиче.

Коњаниците се степале во Крушево

Телма - 01.08.2020

Синоќа избила тепачка меѓу неколку членови од илинденската коњаница од една страна и крушевчанец од друга страна. Инцидентот се случил на Гумење, а тепачката била прекината од полицаец кој патролирал таму.

На Гумење се степале коњаници од Лисиче и крушевчанец

Канал5 - 01.08.2020

Синоќа на Гумење се степале коњаници од Лисиче и крушевчанец, а полицаец испукал предупредувачки куршум... Инцидентот се случил околу 2 часот , а инволвирани биле шест лица. Од една страна бил крушевчанецот, а од друга страна биле петмината членови ...

Коњаниците од Лисиче се степале со крушевчанец на Мечкин камен

А1 On - 01.08.2020

Група од скопските коњаници кои секоја година тргнуваат од Лисиче кон Крушево за празникот Илинден, учествувале во тепачка кај Мечкин камен. Полицијата морала да интервенира со испукување на предупредувачки куршум.

На Гумење: Коњаници се степале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух

Press24 - 01.08.2020

Петмина лисичани кои биле дел од коњаница се степале со крушевчанец на Гумење, а полициски службеник предупредувачки пукал во воздух за да ја прекине тепачката. -Синоќа во 02.05 часот во Полициска станица Крушево било пријавено дека на место викано ...

Христоски: Дали Мизрахи и коњаницата синоќа дивееле и ги вознемириле крушевчани?

+инфо - 01.08.2020

Дали Рашела Мизрахи со нејзините приврзаници, дел од коњаницата синоќа во Крушево дивееле и стварале немир врз мирољубивото население во Крушево? И покрај тоа што им беше укажано да останат во своето престојувалиште на Гумења моите информации ...

Коњаници од Скопје се тепале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух за да ги смири

360 степени - 01.08.2020

Синоќа на Гумење дошло до инцидент помеѓу лица кои со коњаницa од скопско Лисиче пристигнале во Крушево. Тепачката настанала помеѓу неколку лица кои биле дел од коњаницата и еден крушевчанец од друга страна.

Ноќеска во Крушево полицаец со предупредувачки куршум спречувал тепачка

ММС - 01.08.2020

Ноќеска во Крушево, на Гумење, се степале со крушевчанец неколкумина коњаници од маршот од скопско Лисиче. Во 2 часот по полноќ, полицаец што патролиралирал во месноста, забележал тепачка меѓу крушевчанецот К.К, од една, и скопјаните, од друга ...

Во Крушево се тепале коњаниците од Лисиче, полицаец пукал во воздух да ги смири

Макфакс - 01.08.2020

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел патролна служба на Гумење, забележал тепачка помеѓу лице од Крушево од едната страна, и ...

На Гумење се степале коњаници од Лисиче со крушевчанец, полицаец пукал во воздух за да ги смири

Фокус - 01.08.2020

Пет лица кои дошле во Крушево со коњаницата од скопско Лисиче, ноќеска околу 2 часот се степале со крушевчанец на Гумење. Според пријавата тепачката ја забележал полицаец кој патролирал таму.

Ноќеска на Гумење: Коњаници се закачиле со крушевец, полицаец ги смирил со куршум во воздух

Нова ТВ - 01.08.2020

Ситуација на Гумење во пресрет на одбележувањето на националниот празник 2 август. Ноќеска околу 2 часот по полноќ, пет коњаници од скопско Лисиче се закачиле со жител на Крушево. Страстите ги смирил полициски службеник кој патролирал во тој период ...

На Гумење се тепале коњаници од Лисиче

Слободен Печат - 01.08.2020

За да ја спречи тепачката, полицаецот од службениот пиштол испукал еден предупредувачки куршум, по што тепачката престанала. На Гумење ноќеска се тепале коњаници од Скопско Лисиче, а полицаец пукал во воздух да ги смири, потврдуваат од МВР.

Почна востанието

Frontline - 01.08.2020

Од МВР потврдиле дека ноќеска, кај местото Гумење настанала тепачка меѓу коњаници од скопско Лисиче и едно лице од Крушево, а полициски службеник пукал во воздух за да ја смири ситуацијата.

Градоначалникот Христоски ја прашува Мизрахи зошто нејзините приврзаници дивеат низ Крушево

AKO - 01.08.2020

Градоначалникот на Крушево, Томе Христовски, преку социјалните мрежи упати прашања до предводничката на коњаничката поворка, Рашела Мизрахи. ,,Дали Рашела Мизрахи со нејзините приврзаници, дел од коњаницата синоќа во Крушево дивееле и правеле немир ...

ИНЦИДЕНТ ВО КРУШЕВО: Петмина коњаници се тепале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух

Фактор - 01.08.2020

Во Крушево на Гумење ноќеска се тепале коњаници од Скопско Лисиче, а полицаец пукал во воздух да ги смири, потврдуваат од полицијата. Во 2 часот по полноќ, полицаец што патролирал на местото викано Гумење, забележал тепачка меѓу крушевчанецот К.К од ...

Карање, меѓусебни тепачки, групирања, забави…од Мизрахи и приврзаниците во Крушево?

iPortal - 01.08.2020

Дали Рашела Мизрахи со нејзините приврзаници, дел од коњаницата синоќа во Крушево дивееле и стварале немир врз мирољубивото население во Крушево? И покрај тоа што им беше укажано да останат во своето престојувалиште на ,,Гумења” моите информации ...

На Гумење се степале коњаници од Лисиче со крушевчанец, полицаец пукал во воздух за да ги смири

Независен - 01.08.2020

Пет лица кои дошле во Крушево со коњаницата од скопско Лисиче, ноќеска околу 2 часот се степале со крушевчанец на Гумење, јавува Фокус. Според пријавата тепачката ја забележал полицаец кој патролирал таму.

Во Крушево синоќа се тепале коњаниците од Лисиче, полицаец пукал во воздух да ги смири

Вечер - 01.08.2020

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел патролна служба на Гумење, забележал тепачка помеѓу лице од Крушево од едната страна, и ...

Kоњаници се тепале во Крушево, полицаец пукал во воздух за да ги смири

Н.Македонија - 01.08.2020

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел патролна служба на Гумење, забележал тепачка помеѓу лице од Крушево од едната страна, и ...

Коњаници од Лисиче се степале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух да ги смири

Локално - 01.08.2020

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел патролна служба на Гумење, забележал тепачка помеѓу лице од Крушево од едната страна, и ...

На Гумење се степале коњаници од Лисиче и крушевчанец

МКД - 01.08.2020

Пет лица кои дошле во Крушево со коњаницата од скопско Лисиче, ноќеска околу 2 часот се степале со крушевчанец на Гумење. Според пријавата тепачката ја забележал полицаец кој патролирал таму.

Во Крушево синоќа се тепале коњаниците од Лисиче, полицаец пукал во воздух да ги смири

24Инфо - 01.08.2020

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел патролна служба на Гумење, забележал тепачка помеѓу лице од Крушево од едната страна, и ...

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири

Скопје1 - 01.08.2020

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел патролна служба на Гумење, забележал тепачка помеѓу лице од Крушево од едната страна, и ...

Во Крушево синоќа се тепале коњаниците од Лисиче, полицаец пукал во воздух да ги смири

Точка - 01.08.2020

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел патролна служба на Гумење, забележал тепачка помеѓу лице од Крушево од едната страна, и ...

На Гумење: Коњаници се степале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух за да ги смири

Курир - 01.08.2020

Пет лица кои дошле во Крушево со коњаницата од скопско Лисиче, ноќеска околу 2 часот се степале со крушевчанец на Гумење, пишува Фокус . Според пријавата тепачката ја забележал полицаец кој патролирал таму.

ИНЦИДЕНТИ ВО КРУШЕВО: На Гумење се тепале коњаници од Лисиче

Магазин - 01.08.2020

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел патролна служба на Гумење, забележал тепачка помеѓу лице од Крушево од едната страна, и ...

Во Крушево синоќа се тепале коњаниците од Лисиче, полицаец пукал во воздух да ги смири

MTM - 01.08.2020

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел патролна служба на Гумење, забележал тепачка помеѓу лице од Крушево од едната страна, и ...

Христоски: Дали Мизрахи и нејзините приврзаници од коњаницата синоќа дивееле во Крушево?

Локално - 01.08.2020

Дали Рашела Мизрахи со нејзините приврзаници, дел од коњаницата синоќа во Крушево дивееле и стварале немир врз мирољубивото население во Крушево? И покрај тоа што им беше укажано да останат во своето престојувалиште на ,,Гумења” моите информации ...

На Гумење: Коњаници се степале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух за да ги смири

Пулс24 - 01.08.2020

Пет лица кои дошле во Крушево со коњаницата од скопско Лисиче, ноќеска околу 2 часот се степале со крушевчанец на Гумење. Според пријавата тепачката ја забележал полицаец кој патролирал таму.

На Гумење: Коњаници се степале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух за да ги смири

Република - 01.08.2020

Пет лица кои дошле во Крушево со коњаницата од скопско Лисиче, ноќеска околу 2 часот се степале со крушевчанец на Гумење, пишува Фокус. Според пријавата тепачката ја забележал полицаец кој патролирал таму.

Христоски: Дали Рашела Мизрахи со приврзаниците синоќа дивееле во Крушево?!

Слободен Печат - 01.08.2020

Тој додава дека во Крушево нема место за насилници, вандали и нивно нечовечко однесување со демонстрирање сила или моќ врз мирното население во пресрет на празникот. Градоначалникот на Крушево Томе Христоски прашува дали Рашела Мизрахи со нејзините ...

Коњаници од Скопје се тепале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух за да ги смири

iPortal - 01.08.2020

Синоќа на Гумење дошло до инцидент помеѓу лица кои со коњаницa од скопско Лисиче пристигнале во Крушево. Тепачката настанала помеѓу неколку лица кои биле дел од коњаницата и еден крушевчанец од друга страна.

Тепачка на Гумење меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

ТВ21 - 01.08.2020

На 01.08.2020 во 02.05 часот во Полициска станица Крушево било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Алсат-М - 01.08.2020

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Опсервер - 01.08.2020

Скопје, 1 август 2020 () – Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.

Инцидент на „Гумење“: Се степале крушевчанец и коњаници од Лисиче, полицаец испукал предупредувачки куршум

еМагазин - 01.08.2020

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Сител - 01.08.2020

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

Вечер Прес - 01.08.2020

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.

Коњаници се степале со крушевчанец на Гумење

Нетпрес - 01.08.2020

Пет лица кои дошле во Крушево со коњаницата од скопско Лисиче, ноќеска околу 2 часот се степале со крушевчанец на Гумење, пишува Фокус. Според пријавата тепачката ја забележал полицаец кој патролирал таму.

Припадници на Илинденската коњица се степале со крушевчанец на Гумење

Р.С.Европа - 01.08.2020

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.

Во Крушево синоќа се тепале коњаниците од Лисиче, полицаец пукал во воздух да ги смири

Centar - 01.08.2020

На Гумење, во Крушево ноќеска се тепале коњаници од Лисиче, а полицаец пукал во воздухот да ги смири. Како што јавија од МВР, полицискиот службеник кој вршел патролна служба на Гумење, забележал тепачка помеѓу лице од Крушево од едната страна, и ...

Детали од МВР за физичката пресметка кај „Гумење“

Република - 01.08.2020

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.

Кај „Гумење“ физичка пресметка меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

MakPress - 01.08.2020

Во Полициска станица Крушево утрово во 02.05 часот било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.(19), Б.Ј.

Полицаец пукал во воздух за да ги смири коњаниците од Скопје кои се тепале со крушевчанец

Бриф - 01.08.2020

Петмина лисичани кои биле дел од коњаница се степале со крушевчанец на Гумење, а полициски службеник предупредувачки пукал во воздух за да ја прекине тепачката. -Синоќа во 02.05 часот во Полициска станица Крушево било пријавено дека на место викано ...

Тепачка на Гумење меѓу шест лица, полицаец испукал предупредувачки куршум

4NEWS - 01.08.2020

На 01.08.2020 во 02.05 часот во Полициска станица Крушево било пријавено дека на место викано „Гумење“ во Крушево дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.К.(33) од Крушево од една страна, и Х.Ј.(18), Ј.Ѓ.(22), А.Н.

Се степале крушевчанец и петмина од илинденската коњаница, полицаец пукал во воздух за да ги смири

Сител - 01.08.2020

Полицаец пукал во воздух за да ги смири коњаниците од Скопско Лисиче кои ноќеска се тепале со крушевчанец, Во Крушево на Гумење потврдуваат од полицијата. Во 2 часот по полноќ, полицаец што патролирал на местото викано Гумење, забележал тепачка меѓу ...

Реакција на генералниот секретар на Илинденскиот марш за инцидентот кај Гумење

4NEWS - 01.08.2020

Настанатата тепачка, ноќеска во Крушево на местото викано Гумење предизвика остри реакции од јавноста и општина Крушево. Во демант на информациите кои ги добија медиумите се произнесе генералниот секретар на овогодинешниот Илинденски марш Гоце ...