TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видал ги „излуде“ фановите на Интер: Го бакна грбот на Јувентус, па ја реши „старата дама“ на теренот (Видео)

Дерби - 18.01.2021

Артуро Видал беше топ тема на социјалните мрежи и пред и по одигрувањето на големото италијанско дерби на „Џузепе Меаца“, бидејќи искусниот Чилеанец самиот се погрижи да биде во центарот на вниманието со тоа што го направи во краток временски ...

Видал: Јуве е најсилен во Италија, а ние вечерва го победивме

Екипа

Видал (случајно) го бакна грбот на Јуве, па им даде гол!

TopSport

Видал со водечки гол за Интер брзо се извади за бакнежот (Видео)

Спортманија

Видал го бакна грбот на Јувентус, па ја тресеше мрежата на старата дама за водство на Интер (ВИДЕО)

24Фудбал

Фатен на дело – Нероаѕурите ќе збеснат, Видал го бакна амблемот на Јувентус (Видео)

Спортманија

ВИДЕО: Видал ги налути навивачите на Интер, па потоа ги израдува со гол против Јувентус

Дриблинг

Gol.mk Sport 1 Спортклуб Sport M Sport M Курир