TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина сопственикот на познатата скопска слаткарница „Апче“

Точка - 14.01.2021

Сопственикот на познатата скопска слаткарница „Апче“, Елам Кадриа почина, а неговите најблиски роднини и пријатели се збогуваат со познатиот Бате Елам. „Со длабока болка и жал ви сопштуваме на сите роднини и пријатели дека нашиот татко, дедо и газда ...

Си замина уште една скопска урбана легенда, почина сопственикот на култната слаткарница „АПЧЕ“, Елам Кадриа

Слободен Печат - 14.01.2021

Пријатели, роднини, познаници преку социјалните мрежи се простуваат од Елам Кадриа, сопственик на познатата скопска слаткарница „Апче“. Бате Елам како што многумина го нарекувале, починал на 12-ти јануари.

ПОЧИНА СОПСТВЕНИКОТ НА АПЧЕ, ПРИЧИНА НЕ Е КОРОНАВИРУСОТ - скопјани се простуваат од добриот човек

Фактор - 14.01.2021

Скопјани се простуваат на социјалните мрежи од сопственикот на најпознатата и најстара слаткарница во Скопје, „Апче“, Елем Кадриа. Со длабока тага тие велат дека главниот град на земјава останува без една од своите легенди, но и од добар човек и ...

Почина сопственикот на легендарната слаткарница „Апче“

Репортер - 14.01.2021

Утрово почина Елам Кадриа, сопственикот на легендарната слаткарница „Апче“, една од најстарите и најпознати слаткарници во Скопје. Веста за неговата смрт ја соопштија вработените во слаткарницата.

Почина сопственикот на легендарната скопска слаткарница „Апче“

Република - 14.01.2021

Сопственикот на „Апче“, најпознатата и најстара слаткарница во Скопје, Елем Кадриа, вчера почина, соопштија вработените во слаткарницата. , напишаа на „Фејсбук“. Тие потенцираа и дека скопската легенда не почина од коронавирусот.

Почина Елам Кадриа, сопственикот на една од најпознатите слаткарници во Скопје, „Апче“

Бриф - 14.01.2021

Сопственикот на најпознатата и најстара слаткарница во Скопје, „Апче“, Елам Кадриа починал. Неговите најблиски пријатели преку социјалните мрежи се простуваат од него. „Со длабока болка и жал ви сопштуваме на сите роднини и пријатели дека нашиот ...

Почина сопственикот на слаткарницата „Апче“

Курир - 14.01.2021

Пријатели, роднини, познаници преку социјалните мрежи се простуваат од Елам Кадриа, сопственик на познатата скопска слаткарница „Апче“. Според објавите на социјалните мрежи, бате Елам како што многумина го нарекувале, починал пред два дена на 12-ти.

Почина сопственикот на слаткарницата „Апче“ во Скопје

Скопје1 - 14.01.2021

Утрово почина сопственикот на најпознатата и најстара слаткарница во Скопје „Апче“. Најблиските и пријателите се простуваат преку социјалните мрежи : Со длабока болка и жал ви сопштуваме на сите роднини и пријатели дека нашиот пред се татко ,дедо и ...

Почина сопственикот на слаткарницата „Апче“

Нетпрес - 14.01.2021

Пријатели, роднини, познаници преку социјалните мрежи се простуваат од Елам Кадриа, сопственик на познатата скопска слаткарница „Апче“. Според објавите на социјалните мрежи, бате Елам како што многумина го нарекувале, починал пред два дена на 12-ти.

Почина сопственикот на слаткарницата „Апче“

24Инфо - 14.01.2021

Утрово почина сопственикот на најпознатата и најстара слаткарница во Скопје „Апче“. Најблиските и пријателите се простуваат преку социјалните мрежи : Со длабока болка и жал ви сопштуваме на сите роднини и пријатели дека нашиот пред се татко ,дедо и ...

Почина сопственикот на слаткарницата „Апче“

Пулс24 - 14.01.2021

Пријатели, роднини, познаници преку социјалните мрежи се простуваат од Елам Кадриа, сопственик на познатата скопска слаткарница „Апче“. Според објавите на социјалните мрежи, бате Елам како што многумина го нарекувале, починал пред два дена на 12-ти.

Скопје остана без уште една градска легенда: Почина сопственикот на слаткарницата „Апче“

Скопје инфо - 14.01.2021

Скопје остана без уште една градска легенда. Утрово почина сопственикот на најпознатата и најстара слаткарница во Скопје „Апче“. Најблиските и пријателите се простуваат од него. Пренесуваме дел од пораките на социјалните мрежи: - Со длабока БОЛКА И ...