TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски ја најави првата странска инвестиција - ветерен парк меѓу Карбинци, Штип и Радовиш

Deutsche Welle - 11.06.2024

Мандатарот вели дека ова ќе биде првата странска инвестиција на новата влада. Станува збор за голема инвестиција за нов ветерен парк меѓу Карбинци, Штип и Радовиш за производство на електрична енергија.

Мицкоски најави нов ветропарк меѓу Карбинци, Штип и Радовиш

Канал5

Мицкоски најави нов ветерен парк за производство на струја меѓу Карбинци, Штип и Радовиш

360 степени

Мицкоски најави нов ветропарк меѓу Карбинци, Штип и Радовиш за производство на струја

Независен

Мицкоски: Меѓу првите странски директни инвестиции на новата влада ќе е инвестиција во енергетиката

Скопје1

Мицкоски: Меѓу првите странски директни инвестиции на новата влада ќе е инвестиција во енергетиката – нов ветропарк помеѓу Карбинци, Штип и Радовиш за производство на електрична енергија

Курир

Мицкоски најави инвестиција во енергетиката: Нов ветропарк помеѓу Карбинци, Штип и Радовиш за производство на електрична енергија

Опсервер

Макфакс 24Инфо Нетпрес Lider Локално Фокус Точка Фактор

Мандатарот Мицкоски ќе го истражува криминалот во енергетиката кој бил направен во минатото

Телма - 11.06.2024

Најава за нови инвестиции, но и истраги. Мандатарот Мицкоски очекува кога ќе се формира новата Влада првата инвестиција во земјава да биде токму во енергетиката – ветерна фарма во источниот дел на земјава.

Агелер го пофали Мицкоски на енергетскиот форум: Вашето присуство дава многу важна порака за навигација на енергетскиот пејзаж

Макфакс

Агелер: Завршувањето на грчко-македонскиот гасовод ќе ја елиминира зависноста од Русија

Глас на Америка

Агелер: Енергетската сигурност и зелената енергија се приоритите што треба да ги надминат партиските политики

Бизнис Вести

Агелер: Енергетската безбедност и зелената енергија се приоритети кои треба да ја надминат партиската политика

Во Центар

Агелер: Енергетската сигурност и зелената енергија се приоритите што треба да ги надминат партиските политики

Нова ТВ

Агелер: Енергетската сигурност и зелената енергија се приоритите што треба да ги надминат партиските политики

Независен

А1 On Рацин Либертас CivilMedia 24Инфо МКД Денешен Бриф

Божиновска на МЕФ: Одлуките што ги носиме сега ќе ја обликуваат нашата економска стабилност, здравјето на животната ...

Курир - 11.06.2024

-Земјите од Западен Балкан постигнаа значителен напредок во енергетскиот сектор во насока на приклучување кон трендовите во Европа и светот. Регионот презеде важни реформи, се приклучи на Енергетската заедница, посветен е на зелената транзиција со ...

Македонскиот енергетски систем полека станува стабилен

24 Вести

Седмо издание на Македонскиот енергетски форум

Бизнис Вести

Седмо издание на Македонскиот енергетски форум

Независен

Седмо издание на Македонскиот енергетски форум

Канал5

Почнува седмиот Македонски енергетски форум

Иновативност

Божиновска на МЕФ: Одлуките што ги носиме сега ќе ги обликуваат нашата економска стабилноста, здравјето на животната средина и социјалната благосостојба

Макфакс

Скопје1 Опсервер Нетпрес Република Press24 Фактор Независен Точка

Мицкоски: Можеби сме мали, но сме многу важни во овој дел од светот не само од аспект на струјата и прекуграничните ...

Бизнис Вести - 11.06.2024

Можеби сме мали, но сме многу важни во овој дел од светот не само од аспект на струјата и прекуграничните трансакции. Треба да се земе предвид реалноста и да не се потцени овој мал, кревок пазар, порача денеска мандатарот Христијан Мицкоски од 7.

Мицкоски: Можеби сме мали, но сме многу важни во овој дел од светот не само од аспект на струјата и прекуграничните трансакции

А1 On

Мицкоски: Можеби сме мали, но сме многу важни во овој дел од светот не само од аспект на струјата и прекуграничните трансакции

Алсат-М

Мицкоски: Можеби сме мали, но сме многу важни во овој дел од светот не само од аспект на струјата и прекуграничните трансакции

Либертас

МИЦКОСКИ: Нашиот најголем приоритет ќе биде балансирање на енергетското тргување, наместо да увезуваме, да извезуваме струја

Денешен

Мицкоски: Можеби сме мали, но сме многу важни во овој дел од светот

Независен

Мицкоски: Можеби сме мали, меѓутоа сме важни кога станува збор за припојувањето со соседните земји и пазари

ТВ21

365 4NEWS Курир +инфо Република Фокус Слободен Печат Нетпрес

Маричиќ: Поврзувањето на регионот преку берлинскиот процес е основа за креирање соодветни енергетски политики

Во Центар - 11.06.2024

Првиот вицепремиер за европски прашања вечерва учествуваше на отворањето на Енергетскиот форум на Македонија МЕФ 2024, што годинава се одржува по 7-ми пат. Вечерашната воведна сесија на форумот насловена „Декодирање на деценијата“ беше посветена на ...

Маричиќ: Поврзувањето на регионот преку Берлинскиот процес е основа за креирањето на вистинските енергетски политики

Zoom

Маричиќ: Поврзувањето на регионот преку Берлинскиот процес за креирањето енергетски политики

Канал5

Маричиќ: Поврзувањето на регионот преку Берлинскиот процес е основа за креирањето на вистинските енергетски политики

Либертас

Маричиќ: Поврзувањето на регионот преку Берлинскиот процес е основа за креирањето на вистинските енергетски политики

ТВ21

Маричиќ: Поврзувањето на регионот преку Берлинскиот процес е основа за креирање вистински енергетски политики

24Инфо

Маричиќ: Поврзувањето на регионот преку Берлинскиот процес е основа за креирањето на вистинските енергетски политики

CivilMedia

Макфакс Во Центар Опсервер Слободен Печат Бриф Press24 Точка Локално