TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манасков без промашување, но Веспрем не успеа да го победи Кјелце

Дерби - 23.09.2021

Веспрем го изненади ПСЖ во првото коло на Лигата на шампионите, но вечерва не успеа да оствари уште една победа на гостувањето кај Виве Кјелце (29:32). Дејан Манасков и неговите соиграчи одиграа лошо во првото полувреме, кое полскиот тим го доби со ...

Манасков до три од три, ама Душебаев (му) го наполни Веспрем!

Sport 1 - 23.09.2021

Полскиот тим Кјелце дојде до првата победа во вториот меч од новата сезона во Лигата на шампионите (ЛШ), откако вечерва, на домашен терен, го совлада фаворизираниот Веспрем (32-29), за кого тоа беше прв пораз.

Душебаев го „наполни“ Веспрем, Манасков до 3/3, Барса сигурна со Мотор

Gol.mk - 23.09.2021

Полски Киелце одигра одличен меч на домашен терен и славеше над Веспрем (32-29) во рамки на дербито од второто коло во ракометната Лига на шампиони. Веспрем беше во полн состав и немаше отсуства, ама немаше лек за расположениот Алекс Душебаев кој ...

Кјелце го реши Веспрем, три од три за Манасков, Барселона убедлива со Мотор

Екипа - 23.09.2021

Полскиот шампион Кjелце по поразот од Динамо Букурешт во првото коло од Лигата на шампионите триумфираше во втората рунда натпревари против унгарски Веспрем со 32-29. Тимот на Талант Душебаев сосема заслужено дојде до победата најавувајќи ја уште со ...

Келце го нокаутира Веспрем

24 Ракомет - 23.09.2021

Полскиот шампион Келце по поразот од Динамо Букурешт во првото коло, се врати на победничките патеки во Лигата на шампионите. Избраниците на Талант Душебаев го совладаа Веспрем со 32-29. Си го фатија редот уште од стартот, 4-1, па 7-2, 10-4…Кога ...

Три гола за Манасков, неговиот Веспрем загуби од Киелце

SportMedia - 23.09.2021

Во 2. коло од ракометната ЛШ полскиот Киелце славеше на домашен терен против Веспрем со 32:29. Киелце го имаше во своите редови расположениот Алекс Душебаев кој реализираше седум гола, а по него добра партија имаше Морито кој постигна шест гола, ...

Кил во трилер од 77 гола прокнижи нови бодови во елитата против Елверум

Gol.mk - 22.09.2021

Ракометарите на Кил прокнижија нови бодови во Лигата на шампионите, откако славеа во трилер натпревар против Елверум со 41-36 (20-20). Германскиот колектив дојде до „два од два“ и се израмни со Алборг, додека Елверум има само бод од дуелот со Вардар.

На мечот Кил – Елверум постигнати 77 гола, Сегед го торпедираше Загреб

Вечер Прес - 23.09.2021

Унгарскиот шампион ПИК Сегед ја доби пресметката со ППД Загреб, во рамките на второто коло на Лигата на шампионите. Избраниците на Пастор, на домашен терен го надиграа хрватскиот шампион со 30:21 (10:7).

Кил и Елверум дадоа 77 гола, но бодовите останаа во Германија

24 Ракомет - 22.09.2021

Во натпревар со дури 77 погодоци, ракометарите на Кил ја остварија втората победа во новата сезона во Лигата на шампионите, откако на свој терен беа подобри од Елверум со 41:36. Потешко од очекуваното, Кил дојде до освојување на бодовите бидејќи ...