TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Масакр во Боцвана- лавови предизвикале смрт на 400 биволи (ВИДЕО)

Канал5 - 08.11.2018

Стотици биволи се удавиле во река на границата меѓу Боцвана и Намибија, бегајќи од лавови. Според првичните информации , животните бегале од лавови , кои го потерале целото стадо кон реката .

Во Боцвана се удавија 400 биволи, кои бегале од лавови

А1 On - 08.11.2018

Стотици биволи се удавија во река на границата меѓу Боцвана и Намибија, кои бегале од лавови, соопштија локалните власти. Локален жител за Би-Би-Си изјави дека биволите наишле на пречка, бидејќи дел од речниот насип бил превисок за да излезат.

Во Боцвана се удавиле 400 биволи кои бегале од лавови

Макфакс - 08.11.2018

Стотици биволи се удавиле во река на границата меѓу Боцвана и Намибија. Според првите информации, се чини дека за инцидентот се виновни лавов кои го потерале стадото кон реката, објавија властите во Боцвана, а пренесе Би-би-си.

Во Боцвана се удавија 400 биволи кои бегале од лавови

Слободен Печат - 08.11.2018

Симон Мичелети, сопственик на имот на намибиската страна на реката, изјави дека стадото било невообичаено големо – околу 1000 биволи. Стотици биволи се удавија во река на границата меѓу Боцвана и Намибија, кои бегале од лавови, соопштија локалните ...

Во Боцвана се удавија 400 биволи, кои бегале од лавови

+инфо - 08.11.2018

Стотици биволи се удавија во река на границата меѓу Боцвана и Намибија, кои бегале од лавови, соопштија локалните власти. Локален жител за Би-Би-Си изјави дека биволите наишле на пречка, бидејќи дел од речниот насип бил превисок за да излезат.