TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познатите се простуваат со Зеко: Беше ѕвезда на скопскиот асфалт!

Фокус - 17.05.2018

Голем број на музичари, актери, композитори и јавни личности денес со трогателни објави на социјалните мрежи се простуваат од Горан Атанасов – Зеко (56), поранешен пејач и шоумен, а во изминативе години сопственик на кафулиња, дискотеки и клубови.

Почина Зеко “Шток ми бејби”

Репортер - 17.05.2018

Денес, по кратко боледување на 56 години почина Горан Атанасов – Зеко, поранешен пејач и шоумен. Тој ќе остане запаметен по хитовите „Шток ми бејби“, „Дај ми, жити сè“, „Нема спас“ и други кои ги изведуваше со „Хавана бенд“, Игор Џамбазов и Сашо ...

In memoriam: Почина скопската легенда Горан Атанасов-Зеко

Слободен Печат - 17.05.2018

Денеска во Скопје по кусо боледување почина Горан Атанасов Зеко познат скопски угостител и своевремено пејач, и еден од главните создавачи на ноќниот и забавен живот во Скопје од крајот на 1980-ти ...

Почина скопската легенда Горан Атанасов Зеко

Точка - 17.05.2018

Денеска во Скопје по кусо боледување почина Горан Атанасов Зеко познат скопски угостител и своевремено пејач, и еден од главните создавачи на ноќниот и забавен живот во Скопје од крајот на 1980-ти години.

Тажна вест: Почина скопската легенда Зеко

Курир - 17.05.2018

Денеска во Скопје по кусо боледување почина Горан Атанасов-Зеко. Тој беше познат скопски угостител и своевремено пејач, како и еден од главните создавачи на ноќниот и забавен живот во Скопје од крајот на 1980-ти години.

Тони Михајловски за Зеко: Почивај во мир, и знам дека ќе има смеа таму на небото

Република - 17.05.2018

Актерот Тони Михајлоски со Фејсбук статус се прости од скопската легенда Зеко. Горан Атанасов-Зеко беше познат скопски угостител и своевремено пејач, како и еден од главните создавачи на ноќниот и забавен живот во Скопје од крајот на 1980-ти години.

Замина уште еден урбан лик: Почина скопската легенда Зеко

Таратур - 17.05.2018

По кратко боледување, во Скопје денес почина Горан Атанасов Зеко. Зеко беше еден од најпознатите скопски угостители, а некогаш и пејач кој беше еден од главните креатори на ноќниот и забавен живот во Скопје од крајот на 1980-ти години.

Тажна вест: Почина скопската легенда Зеко

24Инфо - 17.05.2018

Тажна вест: Почина скопската легенда Зеко Денеска во Скопје по кусо боледување почина Горан Атанасов-Зеко. Тој беше познат скопски угостител и своевремено пејач, како и еден од главните создавачи на ноќниот и забавен живот во Скопје од крајот на ...

(ВИДЕО) Почина Горан Атанасов Зеко: Легенда на Скопје кој одбележа долг период на ноќниот живот!

Екран - 17.05.2018

Зеко со Сашо Пижевски – Пиже и Игор Џамбазов е основач и член на култната група „Хавана Бенд“, која беше своевидна атракција на македонската естрада во раните 90.тти… Денеска во Скопје по кусо боледување почина Горан Атанасов Зеко познат скопски ...

Почина скопската легенда Зеко од Хавана Бенд – „Шток ми бејби“, „Нема спас“, „Дај ми, жити се“

МК News - 17.05.2018

Денеска во Скопје по кусо боледување почина Горан Атанасов Зеко познат скопски угостител и своевремено пејач, и еден од главните создавачи на ноќниот и забавен живот во Скопје од крајот на 1980-ти години.

Тажна вест: Почина скопската легенда Зеко

Сител - 17.05.2018

Денеска во Скопје по кусо боледување почина Горан Атанасов-Зеко. Тој беше познат скопски угостител и своевремено пејач, како и еден од главните создавачи на ноќниот и забавен живот во Скопје од крајот на 1980-ти години.