TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меџити го разреши раководителот на кардиохирургија кој ја водеше првата трансплантација на срце

Канал5 - 05.06.2023

Директорот на клиниката за кардиохирургија професор Сашко Јовев е разрешен од министерот за здравство Фатмир Меџити. На место на професорот Јовев ќе дојде доктор кардиолог вработен во тетовската болница, дознава Канал 5.

Д-Р ВАЉОН АСАНИ ЗА ФАКТОР: „Не знам зошто воопшто се споменува моето име за директор на Кардиохирургија“

Фактор

Разрешен кардиохирургот Сашко Јовев кој ги предводеше тимовите за трансплатација на срце

Алфа

Меџити го разреши од раководител на кардиохирургија д-р Јовев кој ја водеше првата трансплантација на срце, рече не толерира директори без резултати

Сакам да кажам

НЕМА ДА ИМА ДИРЕКТОРИ КОИ СПИЈАТ 10 ГОДИНИ Министерот за здравство го разреши д-р Сашко Јовев од Кардиохирургија, па се закани: Ова е само почеток!

+инфо

Телма дознава: Разрешен директорот на државна кардиохирургија

Телма

КАРДИОХИРУРГИЈА ВО ПРЕДИНФАРКТНА СОСТОЈБА Вработените со штрајк ќе го бранат разрешениот директор Јовев

+инфо

Вечер Прес Н.Македонија

Меџити го разреши кардиохирургот Јовев кој ја изврши првата трансплантација на срце: Нема веќе директори кои седат и ...

360 степени - 05.06.2023

Овие се транзиторни, минливи позиции и функции. Нема некој засекогаш тука бесмртен да биде, ниту јас ниту некој друг, ниту директорите, рече министерот за здравство Министерот за здравство Фатмир Меџити го разреши директорот на Универзитетската ...

Министерот Меџити чекал извештај за сработеното од проф д-р Јовев па затоа го разрешил

МКД

Меџити го разреши директорот на Клиниката за каридохирургија: Не толерирам директори кои седат и спијат

Слободен Печат

Меџити за разрешениот Јовев: Тој е кадар на Венко, нема да има директори што спијат, ова е само почеток

Макфакс

Веќе нема директори кои седат и спијат по 10 години: Меџити го разреши д-р Јовев

Скопје инфо

Меџити го разреши директорот на Кардиохирургија

Локално

Меџити го разреши д-р Јовев: Веќе нема директори кои седат и спијат по 10 години

Независен

А1 On Press24 24Инфо 4NEWS Сител Либертас

Меџити: Веќе нема да има директори кои седат и спијат по пет или по десет години

ТВ21 - 05.06.2023

Министерот за здравство Фатмир Меџити одговарајќи на новинарско прашање за разрешувањето на директорот на Универзитетската клиника за кардиохирургија проф. д-р Сашко Јовев денеска изјави дека секогаш кога ќе има нерегуларности во работењето тој ќе ...

Меџити: Нема да има директори кои немаат никаков резултат

Zoom

Меџити: Нема да има директори кои немаат никаков резултат

Опсервер

„Нема да има директори кои седат и спијат“: Меџити го разреши кардиохирургот Јовев

ММС

Разрешен е проф. д-р Сашко Јовев, кој ги предводеше тимовите за трансплантација на срце, директор ќе биде лекар од ...

МКД - 05.06.2023

Проф. д-р Сашо Јовев, кардихирург од светски глас, познат по тоа што го предводеше тимот што ги изврши првите трансплантации на срце во Македонија, е разрешен од функцијата директор на Државна кардиохирургија.

Разрешен е проф. д-р Сашко Јовев, кој ги предводеше тимовите за трансплантација на срце, директор ќе биде лекар од Тетово

Курир

Разрешен е проф. д-р Сашко Јовев, кој ги предводеше тимовите за трансплантација на срце, директор ќе биде лекар од Тетово

Нетпрес

Разрешен е проф. д-р Сашко Јовев, кој ги предводеше тимовите за трансплантација на срце, директор ќе биде лекар од Тетово

Република

Разрешен е проф. д-р Сашко Јовев, кој ги предводеше тимовите за трансплантација на срце, директор ќе биде лекар од Тетово

Lider

Меџити го разреши директорот на Државна кардиохирургија Сашко Јовев: Веќе нема директори кои седат и спијат по 10 години

Точка