TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кимбал Маск е милионер како братот Илон Маск - Помага на фармерите за здрава исхрана на Земјата

Телефони.мк - 02.12.2020

Фамилијата Маск е дефинитивно предодредена за големи нешта, сите се милионери. Бизнис крв тече во секој од нив. Освен Илон Маск, се издвојува и Кимбал Маск, помладиот брат на шефот на SpaceX и Tesla Inc.

Кој е Кимбал Маск, братот на Илон Маск: Каубој милионер

Фактор - 02.12.2020

Очигледно претприемништвото е во гените во семејството на Илон Маск - помладиот брат на извршниот директор на Тесла, Кимбал Маск, основа компании и непрофитна организација насочена кон помагање на Американците во преиспитувањето на нивната храна.

Маск упорен: Првиот човек на Марс ќе слета за шест години

Кајгана - 02.12.2020

Eлон Маск со голема увереност смета дека првиот човек на Марс ќе слета за шест години, а за две години ќе се обидеме да испратиме вселенски брод без екипаж. Тој го сподели своето мислење на доделувањето на наградите „Аксел Спрингер“, што истоимената ...

Ги распродаде сите куќи: Илон Маск, нов тип на милијардер

Фактор - 02.12.2020

Едноставно не сака да ги има!!! Откако пред извесно време објави дека ќе продаде сè што поседува од куќи, американскиот милијардер и основач на компанијата Тесла, Илон Маск вели дека не му требаат такви зданија.

Илон Маск: Човек ќе слета на Марс за шест години

Опсервер - 02.12.2020

– Американскиот технолошки претприемач Илон Маск, кој управува со „Тесла“ и „Спејс-Икс“, смета дека првиот човек на Марс ќе слета за шест години. – За две години ќе се обидеме да испратиме вселенски брод без екипаж, додаде Маск.

Маск верува дека за десет години, повеќето автомобили ќе се возат независно

Бизнис Вести - 02.12.2020

Американскиот претприемач Илон Маск во Берлин изјави дека верува дека за десет години повеќето автомобили ќе се возат независно. „Ќе стане сè поретко некој да вози сопствен автомобил“, рече основачот на автомобилскиот концерн „Тесла“, Илон Маск, кој ...

Илон Маск: За десет години повеќето автомобили ќе возат независно

Денар - 02.12.2020

Американскиот претприемач Илон Маск, во Берлин изјави дека верува дека за десет години повеќето автомобили ќе возат автономно. „Ќе стане сè поретко некој сам да го вози својот автомобил“, рече основачот на автомобилскиот концерн „Тесла“, Илон Маск, ...

Маск побогат за 100 милијарди долари оваа година

MakPress - 01.12.2020

Финансиските извештаи од целиот свет пред неколку години укажуваа на зголемување на јазот меѓу богатите и сиромашните и на последиците за општеството од тоа. Додека целиот свет е насочен кон човечките жртви на пандемијата на Ковид-19 и процесот на ...

Маск побогат за 100 милијарди долари оваа година

ТВ21 - 02.12.2020

Финансиските извештаи од целиот свет пред неколку години укажуваа на зголемување на јазот меѓу богатите и сиромашните и на последиците за општеството од тоа. Додека целиот свет е насочен кон човечките жртви на пандемијата на Ковид-19 и процесот на ...

Илон Маск: Човек ќе слета на Марс за шест години

Frontline - 02.12.2020

Американскиот технолошки претприемач Илон Маск, кој управува со „Тесла“ и „Спејс-Икс“, смета дека првиот човек на Марс ќе слета за шест години. – За две години ќе се обидеме да испратиме вселенски брод без екипаж, додаде Маск.

Илон Маск: Човек ќе слета на Марс за шест години

Независен - 02.12.2020

Американскиот технолошки претприемач Илон Маск, кој управува со „Тесла“ и „Спејс-Икс“, смета дека првиот човек на Марс ќе слета за шест години. – За две години ќе се обидеме да испратиме вселенски брод без екипаж, додаде Маск.

Илон Маск: Човек ќе слета на Марс за шест години

А1 On - 02.12.2020

Американскиот технолошки претприемач Илон Маск, кој управува со „Тесла“ и „Спејс-Икс“, смета дека првиот човек на Марс ќе слета за шест години. – За две години ќе се обидеме да испратиме вселенски брод без екипаж, додаде Маск.

Илон Маск: Човек ќе слета на Марс за шест години

Кумановски м. - 02.12.2020

Американскиот технолошки претприемач Илон Маск, кој управува со „Тесла“ и „Спејс-Икс“, смета дека првиот човек на Марс ќе слета за шест години. – За две години ќе се обидеме да испратиме вселенски брод без екипаж, додаде Маск.

Илон Маск: Човек ќе слета на Марс за шест години

Бриф - 02.12.2020

Американскиот технолошки претприемач Илон Маск, кој управува со „Тесла“ и „Спејс-Икс“, смета дека првиот човек на Марс ќе слета за шест години. – За две години ќе се обидеме да испратиме вселенски брод без екипаж, додаде Маск.

Илон Маск: Човек ќе слета на Марс за шест години

Либертас - 02.12.2020

Американскиот технолошки претприемач Илон Маск, кој управува со „Тесла“ и „Спејс-Икс“, смета дека првиот човек на Марс ќе слета за шест години. – За две години ќе се обидеме да испратиме вселенски брод без екипаж, додаде Маск.

Елон Маск: Човек ќе слета на Марс за шест години

USB - 02.12.2020

Американскиот технолошки претприемач Елон Маск, кој управува со „Тесла“ и „Спејс-Икс“, смета дека првиот човек на Марс ќе слета за шест години. – За две години ќе се обидеме да испратиме вселенски брод без екипаж, додаде Маск.

Илон Маск: За две години вселенски брод без екипаж, а човек ќе слета на Марс за 6 години

Денешен - 02.12.2020

Американскиот технолошки претприемач Илон Маск, кој управува со „Тесла“ и „Спејс-Икс“, смета дека првиот човек на Марс ќе слета за шест години. – За две години ќе се обидеме да испратиме вселенски брод без екипаж, додаде Маск.

Илон Маск: Човек ќе слета на Марс за шест години

Курир - 02.12.2020

Американскиот технолошки претприемач Илон Маск, кој управува со „Тесла“ и „Спејс-Икс“, смета дека првиот човек на Марс ќе слета за шест години. – За две години ќе се обидеме да испратиме вселенски брод без екипаж, додаде Маск.

Илон Маск: Првиот човек ќе слета на Марс за шест години

+инфо - 02.12.2020

Американскиот технолошки претприемач Илон Маск, кој управува со „Тесла“ и „Спејс-Икс“, смета дека првиот човек на Марс ќе слета за шест години. – За две години ќе се обидеме да испратиме вселенски брод без екипаж – додаде Маск.

Илон Маск: Човек ќе слета на Марс за шест години

MakPress - 02.12.2020

Американскиот технолошки претприемач Илон Маск, кој управува со „Тесла“ и „Спејс-Икс“, смета дека првиот човек на Марс ќе слета за шест години. – За две години ќе се обидеме да испратиме вселенски брод без екипаж, додаде Маск.

Сè поретко ќе се случува некој да вози автомобил сам, вели Маск

Локално - 01.12.2020

Американскиот претприемач Елон Маск во вторникот во Берлин рече дека верува дека повеќето автомобили ќе возат сами за десет години. – Ќе стане сè поретко некој да вози сопствен автомобил – изјави основачот на автомобилскиот концерн „Тесла“, кој во ...

Маск прими награда во Берлин, вели дека наскоро повеќето автомобили ќе возат автономно

Канал5 - 01.12.2020

Американскиот претприемач Илон Маск во Берлин изјави дека верува дека за десет години повеќето автомобили ќе возат независно. „Ќе станува сè поретко некој да го вози сопствениот автомобил“, рече основачот на производителот на автомобили „Тесла“, ...

Запознајте ја мајката на Илон Маск: Супермоделот Меј Маск откива каков бил нивниот живот пред Тесла

Слободен Печат - 01.12.2020

Технолошкиот гигант и претприемач Илон Маск е добро познато име во светот. Но, пред да започне да произведува електрични автомобили и да лансира ракети во вселената, тој живеел сосема нормален живот.

Дали Бил Гејтс би бил побогат од Безос ако не донирал дел од богатството?

Локално - 01.12.2020

Бил Гејтс во хуманитарни цели дал повеќе од 50 милијарди долари. Според Bloomberg, неговото богатство сега се проценува на 129 милијарди долари, а на Forbes е четврти најбогат со 119 милијарди долари.

Илон Маск го зголеми своето богатство за неверојатни 100 милијарди долари оваа година

Банкарство.мк - 01.12.2020

Финансиските извештаи од целиот свет пред неколку години укажуваа на зголемување на јазот меѓу богатите и сиромашните и на последиците за општеството од тоа. Додека целиот свет е насочен кон човечките жртви на пандемијата на Ковид-19 и процесот на ...

Маск побогат за 100 милијарди долари оваа година

Кумановски м. - 01.12.2020

Финансиските извештаи од целиот свет пред неколку години укажуваа на зголемување на јазот меѓу богатите и сиромашните и на последиците за општеството од тоа. Додека целиот свет е насочен кон човечките жртви на пандемијата на Ковид-19 и процесот на ...