TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илегално влегле во земјава, па отишле да се разонодат во ноќен клуб во Желино

Република - 23.03.2019

Тројца млади Албанци, на 21 и 20 години биле затекнати во вечерна рација во угостителски објект во тетовското село Желино. Рацијата била изведена рано утрово, меѓу полноќ и 4 часот. Полициски службеници од СВР Тетово ги затекнале Б.М. (21), К.О.

Двајца Албанци приведени без документи

24Инфо - 23.03.2019

На 23.03.2019 година во времето од 00,00 до 04,00 часот во угостителски објект во с.Желино–тетовско, при извршена акциска контрола од страна на полициски службеници од СВР-Тетово биле затекнати Б.М.(21), К.О.(20) и Б.Р.

Во Полициската станица Тетово бил приведен К.К.(31) од Република Албанија

Опсервер - 23.03.2019

На 22.03.2019 околу 05.50 часот во Полициската станица Тетово бил приведен К.К.(31) од Република Албанија, кој непријавено престојувал во РСМ. Тој бил задржан за натамошна ...

Во Битола уапсено едно лице од Албанија

Сител - 22.03.2019

Во 09.30 часот во Полициската станица Битола бил приведен 20-годишниот З.Р. од Република Албанија. Момчето било приведено поради непријавен престој во Македонија. Лицето било затекнато на автобуската станица во ...

Полицијата влезе во локал во тетовско - има приведени

Press24 - 23.03.2019

Во времето од полноќ до 04 часот наутро во угостителски објект во селото Желино–тетовско, при извршена акциска контрола од страна на полициски службеници од СВР-Тетово биле затекнати Б.М.(21), К.О.(20) и Б.Р.

Приведени три лица од Албанија кои немале документи

Скопје1 - 23.03.2019

На 23.03.2019 година во времето од 00,00 до 04,00 часот во угостителски објект во с.Желино–тетовско, при извршена акциска контрола од страна на полициски службеници од СВР-Тетово биле затекнати Б.М.(21), К.О.(20) и Б.Р.

Полицијата влезе во локал во тетовско – има приведени

Centar - 23.03.2019

Во времето од полноќ до 04 часот наутро во угостителски објект во селото Желино–тетовско, при извршена акциска контрола од страна на полициски службеници од СВР-Тетово биле затекнати Б.М.(21), К.О.(20) и Б.Р.

Тетовската полиција ги уапси Б.М.(21), К.О.(20) и Б.Р.(21), сите од Р.Албанија

Опсервер - 24.03.2019

На 23.03.2019 година во времето од 00,00 до 04,00 часот во угостителски објект во с.Желино–тетовско, при извршена акциска контрола од страна на полициски службеници од СВР-Тетово биле затекнати Б.М.(21), К.О.(20) и Б.Р.