TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јавното обвинителство бара притвор за возачот кој синоќа усмрти девојка

Сител - 21.01.2022

Обвинителството бара притвор за 22 годишниот возач на џипот кој доцна синоќа на пешачки премин усмрти девојка од Радовиш. - Бидејќи постојат околности кои укажуваат на опасност од бегство, можност осомничениот да влијае врз сведоците или вештаците и ...

Се бара притвор за 22-годишниот возач, судот ќе одлучува за мерката на Обвинителството

А1 On

Обвинителството бара притвор за 22-годишниот возач кој ја прегази девојката кај „Сити мол“

Слободен Печат

Возачот однесен во Обвинителство, кривичната од полицијата против него е поднесена – следува одлука дали ќе се бара притвор

А1 On

Обвинителството одлучува дали ќе бара притвор за возачот кој ја прегази 24-годишната радовишанка

Макфакс

ОЈО бара притвор за возачот кој ја прегази девојката од Радовиш

Фактор

Обвинителството одлучува дали ќе бара притвор за возачот кој ја прегази 24-годишната радовишанка

Точка

Press24 Скопје инфо А1 On Сител Н.Македонија Слободен Печат PressingTV Република

Откриени детали за несреќата во Карпош: Возачот возел пребрзо, семафорите биле исклучени

Слободен Печат - 21.01.2022

Основното јавно обвинителство Скопје отвори истрага против возачот кој вчера усмрти 24-годишна девојка на пешачки премин кај трговскиот центар „Сити мол“ во скопската населба Карпош. Од Обвинителството потврдија дека бараат притвор за возачот кој ја ...

Семафорите биле исклучени, возачот што ја уби девојката возел над дозволената брзина и не застанал на пешачки

А1 On

ОЈО предложи притвор за возачот осомничен за тешката сообраќајна несреќа кај Сити мол

Канал5

Се бара притвор за 22-годишниот возач, семафорите биле исклучени, а на пешачкиот налетал со голема брзина

Макфакс

Притвор за возачот што ја прегази девојката кај „Сити мол“, семафорите биле исклучени

Локално

МЛАДИОТ ВОЗАЧ КОЈ ПОКОСИ ДВЕ ЛИЦА, НЕ ИЗЛЕГОЛ ОД ВОЗИЛОТО И НЕ ПРУЖИЛ ПОМОШ – ОЈО со детали за притворот на 22 годишникот

Курир

Предложен притвор за возачот осомничен за тешката сообраќајна несреќа кај „Сити мол“

Бриф

Нетпрес Република Lider Фактор Денешен Сител Скопско Ехо

Обвинителството бара притвор за тешката сообраќајна несреќа кај „Сити мол“

Нова ТВ - 21.01.2022

Скопското јавно обвинителство побара притвор за вчерашната сообраќајна несреќа кај Т.Ц. Сити Мол. Скопското јавно обвинителство бара притвор за вчерашната сообраќајна несреќа во која животот го загуби 24-годишната Викторија Николова од Радовиш, а ...

ОФИЦИЈАЛНО: ОЈО бара притвор за 22-годишникот кој смртно ја прегази Викторија од Радовиш

Press24

Возачот оди во 30-дневен притвор

Скопје1

Притвор од 30 дена за возачот кој ја прегази девојката од Радовиш

ММС

ПРИТВОР за 22-годишникот кој ја прегази Викторија, бара ОЈО

Lider

Притвор од 30 дена за возачот што ја усмрти девојката кај Сити мол

МКД

СЕ ОГЛАСИ ОЈО ЗА НЕСРЕЌАТА КАЈ СИТИ МОЛ Поради можност од бегство и влијание на постапката, се бара притвор за возачот

+инфо

Независен Фокус 360 степени 24Инфо ТВ21 Точка Вечер Прес Опсервер

Обвинителството со соопштение за синоќешната несреќа на „Партизанска“

Алсат-М - 21.01.2022

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа изврши увид на местото на тешка сообраќајна несреќа во близина на трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје, во која животот го загуби едно лице, а уште едно беше повредено.

Обвинителството ја истражува сообраќајката кај „Сити Мол“ во која загина 24 годишна девојка

Мета

Се земаат снимки од видео надзор, детали за сообраќајката во која загина младата радовишанка

Скопје1

ОЈО: Увид на местото на тешка сообраќајна несреќа во Карпош

Канал5

ОЈО со детали за тешката сообраќајна несреќа кај „Сити мол“

Курир

Приведен возачот на џипот кој усмрти девојка кај „Сити Мол“, се проверува дали бил пијан

24Инфо

Се огласија и од ОЈО за вчерашниот инцидент: Се разгледуваат снимки од видео надзор, се чекаат резултати

Press24

А1 On ТВ21 ММС Lider Скопје инфо Нетпрес Независен Макфакс