TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се продава џиновски компир , цената е неверојатна

Канал5 - 14.02.2020

Опкружен со клупи, Биг џиновскиот компир на главната улица во местото Робертсон во Австралија, се најде на продажба за 920.000 долари, пренесува realestate.com.au Продавачите Хедер и Нил Таит купиле 2000 квадратни метри земја во 2014 година за ...

Се продава џиновски компир: Има 10 метри и цена од која ќе ви се заврти во глава

Точка - 14.02.2020

Опкружен со клупи за одмор, Големиот компир во главната улица Робертстоун во Австралија повторно се најде на пазарот за 920.000 долари. Продавачите Хетер и Неил Таит купиле 2000 квадратни метри земјиште уште во 2014-та година за 450.000 долари.

Диета со компир – 2 килограми за 3 дена

Кумановски м. - 14.02.2020

Важно: зеленчукот и овошјето не ги лупете и користете само интегрални видови на леб. Во продолжение за ручекот имате избор од две салати со компир. Може да се одлучите само за еден предлог и да го конзумирате до крајот на диетата или да го менувате ...