TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ибака оди во Лос Анџелес, Рондо ќе му биде ментор на Јанг

Sport 1 - 22.11.2020

Тимовите во НБА-лигата продолжуваат со екипирањето на ростерот, а утринава имаше неколку интересни информации. Искусниот центар Серж Ибака е нов кошаркар на Лос Анџелес клиперс. Тој беше слободен агент и го напушти Торонто по три сезони.

Ибака потпиша за Клиперси, Рондо го напушти шампионот и се пресели во Атланта

Слободен Печат - 22.11.2020

Првите денови на преодниот рок во НБА лигата веднаш донесоа неколку изненадувачки трансфери. Еден од најитересните е тој на досегашниот играч на Торонто репторс, Серж Ибака кој се пресели во Западната конференција.

Ибака се одлучи за Клиперси, Рондо заврши во Атланта, неизвесна иднината на Богдановиќ

Gol.mk - 22.11.2020

НБА екипите ги прават финалните промени во ростерите во пресрет на новата сезона, која се очекува да тргне на 22 декември. Изминатите 24 часа донесоа неколку интересни трансфери. Најзвучниот е оној на Серж Ибака кој потпиша двегодишна соработка за ...

Супермен ги напушти Лејкерси и потпиша за седмиот НБА клуб во кариерата

Sport M - 22.11.2020

Рејџон Рондо официјално се збогуваше со актуелниот НБА шампион Лос Анџелес Лејкерс и следната сезона ќе игра во Атланта Хоукс. Рондо кој беше еден од клучните кошаркари на „езерџиите“ во освојувањето на трофејот се одлучи следните две сезони да ги ...

Рондо се раздели со Лејкерси, прифати понуда од 15 милиони долари

SportMedia - 22.11.2020

Ражон Рондо е нов кошаркар на Атланта Хокс. Плејмејкерот кој имаше важна улога во освојувањето на титулата на ЛА Лејкерс ги напушти редовите на првакот и стави потпис на двегодишен договор со Атланта.

Ражон Рондо ги напушти Лос Анџелес Лејкерс

Екипа - 22.11.2020

Искусниот плеј-мејкер Ражон Рондо го напушти тимот на Лос Анџелес Лејкерс и следната сезона ќе игра во Атланта Хоукс. Рондо кој беше еден од клучните кошаркари на „езерџиите“ во освојувањето на трофејот се одлучи следните две сезони да ги брони ...

Рондо се збогуваше со Лејкерс и потпиша за седмиот НБА клуб во кариерата

Дерби - 21.11.2020

Рејџон Рондо официјално се збогуваше со актуелниот НБА шампион Лос Анџелес Лејкерс и веќе го избра тимот во кој ќе настапува следната сезона. Рондо реши да се пресели во редовите на Атланта Хоукс, екипата која сака да ја подобри играта во одбрана и ...

Рондо се договори со Атланта, ќе добие 15 милиони долари за две години

Sport 1 - 21.11.2020

Плејмејкерот Ражон Рондо имаше важна улога во освојување на титулата на Лос Анџелес Лејкерс, но тој следните две години ќе настапува за Атланта хокс. Рондо вечерва се договори со тимот на Атланта за двегодишна соработка вредна 15 милиони долари.

Супермен ги напушти Лејкерси

Локално - 22.11.2020

Поранешниот центар на Лејкерс, Двајт Хауард (34) повторно го смени клубот и од следната сезона ќе игра за Филаделфија, со која потпиша минимален, т.н. договор за ветерани, за една година – вреден 2,6 милиони долари.

Лејкерс се засилија со играч од градскиот ривал Клиперс

SportMedia - 21.11.2020

Шампионот во НБА лигата Лос Анџелес Лејкерс го донесоа Монтрезл Харел, кој изминатата сезона беше дел од Лос Анџелес Клиперс. Кошаркарот кого го нарекуваат најдобар резервен играч ќе биде дел од екипата на Лејкерс во наредните две години.

Монтрез Херел ги разбесни фанови на Клиперс, од следната сезона ќе заигра за шампионот Лејкерс

ММС - 21.11.2020

Замената за Двајт Хауард кој во кампањата 2020/21 ќе го носи дресот на Филаделфија, актуелниот шампион Лос Анџелес Лејкерс ја пронајде во Монтрез Херел. Веста дека довчерашниот кошаркар на Лос Анџелес Клиперс ќе потпише со „езерџиите“ ја разбранува ...

Соседски грабеж: Лејкерс ја „украде“ најдобрата резерва на Клиперси и предизвика бура во НБА (Фото)

Дерби - 21.11.2020

На самото отворање на преодниот рок во НБА лигата, шампионот Лос Анџелес Лејкерс се покажа како најативен во првите неколку часа, режирајќи потези со кои предизвика бура од реакции во американската спортска јавност.

Најсладок е пазарот кај соседите – Лејкерси беа моќни, сега се уште посилни

Спортманија - 21.11.2020

Се случи значаен трансфер во Лос Анџелес од Клиперс во Лејкерс, а шампионот се засили и со Весли Метјус Лос Анџелес лејкерс ќе изгледа уште помоќно во следната сезона по трансферот на Монтрез Харел од Клиперс во редовите на шампионот на НБА, а кај ...

Лејкерс се засили за следната сезона со двајца кошаркари – од Клиперс и Милвоки

СуперСпорт - 21.11.2020

Лос Анџелес лејкерс се засили со двајца кошаркари за следната сезона, а во екипата на актуелниот шампион пристигнаа Монтрезл Харел, кој претходно настапуваше за Лос Анџелес Клиперс, додека Весли Метјуз доаѓа од Милвоки бакс.

Најдобрата резерва во НБА од Клиперси се пресели во Лејкерси

TopSport - 21.11.2020

Монтрезл Харел, од Лос Анџелес Клиперс, кадиерата ќе ја предолжи во редовите на градските ривали Лејкерси. Херел како слободен играч договорил соработка со актуелните шампиони. Херел и Лејкерси договориле двегодишна соработка, за која кошаркарот ќе ...

Најдобрата резерва во НБА од Клиперси се пресели во Лејкерси

Макфакс - 21.11.2020

Монтрезл Харел, од Лос Анџелес Клиперс, кадиерата ќе ја предолжи во редовите на градските ривали Лејкерси. Херел како слободен играч договорил соработка со актуелните шампиони. Херел и Лејкерси договориле двегодишна соработка, за која кошаркарот ќе ...

Најдобрата резерва во НБА од Клиперси се пресели во Лејкерси

Опсервер - 21.11.2020

Монтрезл Харел, од Лос Анџелес Клиперс, кадиерата ќе ја предолжи во редовите на градските ривали Лејкерси. Херел како слободен играч договорил соработка со актуелните шампиони. Херел и Лејкерси договориле двегодишна соработка, за која кошаркарот ќе ...

Најдобрата резерва во НБА од Клиперси се пресели во Лејкерси

MTM - 21.11.2020

Монтрезл Харел, од Лос Анџелес Клиперс, кадиерата ќе ја предолжи во редовите на градските ривали Лејкерси. Херел како слободен играч договорил соработка со актуелните шампиони. Херел и Лејкерси договориле двегодишна соработка, за која кошаркарот ќе ...

Најдобрата резерва во НБА од Клиперси се пресели во Лејкерси

Точка - 21.11.2020

Монтрезл Харел, од Лос Анџелес Клиперс, кадиерата ќе ја предолжи во редовите на градските ривали Лејкерси. Херел како слободен играч договорил соработка со актуелните шампиони. Херел и Лејкерси договориле двегодишна соработка, за која кошаркарот ќе ...