TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски: Со Таравари ќе разговараме за политичките и програмските определби за идна можна соработка

Телма - 31.01.2023

Лидерот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари пристига со тимот преговарачи во владата, а очекуваниот исход од денешната средба е да им подаде рака на СДСМ, ДУИ и Алтернатива. Тој ги вложува осутеммината пратеници доколку во иднина се обезбеди ...

Николоски: Таравари за лична корист влегува во владата на СДСМ и ДУИ

Сител - 30.01.2023

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада или не, и до петок веќе треба да излезат со формална поделба на министерства.

Аргумент плус - Кој е планот на владата за уставни измени?

24 Вести - 30.01.2023

Било кој механизам, кој е во насока на отворање на комуникација со опозицијата на тема уставни измени ние би го примениле па дури и разговор со секој еден пратеник поединечно, вели во вечерашното интервју за Аргумент+ вицепремиерот за евроинтеграции ...

Ковачевски: Граѓаните сакаат мир, благосостојба и членство во ЕУ, само ВМРО ДПМНЕ и Левица се против, 30.01.2023

Centar - 30.01.2023

Одговор на новинарско прашање на премиерот и претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски Интегрален текст: Ако ги погледнете сите трибини кои што ги организираше СДСМ јас зборував за два концепти во државата.

УСТАВНИ АМАНДМАНИ СЕ ПИШУВААТ САМО НА ПЛАЖА? Експертите ќе бидат ангажирани дури на лето

+инфо - 30.01.2023

Се наметнува впечатокот дека бугарската страна сака целиот процес да го забрза, македонската „да купи уште време“, а експерти велат дека освен политичката поддршка во Собранието, која е неизвесна, на македонската страна ќе ѝ биде проблем и самата ...

Ковачевски: Уставните измени не се последната голема и тешка одлука на патот кон ЕУ

Опсервер - 30.01.2023

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од скринингот на Поглавјето за владеењето на правото, ние пак ќе имаме закони за кои ќе треба ...

Уставните измени не се последната тешка одлука на патот кон ЕУ, истакна Ковачевски

Н.Македонија - 30.01.2023

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од скринингот на Поглавјето за владеењето на правото, ние пак ќе имаме закони за кои ќе треба ...

Ковачевски: Уставните измени не се последната голема и тешка одлука на патот кон ЕУ

Скопје инфо - 30.01.2023

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од скринингот на Поглавјето за владеењето на правото, ние пак ќе имаме закони за кои ќе треба ...

Ковачевски: Уставните измени не се последната голема и тешка одлука на патот кон ЕУ

Курир - 30.01.2023

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од скринингот на Поглавјето за владеењето на правото, ние пак ќе имаме закони за кои ќе треба ...

Ковачевски: Уставните измени не се последната голема и тешка одлука на патот кон ЕУ

Zoom - 30.01.2023

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од скринингот на Поглавјето за владеењето на правото, ние пак ќе имаме закони за кои ќе треба ...

НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА МУ ЗАБРАНИ НА ПРАТЕНИК ДА ГЛАСА ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ Ковачевски контра позицијата на Мицкоски

+инфо - 30.01.2023

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ, за кои е потребно двотретинско мнозинство - изјави премиерот Димитар Ковачевски на денешната годишна конференција ...

Ковачевски: Уставните измени не се последната тешка одлука пред нас

Слободен Печат - 30.01.2023

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од скринингот на Поглавјето за владеењето на правото, ние пак ќе имаме закони за кои ќе треба ...

Ковачевски: Уставните измени не се последната голема и тешка одлука на патот кон ЕУ

Gostivarpress.mk - 30.01.2023

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од скринингот на Поглавјето за владеењето на правото, ние пак ќе имаме закони за кои ќе треба ...

Ковачевски: Не може Мицкоски да кажува прифаќаме-не прифаќаме уставни измени!

Фокус - 30.01.2023

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од скринингот на Поглавјето за владеењето на правото, ние пак ќе имаме закони за кои ќе треба ...

Ковачевски: Уставните измени не се последната голема и тешка одлука на патот кон ЕУ

Во Центар - 30.01.2023

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од скринингот на Поглавјето за владеењето на правото, ние пак ќе имаме закони за кои ќе треба ...

Ковачевски: Не може Мицкоски да кажува прифаќаме-не прифаќаме уставни измени!

Либертас - 30.01.2023

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од скринингот на Поглавјето за владеењето на правото, ние пак ќе имаме закони за кои ќе треба ...

Николоски: Таравари за лична корист влегува во владата на СДСМ и ДУИ, уставни измени во овој парламентарен состав нема ...

Курир - 30.01.2023

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада или не, и до петок веќе треба да излезат со формална поделба на министерства.

Николоски: Таравари за лична корист влегува во владата на СДСМ и ДУИ, уставни измени во овој парламентарен состав нема ...

Lider - 30.01.2023

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада или не, и до петок веќе треба да излезат со формална поделба на министерства.

Николоски: Таравари за лична корист влегува во владата на СДСМ и ДУИ, уставни измени во овој парламентарен состав нема ...

24Инфо - 30.01.2023

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада или не, и до петок веќе треба да излезат со формална поделба на министерства.

НИКОЛОСКИ: Таравари влегува во Владата за лична корист, уставни измени нема да има!

Денешен - 30.01.2023

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада или не, и до петок веќе треба да излезат со формална поделба на министерства.

Николоски: Таравари за лична корист влегува во владата на СДСМ и ДУИ, уставни измени во овој парламентарен состав нема ...

Република - 30.01.2023

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада или не, и до петок веќе треба да излезат со формална поделба на министерства.

Николоски: Таравари за лична корист влегува во владата на СДСМ и ДУИ, уставни измени во овој парламентарен состав нема ...

Press24 - 30.01.2023

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада или не, и до петок веќе треба да излезат со формална поделба на министерства.

Николоски: Таравари за лична корист влегува во владата на СДСМ и ДУИ, уставни измени во овој парламентарен состав нема ...

Опсервер - 30.01.2023

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада или не, и до петок веќе треба да излезат со формална поделба на министерства.

Николоски: Уставни измени во овој парламентарен состав нема да се случат

Во Центар - 30.01.2023

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада или не, и до петок веќе треба да излезат со формална поделба на министерства.

Николоски: Уставни измени во овој парламентарен состав нема да се случат

4NEWS - 30.01.2023

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада или не, и до петок веќе треба да излезат со формална поделба на министерства.

Николоски: Таравари за лична корист влегува во владата на СДСМ и ДУИ

Zoom - 30.01.2023

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада или не, и до петок веќе треба да излезат со формална поделба на министерства.

И покрај сите отстапки кои ги направивме, Ковачевски тврди дека Уставните измени биле последна тешка одлука на патот ...

MakPress - 31.01.2023

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од скринингот на Поглавјето за владеењето на правото, ние пак ќе имаме закони за кои ќе треба ...

Николоски: Таравари за лична корист влегува во владата на СДСМ и ДУИ, уставни измени во овој парламентарен состав нема ...

MakPress - 31.01.2023

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада или не, и до петок веќе треба да излезат со формална поделба на министерства.