TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Redmi навестува смартфон со 64MP камера

USB - 22.07.2019

Samsung својот нов камера сензор од 64 мегапиксели го претстави во мај, а веќе знаеме кој производител на смартфони меѓу првите ќе го имплементира овој сензор. Во прашање е Redmi, подбренд на компанијата Xiaomi, кој на своите Weibo страници веќе ...

Рецензија Xiaomi Mi 9: Пример на којшто треба да се огледуваат другите

Телефони.мк - 22.07.2019

Xiaomi Mi 9 го носи најдоброто што оваа популарна кинеската компанија може моментално да понуди. Станува збор за предводник што може да се мери со главните играчи во овој сектор. Најважно е тоа што доаѓа по повисока цена.