TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог-закон за амнестија на осудените за 27 април

Deutsche Welle - 03.02.2023

Тие ја поддржаа иницијатива на двајца адвокати кои бараа целосна амнестија за осудените на затворски казни до 10 години и намалување на казните за оние кои добија повисоки затворски казни.

Адвокатот Митровски: ВМРО-ДПМНЕ ја прифати иницијативата за амнестија на осудените за 27 април

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог-закон за амнестија на лицата осудени во случајот ,,27 април"

Press24

ВМРО-ДПМНЕ ја прифати иницијативата за предлог закон за амнестија за настаните од 27 Април

Локално

Адвокатот Митровски: ВМРО-ДПМНЕ ја прифати иницијативата за амнестија на осудените за 27 април

MTM

Адвокатот Митровски: ВМРО-ДПМНЕ ја прифати иницијативата за амнестија на осудените за 27 април

Точка

ВМРО-ДПМНЕ ја прифати иницијативата за амнестија на осудените за 27 април, истакна адвокатот Митровски

Н.Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог закон за амнестија на лицата осудени за настаните од 27 април

Канал5 - 03.02.2023

Целосна амнестија за осудените лица за собраниските настаните од 27 април 2017 година, бара пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ. Координаторот, Никола Мицевски вели дека овој закон е резултат на првичната иницијатива на адвокатите Јанаки Митрески и ...

Мицевски: Поднесен предлог на закон за амнестија на лицата осудени за настаните од 27ми април

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за целосна амнестија на лицата осудени за настаните од 27 април 2017 година во Собранието

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за целосна амнестија на лицата осудени за 27 април

Скопје инфо

ВМРО-ДПМНЕ преку предлог-закон бара амнестија за осудените од 27 април

МКД

ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за целосна амнестија на лицата осудени за настаните од 27 април

ТВ21

ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за целосна амнестија на лицата осудени за 27 Април

24Инфо

360 степени Република Локално Алсат-М еМагазин Р.С.Европа Lider 4NEWS

Амнестија во пресрет на уставни измени?

Р.С.Европа - 03.02.2023

Предлог амнестијата за осудените за насилниот упад во Собранието на 27 април, поднесена од нивните адвокати, ќе стигне пред пратениците во пресрет на подготовките за уставни измени. Партиите воздржани, единствено јавно даде поддршка владиниот ...

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ПОДНЕСЕ ПРЕДЛОГ ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА Ќе се бара намалување на казните за осудените за „крвавиот четврток“

+инфо

ВМРО-ДПМНЕ со закон за амнестија за осудените од "Крвавиот четврток"

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за целосна амнестија на лицата осудени за нстаните од 27 април 2017 година во Собранието

Бизнис Вести - 03.02.2023

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог закон за амнестија на лицата осудени за настаните од 27 април 2017 година. Како што појасни координаторот на пратеничката група на опозициската партија, овој закон е резултат на ...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за целосна амнестија на лицата осудени за нстаните од 27 април 2017 година во Собранието

Опсервер

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за целосна амнестија на лицата осудени за нстаните од 27 април 2017 година во Собранието

Zoom

ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за целосна амнестија на лицата осудени за нстаните од 27 април 2017 година во Собранието

Курир

ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за целосна амнестија на лицата осудени за нстаните од 27 април 2017 година во Собранието

MakPress

Уставобранителот Михајловски: Не ми треба амнестија за нешто што не сум сторил! Најважно ми е пред Божјиот суд да бидам ...

Скопје1 - 02.02.2023

Вилијам Михајловски-Гајда, осуден на 13 годишна затворска казна за крвавите случувања во Собранието на 27 април, бара да не биде амнестиран за случајот. Ова доаѓа откако три адвокатски канцеларии поднесоа предлог-закон за амнестија, а со кој, ќе ...

САМО БОГ МОЖЕ ДА МИ СУДИ Осудениот Михајловски за „27 април“ одбива амнестија, сака праведно судење

+инфо

САМО БОГ МОЖЕ ДА МИ СУДИ Осудениот Михајловски за „27 април“ одбива амнестија, сака праведно судење

4NEWS

ВМРО-ДПМНЕ денес ќе поднесе предлог за амнестија на осудените за 27 април

Независен - 03.02.2023

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата денес во Собранието ќе поднесе предлог закон за амнестија на лицата осудени за настаните од 27ми април 201-та година. -Овој Предлог закон го поднесуваме и е резултат на иницијативата и заедничката ...

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе поднесат предлог-закон за амнестија на лицата од 27 април

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ го поднесе законот за амнестија за 27 април

Сител

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе поднесе Предлог на закон за амнестија на лицата од 27 април

MTM

ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за целосна амнестија на лицата осудени за настаните од 27 април

Фокус

Амнестија во замена за Уставни измени? – Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе поднесе Предлог на закон за амнестија на лицата од 27 април

Centar

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе поднесе Предлог на закон за амнестија на лицата од 27 април

Точка