TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ерменија и Азербејџан постигнаa договор за примирје

Независен - 17.10.2020

Претставници на Ерменија и Азербејџан постигнаа договор за хуманитарно примирје. Примирјето ќе биде на сила од полноќ на 18 откомври, пишува РИА Новости, изјави портпаролот на претседателот на Нагорно Карабах Ваграм Погосијан.

Постигнат договор за примирје во Нагорно-Карабах

Макфакс - 17.10.2020

Претставниците на Ерменија и Азербејџан постигнаа договор за хуманитарно примирје, пренесуваат светските агенции. Примирјето ќе стапи на сила од полноќ на 18. октомври, пренесува руската агенција „РИА Новости“.

(Видео) Азербејџан уништи ерменски противвоздушен систем

Макфакс - 17.10.2020

Азербејџанското Министерство за одбрана објави снимка на која се гледа моментот кога азербејџанските сили извршуваат напад врз ерменскиот систем за противвоздушна одбрана С-300. Министерството посочува дека системот бил уништен, а снимката е ...

Ереван: Азербејџанците лажат дека шверцуваме оружје, тие го прават тоа

Опсервер - 17.10.2020

– Службата за национална безбедност на Ерменија (НСС) денеска категорично ги отфрли тврдењата на азербејџанскиот претседател Илхам Илиев дека ерменската армија шверцува оружје со цивилни авиони, летајќи над околните земји и го обвини Азербејџан дека ...

Азербејџан и Ерменија меѓусебно се обвинуваат за кршење на примирјето

МКД - 17.10.2020

Азербејџан и Ерменија во саботата меѓусебно се обвинија за нападите со кои е нарушен прекинот на огнот кој е посредуван од Русија, додека продолжуваат најлошите борби во јужен Кавказ од 1990-тите години.

Ракетен напад врз азербејџанска станбена област, 13 загинати

Р.С.Европа - 17.10.2020

Во ракетен напад во раните утрински часови на 17 октомври погодена е станбена област во Гања кој е вториот по големина град во Азербејџан, при што загинаа 13 луѓе и повредени се повеќе од 50, соопшти Министерството за вонредни состојби на земјата.

Страшна ноќ на Кавказ: Сирени и бомби, убиени многу цивили

Кајгана - 17.10.2020

Синоќа околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетиран Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан. Во нападот загинаа 12 лица, беа ранети повеќе од 40 и беше предизвикана значителна штета на цивилната и транспортната инфраструктура, се ...

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени

Макфакс - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.Во нападот загинаа 12 лица, ...

Нема примирје, војната трае: Десетици цивили убиени во ракетен напад во Азербејџан

Локално - 17.10.2020

Во текот на ноќта, ерменската армија изврши ракетен напад врз вториот по големина азербејџански град Гања. Градот Степанакерт во Нагорно Карабах бил бомбардиран двапати во последните 24 часа, а според достапните информации од местото на настанот, се ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени

Опсервер - 17.10.2020

– Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Во Нагорно Карабах загинати 633 ерменски војници

Либертас - 16.10.2020

Министерството за одбрана на Нагорно Карабах соопшти дека бројот на жртвите во војната против Азербејџан од 27 септември се зголемил за уште 29. Вкупно загинале 633 војници. Ерменија и Азербејџан не можат да постигнат мировен договор за Нагорно ...

Потврда од Министерството за одбрана на Нагорно-Карабах: Досега загинаа 633 ерменски војници

Слободен Печат - 16.10.2020

Министерството за одбрана на Нагорно Карабах соопшти дека бројот на жртвите во војната против Азербејџан од 27 септември се зголемил за уште 29, па вкупната бројка на загинати ерменски војници е 633 војници .

Помпео: Инволвираноста на Турција во Нагорно Карабах го зголемува ризикот во регионот

Вечер Прес - 16.10.2020

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека учеството на Турција во вооружениот конфликт меѓу Ерменија и Азербејџан го зголемува ризикот во регионот и го повтори повикот прашањето да се реши преку дипломатија.

Ерменија ги отфрла обвинувањата на Баку за подготвување терористички напади

Опсервер - 16.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија ги отфрли како апсурдни обвинувањата на Азербејџан за заговор за терористички напади на прометни јавни места на нејзина територија, објави новинската агенција „Арменпрес“.

Ерменија ги отфрла обвинувањата на Баку за подготвување терористички напади

Вечер - 16.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија ги отфрли како апсурдни обвинувањата на Азербејџан за заговор за терористички напади на прометни јавни места на нејзина територија, објави новинската агенција „Арменпрес“.

Ерменија ги отфрла обвинувањата на Баку за подготвување терористички напади

24Инфо - 16.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија ги отфрли како апсурдни обвинувањата на Азербејџан за заговор за терористички напади на прометни јавни места на нејзина територија, објави новинската агенција „Арменпрес“.

Ерменија ги отфрла обвинувањата на Баку за подготвување терористички напади

Centar - 16.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија ги отфрли како апсурдни обвинувањата на Азербејџан за заговор за терористички напади на прометни јавни места на нејзина територија, објави новинската агенција „Арменпрес“.

Ерменија ги отфрла обвинувањата на Баку за подготвување терористички напади

Н.Македонија - 16.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија ги отфрли како апсурдни обвинувањата на Азербејџан за заговор за терористички напади на прометни јавни места на нејзина територија, објави новинската агенција „Арменпрес“.

Во Нагорно Карабах загинати 633 ерменски војници

MakPress - 17.10.2020

Министерството за одбрана на Нагорно Карабах соопшти дека бројот на жртвите во војната против Азербејџан од 27 септември се зголемил за уште 29. Вкупно загинале 633 војници. Ерменија и Азербејџан не можат да постигнат мировен договор за Нагорно ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени

Либертас - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени

А1 On - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени

Frontline - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени

Слободен Печат - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени

Опсервер - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.Во нападот загинаа 12 лица, ...

Ракетен напад вo Aзербејџан, 12 загинати и 40 повредени

Република - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени

Сител - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени

Вечер - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.Во нападот загинаа 12 лица, ...

Тешка ноќ во Азербејџан - во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени

MTM - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени

24Инфо - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.Во нападот загинаа 12 лица, ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени

ТВ21 - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени

Вечер Прес - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени (ВИДЕО)

Кумановски м. - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени

24 Вести - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица

Н.Македонија - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.Во нападот загинаа 12 лица, ...

Војна во Азербејџан: Во ракетен напад врз градот Ганџа загинаа 12 луѓе и 40 се повредени

Денешен - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

12 загинати и 40 повредени во ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа

+инфо - 17.10.2020

Истовремено, воени сили во Нагорно Карабах тврдат дека утрови биле гранатирани Степанакерт и Шуша, при што се повредени цивили. Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа.

12 загинати и 40 повредени во ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа

Нетпрес - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени

Точка - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени

Centar - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.Во нападот загинаа 12 лица, ...

Ереван: Азербејџанците лажат дека шверцуваме оружје, тие го прават тоа

Либертас - 17.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија (НСС) денеска категорично ги отфрли тврдењата на азербејџанскиот претседател Илхам Илиев дека ерменската армија шверцува оружје со цивилни авиони, летајќи над околните земји и го обвини Азербејџан дека е ...

Ереван: Азербејџанците лажат дека шверцуваме оружје, тие го прават тоа

Фокус - 17.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија (НСС) денеска категорично ги отфрли тврдењата на азербејџанскиот претседател Илхам Илиев дека ерменската армија шверцува оружје со цивилни авиони, летајќи над околните земји и го обвини Азербејџан дека е ...

Ереван: Азербејџанците лажат дека шверцуваме оружје, тие го прават тоа

24Инфо - 17.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија (НСС) денеска категорично ги отфрли тврдењата на азербејџанскиот претседател Илхам Илиев дека ерменската армија шверцува оружје со цивилни авиони, летајќи над околните земји и го обвини Азербејџан дека е ...

Ереван: Азербејџанците лажат дека шверцуваме оружје, тие го прават тоа

Вечер Прес - 17.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија (НСС) денеска категорично ги отфрли тврдењата на азербејџанскиот претседател Илхам Илиев дека ерменската армија шверцува оружје со цивилни авиони, летајќи над околните земји и го обвини Азербејџан дека е ...

Ереван: Азербејџанците лажат дека шверцуваме оружје, тие го прават тоа

А1 On - 17.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија (НСС) денеска категорично ги отфрли тврдењата на азербејџанскиот претседател Илхам Илиев дека ерменската армија шверцува оружје со цивилни авиони, летајќи над околните земји и го обвини Азербејџан дека е ...

Азербејџанците и Ерменците меѓусебно се обвинуваат за шверц на оружје

Република - 17.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија (НСС) денеска категорично ги отфрли тврдењата на азербејџанскиот претседател Илхам Илиев дека ерменската армија шверцува оружје со цивилни авиони, летајќи над околните земји и го обвини Азербејџан дека е ...

(Видео) Азербејџан уништи ерменски противвоздушен систем

Опсервер - 17.10.2020

Азербејџанското Министерство за одбрана објави снимка на која се гледа моментот кога азербејџанските сили извршуваат напад врз ерменскиот систем за противвоздушна одбрана С-300. Министерството посочува дека системот бил уништен, а снимката е ...

(Видео) Азербејџан уништи ерменски противвоздушен систем

Вечер - 17.10.2020

Азербејџанското Министерство за одбрана објави снимка на која се гледа моментот кога азербејџанските сили извршуваат напад врз ерменскиот систем за противвоздушна одбрана С-300. Министерството посочува дека системот бил уништен, а снимката е ...

Постигнат договор за примирје во Нагорно-Карабах

Опсервер - 17.10.2020

Претставниците на Ерменија и Азербејџан постигнаа договор за хуманитарно примирје, пренесуваат светските агенции. Примирјето ќе стапи на сила од полноќ на 18. октомври, пренесува руската агенција „РИА Новости“.

Постигнат договор за примирје во Нагорно-Карабах

Фокус - 17.10.2020

Претставниците на Ерменија и Азербејџан постигнаа договор за хуманитарно примирје, пренесуваат светските агенции. Примирјето ќе стапи на сила од полноќ на 18. октомври, пренесува руската агенција „РИА Новости“.

Постигнат договор за примирје во Нагорно-Карабах

Вечер - 17.10.2020

Претставниците на Ерменија и Азербејџан постигнаа договор за хуманитарно примирје, пренесуваат светските агенции. Примирјето ќе стапи на сила од полноќ на 18. октомври, пренесува руската агенција „РИА Новости“.