TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Северномакедонци, научете да ја почитувате Бугарија, вашата иднина зависи од нас!

Вечер Прес - 29.09.2022

Веќе неколку дена по ред, натпреварот меѓу репрезентациите на Македонија и на Бугарија, кој заврши со минимален триумф на гостинот од 1:0, е главна тема во бугарските медиуми. Сосема очекувано, во фокусот на соседите се исвиркувањето на бугарската ...

Реакции по исвиркувањето на бугарската химна

Zoom

Проблемот со С Македонија е подлабок – вистинската борба е во промената на учебниците, вели бугарски одбојкар

360 степени

Исвиркано исвиркувањето на бугарската химна

Слободен Печат

Пропуштивме да покажеме дека знаеме да бидеме достоинствени и во најтешките моменти

Н.Македонија

Публиката од трибините ја порази Македонија

Слободен Печат

„Вината за скандирањата да си ја барате кај македонските и бугарските политичари“, вели Димовски

Скопје1

MakPress PressingTV Окно Frontline

Тасевски удри по навивачите за свирежите кон бугарската химна: Разочаран сум, не го оправдувам тоа

Спортклуб - 28.09.2022

Поранешниот македонски репрезентативец, Дарко Тасевски, по се она што се случуваше на арената „Тодор Проески“ на мечот со Бугарија, понуди свој коментар. Гостите триумфираа на овој натпревар, на кој ја посакувавме толку силно победата, но повторно ...

Тасевски: Го осудувам тоа што се случи во Скопје, македонските навивачи ме разочараа

Дерби

Taсевски: Го осудувам односот на македонските навивачи кон бугарската химна

Спортски

„Разочаран сум од свирежите, го осудувам тоа што се случи во Скопје...“

Gol.mk

Тасевски: Многу сум разочаран од навивачите за исвиркување на бугарската химна

Екипа

Поранешен македонски репрезентативец: Многу сум разочаран што навивачите ја исвиркуваа бугарската химна

Sport M

Тасевски: Многу сум разочаран од навивачите, не требаше да ја исвиркуваат бугарската химна

СуперСпорт

Zoom Точка МакФудбал