TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куќен притвор за дилер на ЛСД од скопска Кисела Вода

Press24 - 03.03.2021

Скопското основно јавно обвинителство донесе наредба за спроведување истрага против 23-годишник од Скопје за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги.

Истрага против дилер од Скопје

Слободен Печат - 03.03.2021

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, казниво по член 215 став ...

Најдена дрога во куќа во Скопје, сопственикот приведен

МКД - 02.03.2021

Инспектори од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје по добиена наредба од Основен кривичен суд, синоќа во 19.20 часот извршиле претрес во домот на А.П.(24) од Скопје. При претресот пронајдено е ЛСД, дигитална вага со остатоци од ...

Приведени дилери од Скопје и Куманово

Кајгана - 02.03.2021

Скопје, 2 март 2021 (МИА) – Инспектори од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје по добиена наредба од Основен кривичен суд, синоќа во 19:20 часот извршиле претрес во домот на А.П.(24) од Скопје.

Уапсен дилер на дрога во Скопје

Press24 - 02.03.2021

Инспектори од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје по добиена наредба од Основен кривичен суд, синоќа во 19.20 часот извршиле претрес во домот на А.П.(24) од Скопје. При претресот пронајдено е ЛСД, дигитална вага со остатоци од ...

Приведен дилер од Скопје кај кого била пронајдена дрога

Скопје инфо - 02.03.2021

На 01.03.2021 во 19.20 часот по добиена наредба од Основен кривичен суд, инспектори од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје извршиле претрес во домот на А.П.(24) од Скопје.

Приведен дилер од Скопје, пронајдена дрога

MakPress - 02.03.2021

На 01.03.2021 во 19.20 часот по добиена наредба од Основен кривичен суд, инспектори од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје извршиле претрес во домот на А.П.(24) од Скопје.

Приведен дилер од Скопје, пронајдена дрога

Опсервер - 02.03.2021

– Инспектори од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје по добиена наредба од Основен кривичен суд, синоќа во 19.20 часот извршиле претрес во домот на А.П.(24) од Скопје.

Истрага против дилер од Скопје: Остри мерки поради тоа што полицијата му го најде дома

Курир - 03.03.2021

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, казниво по член 215 став ...

Истрага против скопски дилер на ЛСД

24Инфо - 03.03.2021

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, казниво по член 215 став ...

Кривичниот суд Скопје на дилер од Скопје му определи забрана за напуштање на живелиште

Frontline - 03.03.2021

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, казниво по член 215 став ...

Истрага против 23 годишен дилер од Скопје

Скопје1 - 03.03.2021

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, казниво по член 215 став ...

Кривичниот суд Скопје на дилер од Скопје му определи забрана за напуштање на живелиште

Опсервер - 03.03.2021

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, казниво по член 215 став ...

Кривичниот суд Скопје на дилер од Скопје му определи забрана за напуштање на живелиште

Либертас - 03.03.2021

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, казниво по член 215 став ...

Куќен притвор за дилер на ЛСД од Кисела Вода

Н.Македонија - 03.03.2021

Скопското основно јавно обвинителство донесе наредба за спроведување истрага против 23-годишник од Скопје за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги.

Кривичниот суд Скопје на дилер од Скопје му определи забрана за напуштање на живелиште

MakPress - 03.03.2021

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, казниво по член 215 став ...

Скопјанец фатен со ЛСД, кумановец со кокаин – притвор и за двајцата дилери

Република - 02.03.2021

Во неделата навечер во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.Г.(30) од Куманово затоа што при преглед кај него бил пронајден кокаин. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против ...

Приведен дилер од Скопје

Centar - 02.03.2021

Инспектори од единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје на 01.03.2021 во 19.20 часот извршиле претрес во домот на А.П.(24) од Скопје. „При претресот пронајдено е: ЛСД, дигитална вага со остатоци од марихуана и семки од канабис“, ...