TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На патот до целосна електрификација, Maserati се откажува од plug-in хибридите

Додај Гас - 28.10.2020

Италијанскиот производител објави дека неговите модели нема да користат plug-in хибридна технологија – пред се поради преголемата дополнителна тежина во споредба со конвенционалните возила Иако веќе долго време се шпекулираше дека Ghibli ќе биде ...

Моќниот Jaguar F-Type отсега достапен и во Македонија

Авто Плус - 28.10.2020

Темелно освежената генерација на спортскиот Jaguar F-Type конечно пристигна и на нашиот пазар, а ние ви го пренесуваме преку нашиот објектив Jaguar F-Type е спектакуларен спортист во купе варијанта на британскиот производител, кој сега пристигна и ...

Jaguar го освежи својот најмал SUV – компактниот E-Pace

CARClub - 28.10.2020

Освежениот E-Pace ќе пристигне во салоните на почеток на следната година, а ќе донесе како визуелни, така и технолошки измени. Естетските корекции не се преагресивни – добиваме редизајниран лик со нов и подинамичен браник, нова маска на ладилникот, ...

Претставен освежениот Jaguar E-Pace

Авто Плус - 28.10.2020

Jaguar го претстави освежениот E-Pace кој пристигнува со суптилни промени на екстериерот, додека во внатрешноста се забележливи поголем број новини Британскиот производител подготви неколку промени во дизајнот на Jaguar E-Pace, почнувајќи од ...

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid со 700 коњски сили и 870 Нм

24auto - 27.10.2020

Компанијата Porsche веќе заврши со модификaциското портфолио на Panamera сo најава на новата врвна модификација Panamera Turbo S E-Hybrid, која ветува максимална моќност од 700 коњски сили и максимален вртежен момент од 870 Нм.

BMW M5 со 1000 КС против Porsche 911 Turbo S со 650КС: Кој ќе победи?

Точка - 26.10.2020

Porsche на почетокот на март го претстави новиот 911 Turbo S кој е навистина импресивен автомобил, но сепак има на хартија послаби перформанси од ривалот од Баварија. 911 Turbo S располага со 3,8-литарски мотор кој развива 650 коњски сили, односно ...