TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Преку Фејсбук се заканил дека во автобуси има бомби

МКД - 30.06.2020

В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа Фејсбук добил заканувачки пораки од профил на на М.Ч. дека на комбињата и автобусите на фирмата имало поставени бомби и дека истите ќе бидат активирани.

МВР: Приведен жител на ресенското с. Болно, за закани на Фејсбук дека поставил бомби на автобуси

360 степени - 29.06.2020

Во СВР Битола бил приведен З.Ѓ.(43) од ресенското село Болно, поради постоење основано сомнение дека преку Фејсбук му се заканувал на управител на фирма за превоз на работници дека на комбињата и автобусите на фирмата имало поставени бомби и дека ќе ...

Приведено лице што се заканувало со подметнување бомби

Независен - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Ресенчанец приведен поради лажна дојава дека поставил бомби во автобуси за превоз на работници

Макфакс - 29.06.2020

Управител на фирма за превоз на работници на 28 јуни во СВР Битола пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки дека на комбињата и автобусите на фирмата имало поставени бомби и дека истите ќе бидат активирани.

Од фирма за превоз на работници пријавил закани преку „Фејсбук“ дека во возилата имало бомби и ќе бидат активирани

ТВ21 - 29.06.2020

На 28.06.2020 околу 16.20 часот во СВР Битола, В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Приведено лице за лажната закана за поставени бомби во поранешната касарна

Тера - 29.06.2020

На 28.06.2020 околу 16.20 часот во СВР Битола, управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ дека на комбињата и автобусите на фирмата имало поставени бомби ...

СВР Битола: нападнат малолетеник кај спортската, малолетничка на “Партизанска“, тепачка на Широк Сокак, пожар ...

Битола Њуз - 29.06.2020

Портпаролот на СВР Битола, Сања Стаматова извести за дел од настаните кои се регистрирани во билтенот на СВР Битола. На 27.06.2020 во ПС Битола, Г.А. од село Лознани, битолско, пријавил дека истиот ден околу 22.00 часот кај спортската сала “Боро ...

Вчера вечер лажна пријава за поставена бомба во Касарната

Битола Њуз - 29.06.2020

Битолчани вчера вечер беа на прошетка во градскиот парк во Битола, а доаѓаа по “Партизанска“ од стана на полициски службениви беа информирани поради безбедност да не се движат по улиците во поранешната касарна, поради дојава дека има поставено ...

Лажна пријава за поставена бомба во поранешната касарна

Тера - 29.06.2020

Од страна на надлежните служби во МВР и СВР Битола, по пријавата за можна експлозивна направа поставена во превозно средство во кругот на поранешната касарна во Битола, по преземните мерки не е пронајдено ништо, информирата од полицијата.

Приведено лице осомничено за закана преку „фејсбук“ за поставени бомби на комбиња и автобуси

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Приведен ресенчанец кој преку Фејсбук се заканувал со ЛАЖНИ БОМБИ

Вечер - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Ресенчанец приведен поради лажна дојава дека поставил бомби во автобуси за превоз на работници

Вечер - 29.06.2020

Управител на фирма за превоз на работници на 28 јуни во СВР Битола пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки дека на комбињата и автобусите на фирмата имало поставени бомби и дека истите ќе бидат активирани.

Приведено лице осомничено за закана преку „фејсбук“ за поставени бомби на комбиња и автобуси

Сител - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Ресенчанец преку „Фејсбук“ се заканувал за поставени бомби на комбиња и автобуси

Локално - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Приведен ресенчанец кој се заканувал дека поставил бомби под автобуси и комбиња

Фокус - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Приведено лице осомничено за закана преку „Фејсбук“ за поставени бомби на комбиња и автобуси

Курир - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Приведено лице осомничено за закана преку „фејсбук“ за поставени бомби на комбиња и автобуси

Либертас - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Ресенчанецот кој синоќа лажно пријави за поставена бомба, денес приведен

Битола Њуз - 29.06.2020

На 28.06.2020 околу 16.20 часот во СВР Битола, В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Ресенчанец лажнo дојавил дека поставил бомби во автобуси за превоз на работници

24Инфо - 29.06.2020

Управител на фирма за превоз на работници на 28 јуни во СВР Битола пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки дека на комбињата и автобусите на фирмата имало поставени бомби и дека истите ќе бидат активирани.

Приведено лице осомничено за закана преку „фејсбук” за поставени бомби на комбиња и автобуси

Слободен Печат - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук” добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук” на М.Ч.

Приведено лице осомничено за закана преку „фејсбук“ за поставени бомби на комбиња и автобуси

Press24 - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Ресенчанец преку фејсбук упатувал закани дека поставил бомби на комбиња и автобуси и дека ќе ги активира

MakPress - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Приведен ресенчанец, преку „фејсбук“ се заканувал за поставени бомби на комбиња и автобуси

+инфо - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Приведено лице осомничено за закана преку „фејсбук“ за поставени бомби на комбиња и автобуси

Бриф - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Приведено лице осомничено за закана преку „фејсбук“ за поставени бомби на комбиња и автобуси

Скопје инфо - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Приведено лице осомничено за закана преку „фејсбук” за поставени бомби на комбиња и автобуси

ММС - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук” добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук” на М.Ч.

Преку Фејсбук му се заканил дека ставил бомби на службените возила

еМагазин - 29.06.2020

На 28.06.2020 околу 16.20 часот во СВР Битола, В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Од фирма за превоз на работници пријавил закани преку „Фејсбук“ дека во возилата имало бомби и ќе бидат активирани

4NEWS - 29.06.2020

На 28.06.2020 околу 16.20 часот во СВР Битола, В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Приведено лице што се заканувало со подметнување бомби на автобуси

Нетпрес - 29.06.2020

Во СВР Битола вчера околу 16.20 часот В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Преку Фејсбук добил закана за поставени бомби

Опсервер - 30.06.2020

На 28.06.2020 околу 16.20 часот во СВР Битола, В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа „Фејсбук“ добил заканувачки пораки од профил на „Фејсбук“ на М.Ч.

Преку Фејсбук се заканил дека во автобуси има бомби

Скопје инфо - 30.06.2020

В.Т. управител на фирма за превоз на работници, пријавил дека преку социјалната мрежа Фејсбук добил заканувачки пораки од профил на М.Ч. дека на комбињата и автобусите на фирмата имало поставени бомби и дека истите ќе бидат активирани.