TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надал збунет: Не знаев дека можам да играм и ако сум позитивен на Ковид-19!

Sport 1 - 29.06.2022

Откажувањата на ланскиот финалист Матео Беретини и хрватскиот ветеран Марин Чилиќ од годинешниот „Вимблдон“ поради позитивни тестови и симптоми на Ковид-19 внесе немир меѓу тенисерите кои учествуваат на „неофицијалното светско првенство“, меѓу кои ...

Надал: Не знаев дека може да играте позитивен!

Екипа

Ковид правилото на Вимблдон донесе конфузија и кај Надал: Не знаев дека може да играте позитивен….

Дерби

Вимблдон: И Циципас загуби сет па се пласира во второро коло

Слободен Печат

И Надал со слични проблеми како Ѓоковиќ, тренирал со позитивен на коронавирус

Слободен Печат

ФОТО: Надал тренираше со Беретини неколку дена пред позитивниот тест

Gol.mk

Известувачите од Вимблдон ексклузивно за Макфакс: Ига Швјонтек е поголем фаворит од Новак Ѓоковиќ

TopSport

Спортманија СуперСпорт Локално Gol.mk

Надал си играше со животот, но се разбуди во вистински момент

Екипа - 28.06.2022

Рафаел Надал многу потешко од очекувањата ја мина првата пречка на Вимблдон, славејќи против Аргентинецот Черундоло со 3-1 во сетови. Шпанскиот ас делуваше сигурно на патот до победата откако поведе со 2-0 во сетови и направи брејк во третиот, но ...

Надал се намачи, но тргна со победа на Вимблдон

SportMedia

Ѓоковиќ тренирал со Чилиќ неколку дена пред Хрватот да добие позитивен ковид тест

Gol.mk - 28.06.2022

Марин Чилиќ , кој во понеделникот се повлече од Вимблдон поради позитивен тест на ковид-19, пред неколку дена тренираше со Новак Ѓоковиќ , објави британски „Телеграф“. Британската и српската јавност веднаш почнаа со шпекулациите за судбината на ...

Дали на Ѓоковиќ му се заканува исфрлање од Вимблдон, тренирал заедно со позитивниот Чилиќ?!

Слободен Печат

Ѓоковиќ поради Хрват може да биде исфрлен од Вимблдон?

Екипа

Продолжува ли проклеството за Ѓоковиќ: Шпанците пишуваат дека може да биде исфрлен од Вимблдон

Спортклуб

Ѓоковиќ може да биде избркан од „Вимблдон“ поради - Марин Чилиќ!

Sport 1

Чилиќ е позитивен на Ковид по вежбањето со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон

Независен

Олеснување за Надал, неговиот можен ривал во четвртото коло се повлече поради корона

Спортманија

Sport 1 Gol.mk TopSport Макфакс

ВИДЕО: Алкараз со невозможен поен ги освои срцата на навивачите во Лондон

Gol.mk - 28.06.2022

Карлос Алкараз играше пет сета на почетокот од Вимблдон. На крај шпанскиот тенисер запиша тешка победа против Германецот Јан-Ленард Штруф. Младиот талент од Мурсиа го направи потегот на мечот, со кој ги освои срцата на навивачите.

Алкараз се препоти и по четири часа ја скокна првата пречка на Вимблдон

Gol.mk

Иснер сервираше дури 54 аса, а во пет сета победи и Алкараз

Спортманија

Алкарас се врати од загубена ситуација и со еден поен ги крена на нозе тениските фанови во Лондон

Точка

Алкарас се врати од загубена ситуација и со еден поен ги крена на нозе тениските фанови во Лондон (Видео)

Дерби - 28.06.2022

Карлос Алкарас се уште треба да собере искуство за да ги прикаже најдобрите изданија на трева и самиот е свесен за тоа, но сепак секој фан кој плати билет за неговиот прв меч на Вимблдон сигурно не зажали.