TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наоми Осака го отпушти тренерот, кој ѝ помогна во освојување на Австралијан опен

СуперСпорт - 12.02.2019

Наоми Осака минатата година го освои Ју-Ес опен, а 2019 година ја почна со освојувањето на Австралијан опен. Под негово водство Осака стана првата тенисерка, која освоила два гренслем турнири по ред, а последна тоа го направи Серена Вилијамс во 2015 ...

Ја направи најдобра тенисерка во светот па доби отказ

Вечер - 12.02.2019

Јапонската тенисерка Наоми Осака, на крајот од минатата година се закити со титулата на САД Опен, а на стартот од оваа сезона се закити со титулата на Австралија опен, по што стана светски тениски рекет број еден.

Осака го отпушти тренерот Бајин

SportMedia - 12.02.2019

Две недели откако го освои Австралија Опен, Јапонката му се заблагодари на најдобриот ВТА тренер за 2018 на соработката. Најдобрата тенисерка на светот во моментов, Јапонката Наоми Осака, приреди изненадување и го отпушти својот тренер Саша Бајин.

Осака се раздели со тренерот кој ја однесе до врвот на ВТА

+инфо - 12.02.2019

Првиот светски рекет во женска конкуренција, Наоми Осака, се раздели со тренерот Саша Бајин под чие водство успеа да се искачи на првото место на ВТА ранг листата. За ваквата одлука, 21-годишна Јапонка објави на Твитер.

Србин ѝ помогна да го освои Австралијан опен, па му даде - отказ!

Sport 1 - 12.02.2019

Јапонската тенисерка Наоми Осака соопшти дека ја прекинала соработката со српскиот тренер Саша Бајин, кој ѝ помогна да го освои првиот гренслем во сезоната, Австралијан опен. Осака ја објави оваа информација на Твитер и освен тоа што му се ...

Светската тенисерка број 1 Осака го шутна тренерот Бајин

TopSport - 12.02.2019

Светската тенисерка број 1, Јапонката Наоми Осака направи изненадувачка одлука и го отпушти својот тренер Саша Бајин, кој ја донесе до врвот на светскиот тенис. 21-годишната Осака, која минатиот месец победи на Австралија опен, откако лани го освои ...

Осака се раздели со тренерот кој ја предводеше до врвот на ВТА (видео)

MTM - 12.02.2019

Првиот светски рекет во женска конкуренција, Наоми Осака се раздели со тренерот Саша Бајин под чие водство успеа да се искачи на првото место на ВТА ранг листата. За ваквата одлука, 21-годишна Јапонка објави на Твитер...

Светската тенисерка број 1, Осака, го шутна тренерот Бајин

Макфакс - 12.02.2019

Светската тенисерка број 1, Јапонката Наоми Осака направи изненадувачка одлука и го отпушти својот тренер Саша Бајин, кој ја донесе до врвот на светскиот тенис. 21-годишната Осака, која минатиот месец победи на Австралија опен, откако лани го освои ...

Осака се раздели со тренерот кој ја предводеше до врвот на ВТА

А1 On - 12.02.2019

Првиот светски рекет во женска конкуренција, Наоми Осака се раздели со тренерот Саша Бајин под чие водство успеа да се искачи на првото место на ВТА ранг листата. За ваквата одлука, 21-годишна Јапонка објави на Твитер.

Светската тенисерка број 1 Осака го шутна тренерот Бајин

Точка - 12.02.2019

Светската тенисерка број 1, Јапонката Наоми Осака направи изненадувачка одлука и го отпушти својот тренер Саша Бајин, кој ја донесе до врвот на светскиот тенис. 21-годишната Осака, која минатиот месец победи на Австралија Опен, откако лани го освои ...

Осака се раздели со тренерот кој ја предводеше до врвот на ВТА

Опсервер - 12.02.2019

Првиот светски рекет во женска конкуренција, Наоми Осака се раздели со тренерот Саша Бајин под чие водство успеа да се искачи на првото место на ВТА ранг листата. За ваквата одлука, 21-годишна Јапонка објави на Твитер.

Светската тенисерка број 1 Наоми Осака го отпушти својот тренер!

ЗаЗабава - 12.02.2019

Јапонката Наоми Осака направи изненадувачка одлука и го отпушти својот тренер Саша Бајин, кој ја донесе до врвот на светскиот тенис. 21-годишната Осака, која минатиот месец победи на Австралија Опен, откако лани го освои САД Опен, се заблагодари на ...