TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува мистеријата на Хвар! Полицаец и вештак, од бродот итно пренесени во болница

Алсат-М - 14.08.2019

На бродот кој вчера беше пронајден еден мртов маж и четворица во тешка состојба и денеска се случи мистериозен инцидент. Полицаец од увидот и еден вештак се итно пренесени во болница откако им се слошило додека вршеле увид под палубата на бродот.

Нов инцидент на бродот „Атлантија“ во Хрватска, отруен и еден полицаец

Макфакс - 14.08.2019

Бродот на кој се случи инцидент во врска со труење на италијански туристи во близина на Хвар во вторникот, денеска се повтори кога на еден полицаец му се слоши и интервенираше брза помош. Воздухот на бродот „Атлантија“ сè уште е многу токсичен и ...

Причината за смртта на Италијанецот во Хрватска е јаглерод моноксид, децата сè уште животозагрозени

Макфакс - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Мистерија на Хвар: Пронајден починат маж на брод, а други четири лица се борат за живот

Скопје1 - 14.08.2019

Еден маж починал ноќеска на брод на Хвар, а другите четири лица, од кои две се деца, се борат за живот. Пренесени се во сплитската болница, а поради нивната тешка состојба мобилизирани се сите лекари и останат медицински персонал.

Мистерија во Хрватска; Брод со мртовец и четворица во тешка состојба пристигна на Хвар!

Алсат-М - 13.08.2019

Во пристаниште на хрватскиот остров Хвар денеска пристигнал брод на кој е пронајден едем мртов маж и четири лица во тешка здравствена состојба. Како што пренесува „Далмација денес“, станува збор за лица со италијанско државјанство, од кои две деца, ...

Мистерија на Хвар: Еден маж починал, а други четири лица се борат за живот

Независен - 13.08.2019

Еден маж починал ноќеска на брод на Хвар, а другите четири лица, од кои две се деца, се борат за живот. Пренесени се во сплитската болница, а поради нивната тешка состојба мобилизирани се сите лекари и останат медицински персонал.

На брод починал маж, а четири лица со хеликоптер се префрлени во сплитската болница

24Инфо - 13.08.2019

Претпладнево капетан на брод кој пловел во Јадранското море во близина на Хвар пријавил вонредно влегување во пристаниште, бидејќи бил пронајден мртов маж, а на лоша здравствена состојба се пожалиле уште четворица патници кај кои биле регистирани ...

Мицкоски: Не сум во Хвар, во Дубровник сум

24Инфо - 13.08.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски реагираше на текстот објавен на 24 Инфо „ Мицкоски: „Љубави” (или хубави) ќе повика на одговорност, а Заев ќе рече, Стево не предаде… “во кој авторот на текстот напиша дека тој е на одмор во Хвар.

Продолжува мистеријата на бродот на Хвар

ММС - 14.08.2019

На бродот кој вчера беше пронајден еден мртов маж и четворица во тешка состојба и денеска се случи мистериозен инцидент. Полицаец од увидот и еден вештак се итно пренесени во болница откако им се слошило додека вршеле увид под палубата на бродот.

Нов инцидент на бродот „Атлантија“ во Хрватска, отруен и еден полицаец

Точка - 14.08.2019

Инцидентот во врска со труење на италијански туристи во вторникот на брод во близина на Хвар денеска се повтори кога на еден полицаец му се слоши и интервенираше брза помош. Воздухот на бродот „Атлантија“ сè уште е многу токсичен и опасен, пишува ...

Причината за смртта на Италијанецот во Хрватска е јаглерод моноксид, децата сè уште животозагрозени

24Инфо - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

На брод на Хвар еден маж починал, а четири лица се борат за живот

Република - 13.08.2019

Еден маж починал ноќеска на брод на Хвар, а другите четири лица, од кои две се деца, се борат за живот. Пренесени се во сплитската болница, а поради нивната тешка состојба мобилизирани се сите лекари и медицински персонал.

Мистеријата на бродот кај Хвар добива поголеми размери, денеска итно пренесени во болница и полицаец вештак

Скопје1 - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Нов инцидент на бродот „Атлантија“ во Хрватска, отруен и еден полицаец

Centar - 14.08.2019

Инцидентот во врска со труење на италијански туристи во вторникот на брод во близина на Хвар денеска се повтори кога на еден полицаец му се слоши и интервенираше брза помош. Воздухот на бродот „Атлантија“ сè уште е многу токсичен и опасен, пишува ...

Откриена причината за смртта на Италијанецот во Хрватска, децата сè уште се живото загрозени

Република - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Продолжува мистеријата на Хвар! Полицаец и вештак, од бродот итно пренесени во болница

Локално - 14.08.2019

На бродот кој вчера беше пронајден еден мртов маж и четворица во тешка состојба и денеска се случи мистериозен инцидент. Полицаец од увидот и еден вештак се итно пренесени во болница откако им се слошило додека вршеле увид под палубата на бродот.

Причината за смртта на Италијанецот во Хрватска е јаглерод моноксид, децата сè уште животозагрозени

Centar - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Италијанец на Хвар починал од труење со јаглерод моноксид, децата сè уште животозагрозени

Вечер - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Италјанец почина на Хвар - откриена е причината за неговата смрт

Сител - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Италјанец почина на Хвар – откриена е причината за неговата смрт

4NEWS - 14.08.2019

Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило и паднал и ја удрил главата од ѕидот.

Италијанецот кој беше пронајден мртов на брод во Хрватска, починал од јаглерод моноксид

Слободен Печат - 14.08.2019

Полицијата соопшти дека телото на човекот било пронајдено и дека уште пет лица биле хоспитализирани во КБЦ во Сплит. Меѓу нив има две деца во сериозна состојба, кои веднаш биле ставени на респиратор.