TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанец каснат од куче скитник

Centar - 14.02.2020

На 13.02.2020 околу 13.00 часот во Полициската станица Карпош, П.Р.(67) од Скопје пријавил дека на ул.„Шекспирова“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата ...

Напади од кучиња скитници во Гостивар и Жировница

Gostivarpress.mk - 14.02.2020

Вчера (13 февруари) во 15 часот и 30 минути, 54 годишниот М.Р. од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека околу 13 часот на плац на шлеп-служба во Гостивар бил нападнат од куче и бегајќи паднал и се здобил со тешки телесни повреди. Во 14 часот, пак М.К.

Понекогаш станува збор за ситници: Овие 8 знаци покажуваат дека вашето куче ви е луто

Кафе пауза - 14.02.2020

Исто како и вас и вашето куче може да се налути. Вашиот четвороножен пријател нема да ја тресне вратата или да ви се развика, но тој дефинитивно ќе ви каже дека нешто не е во ред со него. Дознајте како вашето куче покажува дека ви е луто.

Анима Мунди: Бараме во ниту еден случај да не сe евтаназираат животни кои можат да бидат излекувани

Либертас - 14.02.2020

Резерват за трајна дислокација на кучиња, бројни и скапи тестрирања за кучињата несвојствени и за многу побогати држави, правна и материјална одговорност од хуманите граѓани кои со сопствени ресурси се грижат и помагаат на заедницата за бездомните ...

Ова се кучињата трагачи на Царинска Управа кои речиси безгрешно откриваат дрога

AKO - 14.02.2020

5 кучиња трагачи се дел од Царинската Управа уште од 2000-та година и се од особена важност бидејќи се користат за заштита на граничните премини при спречување на нелегално транспортирање на наркотици и истите имаат учествувано во повеќе акции од ...

Само една држава во светот нема кучиња скитници: Како го реши проблемот?

Хаштаг - 13.02.2020

Ширум светот постојат околу 200 милиони кучиња скитници, процени Светската здравствена организација. Меѓутоа, Холандија не допринесува во оваа статистика, бидејќи стана прва држава во светот без ниту едно куче скитник.

В понеделник во Советот на град Скопје ќе се презентира програмата за работа на ЈП „Лајка“

Република - 13.02.2020

Град Скопје ги повика сите заинтересирани да дојдат идниот понеделник (17.02.2020) во 13часот во салата на Советот на градот на презентација на програмата за работа на ЈП Лајка. Во претходно објавената програма на сајтот на Град Скопје се вели: Со ...

Само една земја на светот нема кучиња скитници: Еве како го решиле проблемот

+инфо - 12.02.2020

Кучињата некогаш биле статусен симбол во Холандија. Богатите луѓе чувале кучиња како домашни миленичиња, или ги користеле во спортски цели. Ширум светот постојат околу 200 милиони кучиња скитници, проценува Светската здравствена организација.

Само една земја во светот нема кучиња скитници: Еве како тие го решиле проблемот

Денешен - 12.02.2020

Во светот постојат околу 200 милиони кучиња скитници, говорат податоците на Светската здравствена организација. Сепак, Холандија не придонесува за оваа статистика, бидејќи стана првата земја во светот без ниту едно куче скитник.

Само една земја на светот нема кучиња скитници: Еве како го решиле проблемот

Точка - 12.02.2020

Ширум светот постојат околу 200 милиони кучиња скитници, проценува Светската здравствена организација. Меѓутоа, Холандија не придонесува за оваа статистика, бидејќи станала првата земја на светот без ниедно куче скитник.

Само една земја на светот нема кучиња скитници: Еве како го решиле проблемот

Курир - 12.02.2020

Ширум светот постојат околу 200 милиони кучиња скитници, проценува Светската здравствена организација. Меѓутоа, Холандија не придонесува за оваа статистика, бидејќи станала првата земја на светот без ниедно куче скитник.

Во оваа земја нема кучиња скитници - еве како го решиле проблемот

Сител - 13.02.2020

Низ светот постојат околу 200 милиони кучиња скитници, проценува Светската здравствена организација. Меѓутоа, Холандија не придонесува за оваа статистика, бидејќи стана првата земја на светот без ниедно куче скитник.

Само една земја во светот нема кучиња скитници: Еве како го решиле проблемот

Денар - 13.02.2020

Во светот постојат околу 200 милиони кучиња скитници, според Светската здравствена организација. Меѓутоа, Холандија не придонесува за оваа статистика затоа што стана првата земја во светот без ниту едно куче скитник.

(Фото) Запознајте ги кучињата-трагачи на Царинската управа

еМагазин - 14.02.2020

Пет кучиња трагачи се дел од Царинската Управа уште од 2000 година и се од особена важност, бидејќи се користат за заштита на граничните премини при спречување на нелегално транспортирање на наркотици и истите имаат учествувано во повеќе акции од ...

Само една земја во светот нема кучиња скитници: Еве како тие го решиле проблемот

Скопје инфо - 14.02.2020

Во светот постојат околу 200 милиони кучиња скитници, говорат податоците на Светската здравствена организација. Сепак, Холандија не придонесува за оваа статистика, бидејќи стана првата земја во светот без ниту едно куче скитник.

(ФОТО) Запознајте ги кучињата трагачи кои се дел од царинската управа

Скопје1 - 14.02.2020

5 кучиња трагачи се дел од Царинската Управа уште од 2000та година и се од особена важност бидејќи се користат за заштита на граничните премини при спречување на нелегално транспортирање на наркотици и истите имаат учествувано во повеќе акции од кои ...