TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пет момчиња со закана со бејзбол-палка и нож извршиле 7 кражби во продавници

МКД - 14.02.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје - Единицата за имотни деликти и малолетничка деликвенција, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ.

Пет малолетници од Скопје извршиле седум кражби во продавници

Канал5 - 14.02.2018

Пет малолетници од Скопје добија кривична пријава поради основано сомнение дека извршиле седум разбојништва во текот на јануари и февруари годинава. МВР ги сомничи Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ.

Петмина скопјани со безбол палка, нож и пиштол ограбиле седум маркети

+инфо - 14.02.2018

Против петмина скопјани на 18 годишна возраст поднесени се кривични пријави за седум разбојништва кои ги извршиле во јануари и февруари годинава. Против петмина скопјани на 18 годишна возраст поднесени се кривични пријави за седум разбојништва кои ...

5 малолетници од Скопје извршиле 7 кражби во продавници

Стандард - 14.02.2018

Пет малолетници од Скопје добија кривична пријава поради основано сомнение дека извршиле седум разбојништва во текот на јануари и февруари годинава. МВР ги сомничи Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ.

МВР: Откриена петчлена разбојничка група од Скопје

iPortal - 14.02.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единицата за имотни деликти и малолетничка деликвенција, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ.

Пет малолетници од Скопје извршиле седум кражби во продавници...

Н.Македонија - 14.02.2018

Пет малолетници од Скопје извршиле седум кражби во продавници Пет малолетници од Скопје добија кривична пријава поради основано сомнение дека извршиле седум разбојништва во текот на јануари и февруари годинава. МВР ги сомничи Ф.Д. (19), С.Н.

5 лица заработија седум кривични дела за „разбојништво“

Бизнис Вести - 14.02.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единицата за имотни деликти и малолетничка деликвенција, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ.

Пет малолетници правеле „пустош“ низ Скопје- за два месеци 7 кражби

Press24 - 14.02.2018

Пет малолетници од Скопје добија кривична пријава поради основано сомнение дека извршиле седум разбојништва во текот на јануари и февруари годинава. МВР ги сомничи Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ.

Откриена петчлена разбојничка група од Скопје

Правдико - 14.02.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единицата за имотни деликти и малолетничка деликвенција, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ.

Пет малолетници со нож и безбол палка извршиле седум кражби во продавници

Либертас - 14.02.2018

Пет малолетници од Скопје добија кривична пријава поради основано сомнение дека извршиле седум разбојништва во текот на јануари и февруари годинава. МВР ги сомничи Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ.

Кривична пријава за пет тинејџери што ограбувале продавници во Скопје

Макфакс - 14.02.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ. (18), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека во текот на јануари и февруари годинава извршиле седум кривични дела ...

Пет малолетници од Скопје извршиле седум кражби во продавници

А1 On - 14.02.2018

Пет малолетници од Скопје добија кривична пријава поради основано сомнение дека извршиле седум разбојништва во текот на јануари и февруари годинава. МВР ги сомничи Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ.

Кривична пријава за пет тинејџери кои ограбувале продавници во Скопје

Вечер - 14.02.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ. (18), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека во текот на јануари и февруари годинава извршиле седум кривични дела ...

Група тинејџери од Скопје за еден месец извршиле 7 кражби: Ограбувале маркети со палки, ножеви и пиштол

Република - 14.02.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единицата за имотни деликти и малолетничка деликвенција, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ.

Пет малолетници правеле „пустош“ низ Скопје - за два месеци 7 кражби

Скопје инфо - 14.02.2018

Пет малолетници од Скопје добија кривична пријава поради основано сомнение дека извршиле седум разбојништва во текот на јануари и февруари годинава. МВР ги сомничи Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ.

Откриена петчлена разбојничка група од Скопје

24 Вести - 14.02.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје - Единицата за имотни деликти и малолетничка деликвенција, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ.

Кривична пријава за пет тинејџери кои ограбувале продавници во Скопје

Точка - 14.02.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ. (18), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека во текот на јануари и февруари годинава извршиле седум кривични дела ...

Кривична пријава за пет тинејџери што ограбувале продавници во Скопје

Кајгана - 14.02.2018

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против Ф.Д. (19), С.Н. (18), А.М. (17), С.К. (18) и М.Џ. (18), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека во текот на јануари и февруари годинава извршиле седум кривични дела ...

Фатени матуранти кои ограбувале маркети и краделе цигари

Фокус - 14.02.2018

Фатени се петмина разбојници кои извршиле седум кражби во маркети низ Скопје. Тројца од нив се матуранти, еден е 17-годишник, а еден д 19-годишник. Според полицијата при грабежите им се заканувале на вработените со безбол палка, а освен дневниот ...