TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Сител - 14.03.2018

Во текот на вчерашниот ден опожарено е возило во Кавадарци, информира денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Станува збор за патнички автомобил марка „Ауди А6” со кавадаречки регистарски броеви, сопственост на С.Ф.

Се преврти камион кај Стоби, блокиран автопатот Скопје-Гевгелија

Независен - 13.03.2018

Камион се преврти на автопатот Скопје -Гевгелија кај Стоби, при што зафати по две ленти во двата правца, па сообраќајот се одвива по една лента и кон Скопје, и кон Гевгелија. Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, информира дека неготинска ...

Автомобил излета од патот Кавадарци-Неготино, повредени возачот и 13-годишно момче

Фокус - 13.03.2018

Автомобил излетал од патот Кавадарци-Неготино, двајца се здобиле со повреди во вчерашната сообраќајка, информира денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Сообраќајната незгода се случила на излез од кавадаречкото село Марена.

Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

А1 On - 14.03.2018

Во текот на вчерашниот ден опожарено е возило во Кавадарци, информира денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Станува збор за патнички автомобил марка „Ауди А6” со кавадаречки регистарски броеви, сопственост на С.Ф.

Автомобил излета од патот Кавадарци-Неготино, двајца повредени...

Н.Македонија - 13.03.2018

Автомобил излета од патот Кавадарци-Неготино, двајца повредени Автомобил излетал од патот Кавадарци-Неготино, двајца се здобиле со повреди во вчерашната сообраќајка, информира денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Бриф - 14.03.2018

Во текот на вчерашниот ден опожарено е возило во Кавадарци, информира денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Станува збор за патнички автомобил марка „Ауди А6” со кавадаречки регистарски броеви, сопственост на С.Ф.

Автомобил излета од патот Кавадарци- Неготино, двајца повредени

Курир - 13.03.2018

Автомобил излетал од патот Кавадарци-Неготино, двајца се здобиле со повреди во вчерашната сообраќајка, информира денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Сообраќајната незгода се случила на излез од кавадаречкото село Марена.

Гореше Ауди во Кавадарци

Press24 - 14.03.2018

Во текот на вчерашниот ден опожарено е возило во Кавадарци, информира денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Станува збор за патнички автомобил марка „Ауди А6” со кавадаречки регистарски броеви, сопственост на С.Ф.

Автомобил излета од патот Кавадарци-Неготино, двајца повредени

Слободен Печат - 13.03.2018

Автомобил излетал од патот Кавадарци-Неготино, двајца се здобиле со повреди во вчерашната сообраќајка, информира денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Сообраќајната незгода се случила на излез од кавадаречкото село Марена.

Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Либертас - 14.03.2018

Во текот на вчерашниот ден опожарено е возило во Кавадарци, информира денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Станува збор за патнички автомобил марка „Ауди А6” со кавадаречки регистарски броеви, сопственост на С.Ф.

Автомобил излета од патот Кавадарци- Неготино, двајца повредени

Република - 13.03.2018

Автомобил излетал од патот Кавадарци-Неготино, двајца се здобиле со повреди во вчерашната сообраќајка, информира денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Сообраќајната незгода се случила на излез од кавадаречкото село Марена.

Опожарено возило во Кавадарци, причинета поголема материјална штета

Курир - 14.03.2018

Во текот на вчерашниот ден опожарено е возило во Кавадарци, информира денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Станува збор за патнички автомобил марка „Ауди А6” со кавадаречки регистарски броеви, сопственост на С.Ф.

Автомобил излета од патот Кавадарци-Неготино, повредени возачот и 13-годишно момче

Либертас - 13.03.2018

Автомобил излетал од патот Кавадарци-Неготино, двајца се здобиле со повреди во вчерашната сообраќајка, информира денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Сообраќајната незгода се случила на излез од кавадаречкото село Марена.

Опожарено возило во Кавадарци: Му го запалиле „Аудито“ во неговиот двор

Република - 14.03.2018

Во текот на вчерашниот ден опожарено е возило во Кавадарци, информира денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Станува збор за патнички автомобил марка „Ауди А6” со кавадаречки регистарски броеви, сопственост на С.Ф.