TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Халанд: Парите се последно нешто кое ме интересира во фудбалот

Спортски - 14.02.2020

Ерлинг Халанд за првпат се огласи после доаѓањето во редовите на Борусија Дортмунд. Халанд игра одлично и продолжи да тресе мрежи во Бундес лигата. Во дел од медиумите и понатаму се пишува дека ја избрал Борусија поради провизијата за Раиола.

Халанд конечно откри зашто не потпиша за Манчестер јунајтед

Слободен Печат - 14.02.2020

Одличниот норвешки напаѓач за прв пат се огласи по доаѓањето во Борусија Дортмунд и пропаднатиот трансфер во Јунајтед. Ерлинг Халанд продолжи во голгетерски ритам и по доаѓањето во Борусија Дортмунд, тој на првите два натпревари во Бундес лигата ...

Бундеслигаш пропуштил шанса да го ангажира Халанд, проблемот биле 3.000 евра!

Gol.mk - 14.02.2020

Норвежанецот Ерлинг Халанд покажува дека е еден од најталентираните фудбалери на денешницата со своите настапи во дресот на Борусија Дортмунд. Има само 19 години и веќе ги освојува срцата на фановите ширум светот.

Халанд откри зошто не потпиша за Манчестер Јунајтед: Смешно е тоа што го пишуваат…

СуперСпорт - 13.02.2020

Норвешкиот репрезентативец, Ерлинг Халанд игра феноменално оваа сезона и сосема оправдано го привлече вниманието на светската јавност. Халанд отвори одлично во Ред Бул Салцбург, а по неговиот трансфер во Борусија Дортмунд продолжи да ги гази ...

Халанд објасни зошто не потпишал за Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 13.02.2020

Младиот норвешки напаѓач Ерлинг Халанд кон почетокот на јануари потпиша за Борусија Дортмунд. Халанд воодушеви во првиот дел од сезоната во дресот на Ред Бул Салцбург, а во јануари Дортмунд успеа да го доведе за 20 милиони евра што беше полн погодок.

Халанд: Не е вистина дека барав висока плата во Манчестер јунајтед

TopSport - 13.02.2020

Ерлинг Халанд тврди дека тврдењата дека Манчестер јунајтед се повлекле од трансферот за него поради неговите барања за огромна плата, велејќи дека веќе бил сигурен дека ќе потпише за Борусија Дортмунд.

Утка на векот: Хофенхајм се инаетел за 3.000 евра и не го земал Халанд пред четири години

Sport 1 - 13.02.2020

Норвешкото чудо од дете Ерлинг Браут Халанд е вистински хит сезонава, откако ја воодушеви јавноста во дресот на Ред Бул Салцбург, па зимава се пресели во Борусија Дортмунд и веќе има осум гола во пет меча.