TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Само седум души се сигурни во Манчестер Јунајтед за следната сезона

СуперСпорт - 16.04.2018

Медиумите во Англија пишуваат дека речиси сите играчи на Манчестер Јунајтед може да си заминат од клубот доколку за нив пристигнат вистински понуди. Индепендент пишува дека само седум фудбалери се безбедни и дека речиси сигурно ќе го носат дресот на ...

Фановите на Арсенал имаат фаворит за нов менаџер

Стандард - 16.04.2018

Навивачите на Арсенал почнаа да губат трпение по петтиот едноподруго пораз на тимот како гостин во англиската Премиер лига – толку лоши за последен пат „топџиите“ беа во 1984 година, и посочија кој го сакаат за нов менаџер на местото на Арсен Венгер.

„Театарот на соништата“ се претвори во „Театарот на кошмарите“

Стандард - 16.04.2018

Поранешниот напаѓач на Селтик и Челзи – Крис Сатон, го прокоментира изненадувачкиот пораз на Манчестер Јунајтед со 0:1 од последниот на табелата Вест Бромвич. ВБА изненадувачки го освои „Олд Трафорд“, по што Манчестер Сити официјално стана шампион ...

Мурињо: Нема да трошиме премногу

Спортски - 16.04.2018

Meнаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека нема да „лудува“ во текот на летниот преоден рок кога во прашање е трошењето на пари. Португалецот за две години на „Олд Трафорд“ потроши 300 милиони фунти.

Распродажба на „Олд Трафорд“, безбедни се само седум фудбалери!?

Sport 1 - 16.04.2018

Манчестер јунајтед минатиот викенд беше поразен од ВБА, а нивниот градски ривал, Сити ја потврди математички шампионската титула во Англија. Сепак, тоа не го загрижува премногу Жозе Мурињо зашто во моментов има поголеми грижи.

Мурињо: Нема да претеруваме со трошоци за трансфери

А1 On - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека во преодниот период нема да претеруваат со трошење финансии на фудбалери за зајакнување. Мурињо за две години на „Олд Трафорд“ потроши 300 милиони фунти, а со Ромелу Лукаку и Пол Погба ...

Топчиите без муниција на гости - Израмнија рекорд стар 93 години

SportMedia - 16.04.2018

Арсенал ниже само порази на гости, се уште не победил во 2018 години и „топчиите" ги вратија лошите спомени од 1925 година. Или точно пред 93 години кога за последен пат на почеток на една година немаа победа на пет меча по ред.

Доказ за тоа како делува фудбалот на Мурињо на фановите на Јунајтед (ФОТО)

Дерби - 16.04.2018

Манчестер Јунајтед неочекувано загуби пред своите навивачи на дуелот со Вест Бромвич Албион, а фактот што овој пораз автоматски го промовираше градскиот ривал Сити за нов шампион, беше уште еден шок за присутните на „Олд Трафорд“.

Јунајтед, немој да бидеш како стариот „добар“ Ливерпул!

Спортклуб - 16.04.2018

Веќе 5. сезона по заминувањето на големиот тренер Алекс Фергусон, Јунајтед никако неможе да се извлече од провалијата во која се повеќе тоне во домашното првенство. Уште кога се повлекуваше Фергусон од тренерското столче на Манчестер Јунајтед, ...

Гвардиола го посочи мечот по кој знаел дека ќе бидат шампиони – уште во септември

Спортклуб - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, во изјава за англиските медиуми, посочи еден момент по кој почнал да верува дека тие ќе бидат следните шампиони во првенството. Тој се присети на нивната победа на „Стемфорд Бриџ“ кај Челси со 1:0, со гол ...

Манчестер сити победува и брка нови рекорди

Н.Македонија - 16.04.2018

Манчестер сити го доби дербито на 33-то коло, на гости против Тотенхем, на „Вембли“, со 3-1, и е пред официјализирање на титулата првак на Англија. За такво нешто на „граѓаните“ им е потребна уште една победа, но можно е до неа да стигнат и со ...

Кој колку денови беше прв во Премиер лигата – Манчестер Сити доминантен!

Спортски - 16.04.2018

Манчестер Сити по вчерашниот шокантен пораз на нивниот градски ривал Јунајтед од тимот кој е последен на табелата ВБА и математички ја обезбеди титулата во Премиер лигата. „Граѓаните“ апсолутно според сите параметри сосема заслужено стигнаа до ...

Шест кандидати за признанието најдобар фудбалер во Премиер лигата

Н.Македонија - 16.04.2018

Здружението на професионални фудбалери во Англија, ги објави имињата на претендентите за освојувањето на наградата за играч на годината. Меѓу номинираните, тројца се од Манчестер Сити, а по еден фудбалер од Манчестер Јунајтед, Ливерпул и Тотенхем.

Ужасни „топчии“: Најслаб Арсенал во последните 93 години!

Спортклуб - 16.04.2018

Од сезона во сезона Арсенал паѓа во своите резултати, испадна од Лигата на шампионите, а ако не ја освои титулата во Лигата Европа и идната натпреварувачка кампања, елитата ќе ја гледа од дома. Капак на се беше поразот од Њукасл.

Гвардиола: Уште во септемри знаев дека ќе ја освоиме титулата

Курир - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави дека уште во септември по триумфот над Челзи, сфатил дека неговиот тим е најсериозен кандидат за титулата во Премиер лигата. Според Гвардиола и покрај минималната победа од 0:1 на „Стемфорд бриџ“, ...

Мурињо ги смирува фановите на Манчестер јунајтед: Знам како да победувам, следната сеонза ќе биде поинаква

МКД - 16.04.2018

Откако „Црвените ѓаволи" му ја подарија титулата на Манчестер Сити со пораз на Олд Трафорд од фенерџијата ВБА, Жозе Мурињо испрати порака до фановите Манчестер јунајтед минатото коло ја расипа шампионската прослава на Манчестер Сити откако со ...

До каде ќе оди црната низа!? – Вакво нешто на Арсенал не му се случило 93 години!

Спортски - 16.04.2018

Арсен Венгер како што одминува сезоната е се под поголем притисок и јасно е дека единствениот негов спас е трофејот во Лигата на Европа. Со новиот пораз во Премиер лигата од екипата на Њукасл Арсенал собори неколку негативни рекорди.

Незапирливиот Сити на чекор до запише четири неверојатни рекорди во Премиерлигата

Sport 1 - 16.04.2018

Манчестер сити од вчера и официјално е нов англиски шампион, откако главниот конкурент и градски ривал Манчестер јунајтед загуби од ВБА со што „граѓаните“ го израмнија рекордот за најран првак, кој го држеа „црвените ѓаволи“ од 2001 година.

Мурињо му честита на Сити и предупреди: Знам како се освојуваат титули!

Спортски - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо откри дека лично му честитал на Манчестер Сити за освоената титула во Премиер лигата. Мурињо потенцираше дека „граѓаните“ го освоиле првенството не поради киксот на „црвените ѓаволи“ од ВБА, туку затоа ...

Гвардиола: Уште во септември знаев дека титулата е наша

Кајгана - 16.04.2018

Манчестер Сити е новиот шампион на Англија, откако викендов тие триумфираа против Тотенхем, а Манчестер Јунајтед загуби во мечот против Вест Бромвич Албион. Самоуверено како и секогаш, Гвардиола изјави дека знаел дека Сити ќе биде шампион уште на ...

Кога го гледаш Јунајтед на Мурињо немаш друг избор освен да - заспиеш! (ФОТО)

Sport 1 - 16.04.2018

Жозе Мурињо трпи голем број на критики од љубителите на фудбалот дека игра дефанзивен и неатрактивен фудбал. Навивачите на Манчестер јунајтед не се навикнати на такво нешто, бидејќи во ерата на сер Алекс Фергусон работите беа поинакви.

Критики за вештачката прослава на Манчестер сити (Видео)

TopSport - 16.04.2018

Манчестер сити, благодарение на победата на ВБА над Манчестер јунајтед, вчера и теоретски ја обезбеди шампионската титула во Премиер лигата. Бидејќи победата на ВБА на „Олд Трафорд“ изгледаше како невозможна мисија во таборот на Манчестер сити не ...

Најубавото нешто за фановите на Сити: Стигна честитка и од градскиот ривал Манчестер Јунајтед (Фото)

Дерби - 16.04.2018

Играчите и навивачите на Манчестер Сити веќе ја слават новата титула во Премиерлигата откако градскиот ривал Јунајтед вчера попладне доживеа шокантен пораз од последниот тим на табелата, а со тоа и математички ја потврди титулата на Сити во ...

Гвардиола откри кога „граѓаните“ почнале да веруваат дека можат да ја освојат титулата

Стандард - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола откри кој натпревар ги натерал „граѓаните“ да веруваат дека можат да ја освојат титулата во англиската Премиер лига. „Мислам дека победата на „Стемфорд бриџ“ ни даде сигурност дека можеме да го направиме ...

Незапирливиот Манчестер Сити до крајот на сезоната оди на „лов“ по четири НЕВЕРОЈАТНИ рекорди

Спортски - 16.04.2018

Поразот на Манчестер Јунајтед (0:1) од ВБА, најлошата екипа во Премиер лигата, му помогна на Манчестер Сити да стане шампион на Англија дури пет кола пред крајот на шампионатот. Доминантниот тим на Гвардиола така за само еден ден задоцни да го ...

ВИДЕО: Со култниот хит „Коло-Јаја Туре“ фудбалерите на Сити го прославија трофејот во ПЛ!

Gol.mk - 16.04.2018

Екипата на Манчестер Сити од вчера и официјално е новиот шампион на Премиер лигата. До овој голем успех „граѓаните“ стигнаа откако нивниот најголем ривал Манчестер Јунајтед беше изненаден на „Олд Трафорд“ и го загуби мечот со „фенерџијата“ ВБА.

Јунајтед покажа дека е голем клуб – стигна „најмилата“ честитка за Сити (ФОТО)

СуперСпорт - 16.04.2018

Манчестер сити вчера стана шампион на Англија, откако Јунајтед изгуби на домашен терен од ВБА со 0-1. Шокантниот пораз на Јунајтед му дозволи на Сити математички да ја потврди титулата во Премиерлигата.

Видео: Како се славеше титулата на Сити во домот на капитенот

Спортски - 16.04.2018

Манчестер Сити е нов првак во Англија. Тоа е од вчера и официјално, откако неговиот најголем ривал, екипата на Манестер Јунајтед доживеа пораз на свој стадион од последнопласираниот ВБА. Така Сити и математички ја обезбеди титулата, иако веќе ...

Мурињо му честиташе на Сити, но предупреди: Знам како се освојуваат титули

Стандард - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо откри дека им честитал лично на Манчестер Сити за шампионската титула во Премиер лигата. Португалецот истакна дека „граѓаните“ го освоиле првенството не поради вчерашниот пораз на „црвените ѓаволи“ од ...

Специјалниот: Верувам во себе, мојата последна титула не е од пред 20 години

Локално - 16.04.2018

Манчестер Јунајтед има потреба од постојаност, за да биде повторно шампион на Англија, изјави менаџерот Жозе Мурињо по поразот со 0:1 против Вест Бромвич. Токму со тој пораз „црвените ѓаволи“ ги загубија и математички шансите да се израмнат со ...

Како Компани го прослави освојувањето на шампионскиот трофеј (Видео)

Дерби - 16.04.2018

По неочекуваниот пораз на Манчестер Јунајтед од страна на ВБА, нивниот градски ривал Манчестер Сити и официјално стана шампион на Англија. Но, најинтересно беше слајвето кое започна во домот на капитенот на Сити, Винсент Компани, кој титулата ја ...

До титулата со рекорд кој им успеал само на три клуба: Лондон под нозете на Гвардиола (Фото)

Дерби - 16.04.2018

По неочекуваниот пораз на Манчестер Јунајтед од страна на ВБА, нивниот градски ривал Манчестер Сити и официјално ја крунисаа оваа сезона, односно станаа нов шампион во Премиерлигата. Коментари по успехот на „Граѓаните“ стигнуваат од сите страни, но ...

Гвардиола е првиот Шпанец кој ја освоил Премиер Лигата

Локално - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е првиот шпански тренер во историјата на Премиер лигата, кој станува шампион на Англија со својот тим. Оваа сезона со клубот тој исто така го освои Лига Купот на земјата.

Компани: Сити не е најдобриот тим во историјата на Премиер лигата

Локално - 16.04.2018

Дефанзивецот Венсан Компани изјави дека е премногу рано Манчестер Сити да биде сметан за еден од најдобрите тимови во историјата на Премиер лигата. Неговиот тим стана шампион по поразот на Манчестер Јунајтед против Вест Бромвич, а како целина до ...

ФОТО: Пристигна и „најслатката“ честитка за титулата на Манчестер Сити

Спортклуб - 16.04.2018

Екипата на Манчестер Сити вчера и официјално ја освои Премиер лигата откако градскиот ривал Манчестер Јунајтед изненадувачки загуби на домашен терен од ВБА со 1-0. „Граѓаните“ така порано од очекувањата ја прославија титулата.

Пристигна ‘најслатката’ честитка на Сити за освоената титула

Спортски - 16.04.2018

Манчестер Сити вчера стана првак на Англија, откако градскиот ривал Манчестер Јунајтед беше поразен на домашен терен од ВБА со 1:0. Изненадувачкиот пораз за Јунајтед на Сити му овозможи рано славје и математичка потврда на титулата првак на Англија.

Манчестер Сити и официјално шампион на Англија

Алсат-М - 15.04.2018

Манчестер Сити и официјално е новиот англиски шампион, откако Вест Бромвич, кој беше последен на табелата на Премиер Лигата, сензационално го победи Манчестер Јунајтед со 1-0 на Олд Трафорд во рамки на 34-то коло.

Оваа сезона им даде гол во последните секунди, сега Мурињо го сака „Олд Трафорд“

Спортски - 15.04.2018

Како што пренесуваат англиските медиуми, едно од засилувањата на Манчестер Јунајтед оваа сезона би можело да пристигне од тимот на Лестер. Утрово на Островот се појави вест фудбалерот на Лестер, Хари Мегвајер е на мета на Манчестер Јунајтед.

Гвардиола по победата над Тотенехм: Титулата во Премиер лигата е многу поважна од ЛШ

Либертас - 15.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола по победата вчера во дербито против Тотенхем со 3:1, го повтори својот став дека титулата во Англија е многу поважна отколку трофеј во Лигата на ...

Шокантен пораз на Манчестер Јунајтед, Сити нов шампион на Англија

Независен - 15.04.2018

Англија - Фудбалерите на Манчестер Сити се нови шампиони на Англија откако нивниот градски ривал Манчестер Јунајтед денес претрпе пораз од ВБА на „Олд Трафорд“ (0:1). Единствениот погодок на средбата го постигна Џеј Родригез во 76.

ВБА го шокираше Јунајтед, Сити и официјално е нов шампион на Англија

Слободен Печат - 15.04.2018

Манчестер Јунајтед успеа да го одложи шампионското славје на Манчестер Сити минатиот викенд откако направи неверојатен пресврт на „Итихад“, но сепак, ова попладне истакна „бело знаме“ на домашниот „Олд Трафорд“ откако загуби од фенерџијата во ...

Арсенал со нов „антирекорд”

Слободен Печат - 15.04.2018

Арсенал загуби од Њукасл со 1:2 во дуел од 34-то коло на англиската Премиер лига, одигран на стадионот „Сент Џејмс Парк“. Ова е петти по ред пораз за „топџиите“ во гости, што никогаш досега не се случило во историјата на тимот.

Мурињо: Очекувам Погба да биде постојан, не да дава по два гола на секој натпревар

Локално - 15.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо постави голем цел пред ѕвездата на „црвените ѓаволи“ – Пол Погба. Португалецот побара од халфот да земе се во свои раце и да биде попостојан на теренот.

Гвардиола по победата над Тотенехм: Титулата во Премиер лигата е многу поважна од ЛШ

Локално - 15.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола по победата вчера во дербито против Тотенхем со 3:1, го повтори својот став дека титулата во Англија е многу поважна отколку трофеј во Лигата на шампионите.

ПРОЗБОРЕ МУРИЊО: Еве како ќе трошиме за трансфери ова лето

Поглед - 15.04.2018

Манчестер Јунајтед и оваа сезона нема да дојде до титулата во Премиер лигата, но целта на Жозе Мурињо е да заврши на втората позиција зад новиот шампион Манчестер Сити кој наскоро треба да биде потврден.

Момците на Пеп се шампиони: Првото славје за титулата започна од домот на Компани

Поглед - 15.04.2018

“Граѓаните“ веќе слават! Откако Црвените ѓаволи не успеаа да победат против ВБА на домашен терен и официјално, Манчестер Сити, ја крунисаа својата титула односно се нов шампион во англиската Премиерлига.

Мурињо: Нема да претеруваме со трошоци за трансфери

Кајгана - 16.04.2018

Манчестер, 16 април 2018 (МИА) – Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека во преодниот период нема да претеруваат со трошење финансии на фудбалери за зајакнување. Мурињо за две години на „Олд Трафорд“ потроши 300 милиони фунти, а со ...

Објавени кандидати за играч на сезоната во Премиер лигата, доминираат „граѓаните“

Gol.mk - 17.04.2018

Здружението на професионални фудбалери во Англија, ги објави шесте кандидати за освојувањето на наградата за играч на годината. Доминираат тројца асови на новиот шампион Манчестер Сити и по еден фудбалер од Манчестер Јунајтед, Ливерпул и Тотенхем.

Гвардиола: Уште во септември знаев дека ќе ја освоиме титулата

А1 On - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави дека уште во септември по триумфот над Челзи, сфатил дека неговиот тим е најсериозен кандидат за титулата во Премиер лигата. Според Гвардиола и покрај минималната победа од 0:1 на „Стемфорд бриџ“, ...

Најубавото нешто за фановите на Сити: Стигна честитка и од градскиот ривал Манчестер Јунајтед

Точка - 16.04.2018

Играчите и навивачите на Манчестер Сити веќе ја слават новата титула во Премиерлигата откако градскиот ривал Јунајтед вчера попладне доживеа шокантен пораз од последниот тим на табелата, а со тоа и математички ја потврди титулата на Сити во ...