TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Кончита призна дека е ХИВ-позитивна

Макфакс - 16.04.2018

Победничката на Евросонг во 2014 година, Кончита Вруст од Австрија, изјави дека е ХИВ позитивна и дека е на редовен третман веќе со години, објави Би-Би-Си. Дваесет и девет годишната ѕвезда вели дека не сакала да ја открие информацијата, но дека ...

Кончита Вурст објави дека има ХИВ

24 Вести - 16.04.2018

Победникот на Евросонг од пред четири години, познат како Кончита Вурст е заразен со ХИВ вирусот, и тој тоа го објави на својот Инстаграм профил, нагласувајќи дека тоа мораше да и го соопшти на јавноста, поради заканите од неговото поранешно момче.

Кончита Вурст: Со години сум ХИВ позитивна

Канал5 - 16.04.2018

Евровизиската победничка од 2014 година, Кончита Вурст (или Том Нојвирт) откри дека веќе неколку години е на терапија за ХИВ. Австриската пејачка изјавила дека била принудена да ја открие дијагнозата затоа што била уценувана од поранешното момче.

Победничката на Евровизија Кончита Вурст откри дека е хив-позитивна

Сакам да кажам - 16.04.2018

Победничката на Евровизија, Кончита Вурст, објави дека е ХИВ-позитивна и дека веќе неколку години редовно оди на третмани. Дваесет и деветгодишната Австријка кажа дека не сакала оваа информација да ја сподели со јавност, но се плашела дека бившото ...

СВЕТОТ ВО ШОК по вестите за болеста кои ги соопшти Кончита Вурст

Женски магазин - 16.04.2018

Победничката на Евровизија 2014 од Австрија, Кончита Вурст, т.е. Томас Нојвирт, соопштила дека со години е ХИВ позитивна, и дека на тоа е приморана бидејќи поранешниот партнер и се заканувал дека тој податок ќе го изнесе во јавност.

Откако ексдечкото ја уцени: Кончита Вурст призна дека е ХИВ позитивна

Независен - 16.04.2018

Австрија- Австриската победничка на Евросонг во 2014 година Кончита Вурст (29) на својот Инстанграм профил призна дека со години е заразена со ХИВ, а на признанието ја натера ексдечкото кој ја уценувал дека сѐ ќе открие на јавноста.

Кончита Вурст поради уцените на бившиот дечко призна дека е ХИВ позитивен!

Сител - 16.04.2018

Победничката на Евросонг во 2014 година, Кончита Вурст од Австрија, изјави дека е ХИВ-позитивна и дека е на редовен третман веќе со години, објави Би-би-си. Дваесет и деветгодишната ѕвезда вели дека не сакала да ја открие информацијата, но дека била ...

Кончита Вурст има ХИВ

А1 On - 16.04.2018

Победникот на Евросонг од пред четири години, познат како Кончита Вурст е заразен со ХИВ вирусот, и тој тоа го објави на својот Инстаграм профил, нагласувајќи дека тоа мораше да и го соопшти на јавноста, поради заканите од неговото поранешно момче.

Кончита Вурст објави дека е ХИВ позитивна

Попара - 16.04.2018

Евровизиската победничка од 2014 година, Кончита Вурст (или Том Нојвирт) откри дека веќе неколку години е на терапија за ХИВ. Австриската пејачка изјавила дека била принудена да ја открие дијагнозата затоа што била уценувана од поранешното момче.

СВЕТОТ ВО ШОК по вестите за болеста кои ги соопшти евровизиската победничка Кончита Вурст

Скопје24 - 16.04.2018

Победничката на Евровизија 2014 од Австрија, Кончита Вурст (29), т.е. Томас Нојвирт, соопштила дека со години е ХИВ позитивна, и дека на тоа е приморана бидејќи поранешниот партнер и се заканувал дека тој податок ќе го изнесе во јавност.

Кончита Вурст призна дека е ХИВ позитивна

Курир - 16.04.2018

Австриската победничка на Евросонг во 2014 година Кончита Вурст (29) на својот Инстанграм профил призна дека со години е заразена со ХИВ, а на признанието ја натера екс момчето, коњ ја уценувало дека сѐ ќе открие на јавноста.

Кончита Вурст има ХИВ

+инфо - 16.04.2018

Победникот на Евросонг од пред четири години, познат како Кончита Вурст е заразен со ХИВ вирусот, и тој тоа го објави на својот Инстаграм проф Победникот на Евросонг од пред четири години, познат како Кончита Вурст е заразен со ХИВ вирусот, и тој ...