TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Еден од пет милиони“ повторно протестираа во Белград

Макфакс - 12.01.2019

Вечерва се одржаа нови шести по ред протести на „Еден од пет милиони“ во Србија, каде демонстрантите побараа да се истражи смртта на убиениот лидер на СДП, Оливер Ивановиќ, по што продолжија пред зградата на Радио Телевизија Србија и побараа оставки ...

Нови протести во Србија, демонстрантите побараа оставки од надлежните во јавниот сервис

А1 On - 12.01.2019

Вечерва се одржаа нови шести по ред протести на „Еден од пет милиони“ во Србија, каде демонстрантите побараа да се истражи смртта на убиениот лидер на СДП, Оливер Ивановиќ, по што продолжија пред зградата на Радио Телевизија Србија и побараа оставки ...